Προς το περιεχόμενο

Προσφερεται Βιβλιο Μουσικού Ενδιαφέροντος


microvios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους και όλες.

 

Το 2010, μετά από τρία χρόνια χαλαρού γραψίματος είχα εκδώσει το βιβλίο μου "Almost, Red" με θέμα που κινείται στη διεθνή Rock σκηνή με έντονο (θα έλεγα κιθαριστικό ενδιαφέρον). Μετά την εξάντληση και της 2ης έκδοσης (το 2011) και χωρίς να μπορώ να αποφασίσω τρίτη έκδοση, σκέφτηκα πως, μιά και δεν περιμένω να πλουτίσω από τη συγγραφή (ουτε βιβλίων ούτε μουσικής), ίσως θα ήταν καλή ιδέα να διαθέσω δωρεάν το βιβλίο σε ηλεκτρονική μορφή (PDF?) σε όλους εσάς στο forum ή και άλλους με όμοια τρέλλα και κόλλημα με τη μουσική και τον κόσμο της.

 

Πως πιστεύετε πως θα ήταν πιό βολικό να γίνει αυτό? Περιμένω προτάσεις και ιδέες.

 

Το μήνυμά μου δεν είναι διαφήμιση ούτε προώθηση ούτε περιμένω κανένα οικονομικό αντάλλαγμα. Ελπίζω μόνο να το διαβάσετε όλοι και να σας αρέσει, να σας θυμίσει κάτι από τη ζωή σας ή κάτι από τα όνειρά σας. Να μου στείλετε διορθώσεις (έχει ακόμα νομίζω κάποια ορθογραφικά και συντακτικά στραβοπατήματα).

 

:)

 

Παραθέτω εικόνες από το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο (στο οποίο υπάρχει και ένα μικρό απόσπασμα για να μπείτε στο κλίμα του θέματος).

Almost_Red_Cover_Back.thumb.jpg.1ebcd400d3bb5b15f46b266e52c2b410.jpg

Almost_Red_Cover_Front.thumb.jpg.94e8cd71e8cc1115badca0dd998dc15d.jpg

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε, θα ήταν πιστεύω πολύ ενδιαφέρουσα η κίνησή σου. Φαντάζομαι ότι αν διαθέσεις το βιβλίο σε μορφή PDF θα είναι μια χαρά. Απλά δεν ξέρω πόσο μεγάλο θα είναι το αρχείο και αν θα μπορέσεις να το ανεβάσεις κατευθείαν μέσω του forum (νομίζω ότι τα αρχεία που μπορούμε να ανεβάσουμε είναι μέχρι 6 Μb). Ψάξε το λίγο και ενημέρωσέ μας.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

microvie: Νομίζω ότι να το προσφέρεις διαδικτυακά, αφού δεν ελπίζεις σε χρήματα, κλπ, ίσως να είναι η μόνη λύση, και πολύ εκτιμητέα φυσικά. (ακόμη και από εμένα, που δεν έχω ιδιαίτερο ενδιαφέρον στο θέμα).

 

Μπορώ να προτείνω δύο πράγματα:

 

1. Βρες τρόπο να δέχεσαι donations. Νομίζω οτι μπορεί κάποιος κόσμος να προσφέρει κάτι, αν το θέλει, και πρέπει να δίνεις αυτήν την δυνατότητα (αλλιώς είναι σχεδόν αγένεια να σου λέει ο άλλος "μα θέλω" και να του λες εσύ ότι δεν του δίνεις την ευκαιρία).

 

2. Αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα με hosting, έχω 3 ιστοσελίδες, άπειρο χώρο και Bandwith: Σου το ανεβάζω και το κρατάω εκεί "για πάντα" (ή μέχρι να περάσει το 2012, διαλυθεί ο κόσμος, κλπ...)

 

Για ότι θες, εδώ ή μέσω ΠΜ...

 

Και... ευχαριστούμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1. Βρες τρόπο να δέχεσαι donations. Νομίζω οτι μπορεί κάποιος κόσμος να προσφέρει κάτι, αν το θέλει, και πρέπει να δίνεις αυτήν την δυνατότητα (αλλιώς είναι σχεδόν αγένεια να σου λέει ο άλλος "μα θέλω" και να του λες εσύ ότι δεν του δίνεις την ευκαιρία).

 

 

 

 

 

2. Αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα με hosting, έχω 3 ιστοσελίδες, άπειρο χώρο και Bandwith

 

 

1. Ποια είναι η άποψη του Συντονιστή στο θέμα donations?

 

2. Ευχαριστώ πολυ για την προσφορα, αλλα το μόνο που δε λείπει είναι ιστοσελίδες, χώρος και bandwidth. Η ιδέα είναι να υπάρχει αμεσότητα στους συμφορουμιστες.

 

Και πάλι ευχαριστω

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε μου είναι ευγενική η πρόταση σου. Δεν είναι όμως θέμα δημόσιας συζήτησης αυτό. Μιλήσαμε με πμ και σου προσέφερα λύση σε ότι αφορά το Noiz.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σαν το παρακάτω site θα σε βόλευε;

 

http://nova-atlantis.gr/

 

(προς αποφυγή παρεξηγήσεων, το site ανήκει σε φιλικό μου πρόσωπο.Αν κάποιος mod θεωρεί ότι παρεβαίνω κάποιον κανονισμό, ας διαγράψει το ποστ, παρακαλώ  :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To βιβλίο έχει ήδη αποσταλεί στον yameth που θα το ανεβάσει στο forum για όλους.

 

Καλή Ανάγνωση

 

Δέχομαι διορθώσεις για συντακτικά, γραμματικά, ιστορικά και χρονολογικά λάθη καθότι ουδείς αλάθητος.

 

Καλή μέρα σε όλους.

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σαν το παρακάτω site θα σε βόλευε;

 

http://nova-atlantis.gr/

 

(προς αποφυγή παρεξηγήσεων, το site ανήκει σε φιλικό μου πρόσωπο.Αν κάποιος mod θεωρεί ότι παρεβαίνω κάποιον κανονισμό, ας διαγράψει το ποστ, παρακαλώ  :) )

 

Έχω δικό μου... εκδοτικό οίκο! Είπα εξάλλου πως οι δύο πρώτες εκδόσεις του βιβλίου σε πραγματικό χαρτί, (2010 και 2011) έχουν εξαντληθεί.

 

Ευχαριστώ πάντως.

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου