Προς το περιεχόμενο

προβλημα ηχου με m-audio fast track c600


emmanu_5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα

Αγόρασα την Παρασκευή (16/11/2012) την m-audio fast track c600. To πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής. Ενώ ότι έχω τοποθετήσει πάνω στην c600 ακούγετε και στα headphones, αλλά και στην οptical out, και στα monitor. Ότι ήχο θέλω να ακούσω από το pc (mp3 από σκληρό, cd audio, γενικά από το windows media, αλλά και από youtube) δεν μου βγάζει ήχο πουθενά .

Μπορείτε να με βοηθήσετε τι μ*λ*κ*α έχω κάνει ?

τι ρυθμιση πρεπει να κανω?

H καρτα συνδεετε μονο με το usb στην μητρικη. Το pc μου είναι windows 7 (32) ultimate με μητρική την asus P8Z68 DELUXE/GEN3 http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z68_DELUXEGEN3/

 

Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

control panel->sound->οριζεις την m-audio (1-2) ως προτιμητέα, κλείνεις όλα τα παράθυρα και ανοίγεις τον player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi harvy το δοκιμασα και παλι δεν εχω ηχο. Διχνει παντος στο μεικτη εντασης στο output την c600, η πρασινη μπαρα παιζει, ηχος ομως δεν ακουγετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον μετα απο μια ξανα εγκατασταση ο ηχος ηρθε στα αυτια μου (γιουπιι) αλλα ειναι χαλια εχει πολλους θορυβους. Μπορει κανεις να βοηθησει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok. Κάνε απεγκατάσταση την m-audio, restart και επανεγκατάσταση τον πιο πρόσφατο driver από το site της M-audio, και μετά ένωσε την κάρτα σε άλλη θύρα usb κατά προτίμηση.

Αν υπάρχει και άλλη συσκευή συνδεδεμένη με ήχο (κάμερα με μικρόφωνο), βγάλτη και αυτή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εκανα αλλα δυστηχως δεν πετυχε. Αν και βελτιωθηκε λιγο στην ακροαση, ο ηχος δεν ειναι τοσο χαλια οσο πριν, δεν ειναι καθαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό μακριά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Ίσως να κάνεις επανεγκατάσταση τον driver της onboard κάρτας ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου