Προς το περιεχόμενο

bullet squier


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες επιστροφή στη μαγνητοκουβέντα....

http://smart.noiz.gr/details.php?id=103689

ή τους tonerider? Τι προτείνετε?

Ξαναλέω δεν έχω ιδέα απο στρατ, και θέλω γνώμες!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ξαναλέω δεν έχω ιδέα απο στρατ, και θέλω γνώμες!

Αφού δεν ξέρεις...τι γνώμες θέλεις?...Όλοι καλοί είναι...Προσωπικά θεωρώ απαίσιους τους Noiseless μαγνήτες...άλλοι πίνουν νερό στο όνομά τους...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς επειδή δεν ξέρω, θέλω να που πειτε, αυτό είναι καλό αυτό είναι μάπα, αυτό αξίζει τα λεφτά του, εγω προσωπικά δεν γουστάρω εκείνο κτλπ κτλπ...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς επειδή δεν ξέρω, θέλω να που πειτε, αυτό είναι καλό αυτό είναι μάπα, αυτό αξίζει τα λεφτά του, εγω προσωπικά δεν γουστάρω εκείνο κτλπ κτλπ...

Και ότι δεν γουστάρω εγώ...δεν (θα) το γουστάρεις και εσύ?

Τα γεμιστά πώς τα τρώς? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κιμά και συχνά τα αναφέρω σαν παράδειγμα για την αντικειμενικότητα σε αυτό το φόρουμ....Τες πα, την ειπες τη γνώμη σου ότι δεν τους γουστάρεις παρόλο ότι οι άλλοι τους γουστάρουν. Κάτι τέτοιο μου αρκεί...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κιμά

Ωραία...συμφωνούμε! ;D

Τες πα, την ειπες τη γνώμη σου ότι δεν τους γουστάρεις

Θα σου πώ και το (προσωπικό μου) γιατί. Θέλω οι μαγνήτες να έχουν "ελλατώματα" όπως είναι οι πρωτότυποι. Με λίγα λόγια το βζζζζ είναι μέρος της προσωπικότητας τους (και της ιστορίας τους) που αρχίζουν να χάνουν γιατί κάποιοι φλώροι δεν το αντέχουν...Τόσο απλά όσο ο κιμάς στα γεμιστά ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα...σωστός..δεν θα διαφωνήσω, αλλά ξέρεις κάτι? Μια ζωή με διπλους έπαιζα και φοβάμαι μην μου κακοφανεί στο βζζζζ που απουσιάζει απο τους 2πλους. Με την τελε μου πάντως δεν έχω θέμα, γιατί γενικά δεν τη χρησιμοποιώ σε high gain καταστασεις. Αντε με λιγο overdrive και μονο για καθαρα. Ευχαριστώ πάντως!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ό,τι και αν αξίζει αυτό, εγώ είμαι από τους φλώρους ( ::) ο,τι να'ναι...) που δεν αντέχουν το buzz και μου σπάει τα νεύρα. Ένας μόνο από τους λόγους που παίζω με humbuckers. Πολύ ωραίοι μου ακούγονται οι noiseless και για το σκάσιμο (''quack'') που δήθεν τους λείπει έχω να πω ότι θέλω την ηλεκρτική να ακούγεται σαν ηλεκτρική και όχι σαν πάπια... Ευτυχώς που υπάρχουν και οι κολλημένοι στο παρελθόν για σένα και θα βρεις ενα σετ πολυ φθηνά στις αγγελίες.

 

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο για την κιθάρα σου και για το νέο ξεκίνημα της ζωής σου... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ό,τι και αν αξίζει αυτό, εγώ είμαι από τους φλώρους ( ::)

κανείς δεν είναι τέλειος...  ;D

 

έχω να πω ότι θέλω την ηλεκρτική να ακούγεται σαν ηλεκτρική και όχι σαν πάπια...

και όμως...η δοκιμή είναι πολύ απλή. Βάζεις οποιονδήποτε noiseless δίπλα σε ένα σετ Custom shop 54 (ας πούμε) ;)

 

Μεταξύ μας και εγώ προτιμώ τους humbuckers όχι για το βζζζ αλλά για τον όγκο τους.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς δεν είναι τέλειος...  ;D

και όμως...η δοκιμή είναι πολύ απλή. Βάζεις οποιονδήποτε noiseless δίπλα σε ένα σετ Custom shop 54 (ας πούμε) ;)

 

Μεταξύ μας και εγώ προτιμώ τους humbuckers όχι για το βζζζ αλλά για τον όγκο τους.

 

Εξαρτάται και σε τί ενισυτή παίζεις, μην το ξεχνάς. Έχω ακούσει humbuckers να έχουν απερίγραπτο σκάσιμο, αλλά η κιθάρα ήταν καρφί σε έναν Hughes & Kettner Statesman.

 

Αν και όταν με το καλό πάρω κάτι φεντερο-ειδές, θα είναι για διαφορετικές προσεγγίσεις και όχι για τα παραδοσιακά. Βλέπε early Jimmy Page για την Tele και Blackmore για την Strat, o οποίος έκανε την μεγαλύτερη μόντα όλων των εποχών στην Strat του: ξήλωσε τον ****μένο μεσαίο μαγνήτη. IMHO οφ κορς...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου