Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για δέρματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!!!! Ζητώ γιά αλλη μιά φορά την βοήθεια σας!!! Εδώ και μέρες σκέφτομαι να αλλάξω τα δερματά. Θέλω αν γίνεται να μού προτίνεται κατι αξιόλογο και προσιτό! Ευχαριστώ πολύ, προκαταβολικά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Mia sumbouli:

Min apomakrynesai polu apo tin REMO

Einai koryfi...

Analoga me to hxo sou 8a pra3eis

pantws sto tampouro leuko ambassador batter head

an epimeneis ston primo hxo epele3e episeis coated ambassador kai sta ypoloipa

Gia pio bass ta oil pin stripe tis REMO einai polu kala, akomi kai ta pla diafani tis.

Pantws na 3ereis paizei megalo rolo kai to swsto kourdisma.

Auta gia tin wra

:lol:

What Fuckin' Reasonable Grounds: Piss Off!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

....ναι αλλα απο κατω???σπανιως ακουω ντραμερς να συζητανε για τη ρεσοναντ σαιντ!!!!παιδια σορυ αλλα ο ηχος ειναι αποτελεσμα και τον δυο μεμβρανων....ειδικα ομως στον τονο και στην διαρκεια η απο κατω μεμβρανη παιζει μεγαλυτερο ρολο!!!και θελουν κι αυτες αλλαγη,ενταξει δεν τρωνε ξυλο οπως οι μπατερ αλλα καπου εκει στο 8μηνο(αν παιζετε καθε μερα)ριχνετε ενα τσεκαρισμα...απο την αλλη ο γραφων αφηνει τις μεμβρανες του πανω στα τυμπανα για πολυυυυυυυυυυ καιρο!αν το δερμα δεν εχει σοβαρο προβλημα π.χ. βαθουλωμα απο μπαγκετια....εχω ταμπουρο το οποιο χρησιμοποιω λαιβ του οποιου τα δερματα ειναι πανω 4 χρονια!!!!οχι δεν ειμαι σπαγγος...μ'αρεσει ο παλαιωμενος ηχος!

 

και κατι ακομα...οι μεμβρανες πιν στραιπ ΔΕΝ ειναι λαδιου,τελεια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ναι αλλα απο κατω???σπανιως ακουω ντραμερς να συζητανε για τη ρεσοναντ σαιντ!!!!παιδια σορυ αλλα ο ηχος ειναι αποτελεσμα και τον δυο μεμβρανων....ειδικα ομως στον τονο και στην διαρκεια η απο κατω μεμβρανη παιζει μεγαλυτερο ρολο!!!και θελουν κι αυτες αλλαγη,ενταξει δεν τρωνε ξυλο οπως οι μπατερ αλλα καπου εκει στο 8μηνο(αν παιζετε καθε μερα)ριχνετε ενα τσεκαρισμα...απο την αλλη ο γραφων αφηνει τις μεμβρανες του πανω στα τυμπανα για πολυυυυυυυυυυ καιρο!αν το δερμα δεν εχει σοβαρο προβλημα π.χ. βαθουλωμα απο μπαγκετια....εχω ταμπουρο το οποιο χρησιμοποιω λαιβ του οποιου τα δερματα ειναι πανω 4 χρονια!!!!οχι δεν ειμαι σπαγγος...μ'αρεσει ο παλαιωμενος ηχος!

 

και κατι ακομα...οι μεμβρανες πιν στραιπ ΔΕΝ ειναι λαδιου,τελεια.

 

 

 

πολυ σωστος για το πρώτο...να ρωτησω και εγω κατι τα ebony resonant βοηθουν στον πιο βαθυ classic rock hard rock ήχο ή ειναι θεμα ''ομορφιας''

οσο για τα pinstripe...αποσο ξερω λαδιου λεγονται τα διπλά δερματα λόγου του χρωματισμου που προκαλειται αναμεσα στα δερματα ή ειναι κατι άλλο? πάντως δε νομιζω να χουν λαδι αναμεσα  ??? ??? ??? οπως μας λεγανε κατι πωλητες οταν ειμαστα πιτσιρικαδες που ξεκινουσαμε τα τυμπανα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι,τα μονα λαδιου τα βγαζει η εβανς...

 

Evans Glass Hydraulic (Clear Two Ply) Oil Filled Drum Heads

 

Evans Hydraulic drum heads feature two Mylar plies that sandwich a thin layer of oil and give the fat, deep, and short sound pioneered by early 70's rock and roll. The oil decreases sustain and enhances attack and low-end. Additionally, Evans Glass Hydraulics are famously easy to tune

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου