Προς το περιεχόμενο

Ξύλινα καπάκια για μαγνήτες μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.Είμαι ευτυχής κάτοχος ενός warwick corvette J/J του 91.Είναι ένα υπέροχο όργανο το οποίο θέλω να πειράξω λίγο αισθητικά.

Έχω ανάμεσα στους μαγνήτες μια willis ramp φτιαγμένη από bubinga όπως το σώμα του μπάσου και θέλω να φτιάξω καπάκια από bubinga για τους μαγνήτες.Ξέρει κάποιος για την διαδικασία πόσο κοστίζει κλπ για να μου δώσει λίγο τα φώτα του?

Έχω κάτι παρόμοιο σε ένα άλλο μπάσο με Haussell μαγνήτες με εβένινα καπάκια και ράμπα από έβενο αλλά οι μαγνήτες με τα καπάκια ήρθαν έτοιμα από τον Harry.

Ευχαριστώ

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω φτιαχνει/πουλαει και σκετα καπακια - τον ρωτησες?

Δεν το γνώριζα αυτό.Δεν χάνω κάτι να τον ρωτήσω..Αν τον βρω ποτέ στο τηλέφωνο φυσικά :p

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι σχεδον σιγουρος οτι αν προσφερθεις να του στειλεις του μαγνητες για "καπακωμα" θα δεχτει, νομιζω ειχα ακουσει καποιον που το εκανε.

 

Αν τελικα βγαλεις ακρη πες μου, εχω και εγω περιεργεια σχετικα με το κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω, αν υπάρχει γεωγραφική δυνατότητα,να επικοινωνήσεις με τον Αντώνη Παπαδόπουλο (Antonis Bass).Πιστεύω θα σου βγει πιο φτηνά (και μόνο να μεταφορικά αν σκεφτείς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι σχεδον σιγουρος οτι αν προσφερθεις να του στειλεις του μαγνητες για "καπακωμα" θα δεχτει, νομιζω ειχα ακουσει καποιον που το εκανε.

Η βλακεία είναι ότι περιμένω ένα J σε κουτί H με εβένινο καπάκι απ τον Harry...Επίσης ο χρόνος παράδοσης που έχει είναι αποτρεπτικός...απλά θα σου πω ότι περιμένω από πριν το Πάσχα.Έχει απίστευτη δουλειά και επειδή είναι κάθετος στο να διατηρεί τους μαγνήτες του 100% hand made δεν παίρνει υπαλλήλους...

 

Προτείνω, αν υπάρχει γεωγραφική δυνατότητα,να επικοινωνήσεις με τον Αντώνη Παπαδόπουλο (Antonis Bass).Πιστεύω θα σου βγει πιο φτηνά (και μόνο να μεταφορικά αν σκεφτείς).

Το μπάσο που φοράει hausell είναι του Αντώνη.έχω την εντύπωση ότι ο Αντώνης δεν βάζει καπάκια αλλά του έρχονται από τον εκάστοτε κατασκευαστή

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω τι ακριβώς καπάκια χρειάζεσαι δεν βάζεις καμμιά φωτο, έχω bumbiga που ειναι απο τα αγαπημένα μου ξύλα και θα μπορούσα να  βοηθήσω :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το μπάσο που φοράει hausell είναι του Αντώνη.έχω την εντύπωση ότι ο Αντώνης δεν βάζει καπάκια αλλά του έρχονται από τον εκάστοτε κατασκευαστή

 

 

Πριν από κανα δίμηνο είχα δει ότι είχε φτιάξει ένα καπάκι σε έναν .Δε χάνεις κάτι να τον ρωτήσεις,ιδιαίτερα από τη στιγμή που έχεις έρθει ήδη σε επαφή μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω τι ακριβώς καπάκια χρειάζεσαι δεν βάζεις καμμιά φωτο, έχω bumbiga που ειναι απο τα αγαπημένα μου ξύλα και θα μπορούσα να  βοηθήσω :D

Καλησπέρα.Ανεβάζω κάποιες φώτο.

Τα παιδιά μου λένε ότι γίνεται να μου τα κόψει και μάστορας οπότε εκεί θα κινηθώ

IMG627.thumb.jpg.26a1cf3b46f28ee956c5f754f4946231.jpg

IMG666.thumb.jpg.7db95ea9a3998b7a914264916a3fc054.jpg

IMG667.thumb.jpg.96136dcb07ccc8e1a468afdb803c56f7.jpg

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, δεν εχω καταλάβει καλα θέλεις να φτιάξεις καπάκια και για τους μαγνήτες?

αν ναί, ανέβασε καμμιά φωτο  απο το νετ πως τα θέλεις έχω δυο μαδέρια bumbiga που περιμένουν  :D

 

φτιάχνω  όργανά για μένα τωρα με αυτό, μπορούμε να φτιάξουμε at no cost!

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου