Προς το περιεχόμενο

Delivers - Big In Japan


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα κομμάτι διασκευή των φίλων Delivers, μιας διακεκριμένης μπάντας διασκευών που είναι χρόνια στο χώρο. To κομμάτι ηχογραφήθηκε με σκοπό να είναι ένα από τα στούντιο demo μας.

Enjoy listening και ότι παρατηρήσεις έχετε..ρίξτε! ;D

DELIVERS_BigInJapanMP3.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα +

Ωραία δουλεια παιδιά,μπράβο!

Μου αρεσαν τα σκασιματα με china σε μερικά σημεία.

 

Στα -

Λίγο maidenίζει, για μερικούς δεν ειναι και απαραίτητα κακό αλλα για την γενια του alternative - nu metal ειναι λιγάκι λόγω της ωραίας διασκευής των Guano Apes.

 

Παρ' ολα αυτα, keep on Rolling!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ’ αρχήν να πω ότι είναι ιεροσυλία ακρίτως να αλλοιώνουμε αισθητικά, μουσικά αριστουργήματα των 80s.

Η προσεκτική και με σέβας προσέγγισή σας όμως, αποζημιώνει.

 

Έξυπνο, tight, compact και μιλάικς.

 

Μνεία στο edit του 1:13 (από κει όμως μέχρι το 1:31 έχω την εντύπωση ότι η μπάντα σα να μη νοιώθει άνετα μέχρι το 1:31 που ξαναμπαίνουν οι στίχοι).

Μου αρέσει και η ντραμς πριν το ρεφρεν.

Κλισέ το ξέρω και δεν δίνω μεγάλη βάση αλλά η προφορά του (πολύ καλού κατά τα άλλα) τραγουδιστή αφήνει ένα μικρό aftertaste.

Παραγωγή με ψείρες στο αυτί, δεν κρίνω.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα έλεγα ότι αυτό το κομμάτι κρύβει και μια μέταλ διάσταση!

 

Λίγο αδύναμη η φωνή στο ρεφρέν. Νομίζω ότι χρειάζονται απαραιτήτως δεύτερες.

Το άκουσα ευχάριστα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική διασκευή!

 

Thanks!!

 

Στα +

Ωραία δουλεια παιδιά,μπράβο!

Μου αρεσαν τα σκασιματα με china σε μερικά σημεία.

 

Στα -

Λίγο maidenίζει, για μερικούς δεν ειναι και απαραίτητα κακό αλλα για την γενια του alternative - nu metal ειναι λιγάκι λόγω της ωραίας διασκευής των Guano Apes.

 

Παρ' ολα αυτα, keep on Rolling!

 

 

 

Να 'σαι καλά! Οι κιθάρες θυμίζουν λίγο maiden, ειδικά από την '86 εποχή αλλά νομίζω ότι μπορούν να θυμίσουν και άλλα πράγματα (σίγουρα όχι από alternative!) :)

 

Κατ’ αρχήν να πω ότι είναι ιεροσυλία ακρίτως να αλλοιώνουμε αισθητικά, μουσικά αριστουργήματα των 80s.

Η προσεκτική και με σέβας προσέγγισή σας όμως, αποζημιώνει.

 

Έξυπνο, tight, compact και μιλάικς.

 

Μνεία στο edit του 1:13 (από κει όμως μέχρι το 1:31 έχω την εντύπωση ότι η μπάντα σα να μη νοιώθει άνετα μέχρι το 1:31 που ξαναμπαίνουν οι στίχοι).

Μου αρέσει και η ντραμς πριν το ρεφρεν.

Κλισέ το ξέρω και δεν δίνω μεγάλη βάση αλλά η προφορά του (πολύ καλού κατά τα άλλα) τραγουδιστή αφήνει ένα μικρό aftertaste.

Παραγωγή με ψείρες στο αυτί, δεν κρίνω.

 

 

Συμφωνώ ότι η προφορά δεν είναι από τα δυνατότερα σημεία του Γιώργου, αλλά είναι τόσο αυθεντικός κατά την γνώμη μου, που όπως είπες, αυτό το μικρό μειονέκτημα επισκιάζεται από τις υπόλοιπες αρετές του.Για την "παραγωγή" να επανέλθεις γιατί είναι το δικό μου "κομμάτι" ;D

 

Ωραίοι παιδιά, ωραία φωνητικά και μπάσο  :)

 

Cool man! Thanks!!

 

Πάντα έλεγα ότι αυτό το κομμάτι κρύβει και μια μέταλ διάσταση!

 

Λίγο αδύναμη η φωνή στο ρεφρέν. Νομίζω ότι χρειάζονται απαραιτήτως δεύτερες.

Το άκουσα ευχάριστα.

 

Για τις ανάσες του αναφέρεσαι νομίζω...αν λες αυτό, τότε ναι, ίσως έπρεπε μερικές φράσεις να ενώνονταν αντί να σπάνε σε τόσα κομμάτια.

Αν εννοείς ότι δεν τα "χώνει", ίσως φταίει η μίξη γιατί στο στούντιο έδινε ενέργεια.

Τhanks for the feedback!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Like!

Kαι το ρεβερς βόις....like!

Το ρεφραιν ...τα κιθαριστικά πίσω από τα φωνητικά θέλουν καλύτερες θέσεις(προσωπική άποψη).Ακούγονται ξένα.

 

Σόλο και τελείωμα...άγριο.

 

Like again !!

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Like!

Kαι το ρεβερς βόις....like!

Το ρεφραιν ...τα κιθαριστικά πίσω από τα φωνητικά θέλουν καλύτερες θέσεις(προσωπική άποψη).Ακούγονται ξένα.

Σόλο και τελείωμα...άγριο.

Like again !!

 

;) Thanks for the feedback!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω ως προς το "καταπληκτική διασκευή"!

 

μ'άρεσαν όλα τα όργανα πάρα πολύ...ευφάνταστος ντράμερ με πολύ ωραία breaks, ωραίο μπάσο με τα σκαστά περασματάκια του που κάναν αίσθηση, ωραίος γεμάτος ήχος στις κιθάρες και με απλό αλλά ωραίο σόλο

και ο τραγουδιστής ωραίος και φάνηκε να το έχει αρκετά το κομμάτι αλλά, όπως αναφέρθηκε, έχει ένα θέμα με την προφορά. κατά τ'άλλα πολύ καλός!

 

μπράβο παιδιά!

 

Kαι το ρεβερς βόις....like!

κι εμένα μ'αρεσε πολύ αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου