Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικά Drums


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα Noizάδες!

 

Σκεφτομαι να αγορασω ηλεκτρονικο σετ (σκεφτομαι ή την TD-10 ή την ΤD-15KV της Roland)

 

Ειναι δυνατον να αγορασω το εκαστοτε σετ επιλεγοντας εγω τον αριθμο των τομ ή των πιατων? Για παραδειγμα ειμαι καλυμενος με 2 τομ (αντι για 3 ή 4 που βγαινουν οι συγκεκριμενες σειρες)

 

Επισης υπαρχει η δυνατοτητα να περασω αρχεια κομματιων στον εγκεφαλο της ηλεκτρονικης για να μαθαινω κομματια παραλληλα με το παιξιμο? Και αν οχι τι συστημα ηχειων προτεινετε ?

 

Ευχαριστω !  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

Ειναι δυνατον να αγορασω το εκαστοτε σετ επιλεγοντας εγω τον αριθμο των τομ ή των πιατων?

Μπορείς να αγοράσεις ξεχωριστά τα τεμάχια (pads κλπ) που σε ενδιαφέρουν και να "χτίσεις" το σετ που θες. Θα πρέπει να προσέξεις δυνατότητες / συμβατότητες μεταξύ τους. Ο εγκέφαλος είναι το Α και το Ω.

 

Επισης υπαρχει η δυνατοτητα να περασω αρχεια κομματιων στον εγκεφαλο της ηλεκτρονικης για να μαθαινω κομματια παραλληλα με το παιξιμο?

Τα αρχεία θα είναι audio ή midi ?

Υπάρχει και η λύση του Η/Υ με ειδικό practice software από την ίδια την Roland.

 

...τι συστημα ηχειων προτεινετε ?

Υπάρχουν διάφορα. Δοκίμασε και αυτά που προτείνει ο κατασκευαστής, σειρά PM-xx.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εχω μια yamaha dtx press iv special καθως λογο θορυβου δεν γινεται να χω ακουστικα drums . Θα ακσιζε να δοσω τη Yamaha και να παρω κατι σε Meshhead Electronic Drums px Roland td 12 kx , Roland td 20 kx , Hart Pro 5.3 Hart Pro 6.4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εχω μια yamaha dtx press iv special καθως λογο θορυβου δεν γινεται να χω ακουστικα drums . Θα ακσιζε να δοσω τη Yamaha και να παρω κατι σε Meshhead Electronic Drums px Roland td 12 kx , Roland td 20 kx , Hart Pro 5.3 Hart Pro 6.4 

 

Για να σου είμαι ειλικρινής εγώ δείχνω μια Α προτίμηση στην Roland σε σύγκριση με την YAMAHA!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα Noizάδες!

 

Σκεφτομαι να αγορασω ηλεκτρονικο σετ (σκεφτομαι ή την TD-10 ή την ΤD-15KV της Roland)

 

Ειναι δυνατον να αγορασω το εκαστοτε σετ επιλεγοντας εγω τον αριθμο των τομ ή των πιατων? Για παραδειγμα ειμαι καλυμενος με 2 τομ (αντι για 3 ή 4 που βγαινουν οι συγκεκριμενες σειρες)

 

Επισης υπαρχει η δυνατοτητα να περασω αρχεια κομματιων στον εγκεφαλο της ηλεκτρονικης για να μαθαινω κομματια παραλληλα με το παιξιμο? Και αν οχι τι συστημα ηχειων προτεινετε ?

 

Ευχαριστω !  :)

 

καλησπερα  ασχολουμε πολυ καιρο με ηλ.ντραμς και ειμαι πληρως ενημερωμενος . Ακου σαν την ρολαντ καμια αλλη ειναι νο1 βεβαια δεν ειναι και φτηνα:(  αλλα ενα καλο σετακι που συνδιαζει τιμη και ποιοτητα ειναι το 15 βεβαια και το 11 ειναι καλο για πιο χαμηλα budgets . η ρολαντ ειναι μαζι με την yamaha οι εταιριες που προσφερουν τις περισσοτερες εφαρμογες στους εγκεφαλους τους  θα παθεις πλακα με το τι μπορεις να κανεις !!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Hart Dynamics χρισμοποιει το ιδιο hardwere και softwere με τη Roland , τη γνωμη εχετε θα ακσιζε να παρω κατι σε Hart Dynamics  ??

 

Links :

 

 

 

 

http://www.hartdynamics.com/drumsets.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου