Προς το περιεχόμενο

Firewire για TC Electronic Impact Twin


DanAgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες μπορει να μου πει καποιος με σιγουρια τι καλωδιο firewire χρειαζεται για την tc electronic impact twin? Να διευκρινησω οτι δεν εχω καποιον ανταπτορα και δε θα την συνδεσω σε mac..

Επισης αν καποιος εχει την καρτα μπας και ξερει που μπορω να κατεβασω το manual???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγώ την ίδια κάρτα. Τί εννοείς με τί καλώδιο θα την συνδέσεις? Θέλεις firewire 400 καλύτερα χωρίς αντάπτορα.....

Απο το site της tc electronics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειάζεσαι καλώδιο firewire 400 . Άμα η μητρική σου έχει firewire 800 (το μικρό βύσμα) τότε χρειάζεσαι και αντάπτορα. Εγώ σου προτείνω πάντως να πάρεις ένα pci της Texas Instruments γιατί με τις firewire που έχουν οι μητρικές δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου προτείνω πάντως να πάρεις ένα pci της Texas Instruments γιατί με τις firewire που έχουν οι μητρικές δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη.

Δοκιμασε πρωτα με ανταπτορα και αααααααμα δεν δουλεψει τοτε ακουμπα λεφτα για να παρεις καρτα. Καλο αυτο με την Texas Instruments αλλα δεν ειναι και κανονας, πρωτα δοκιμασε και μετα κανε οποιαδηποτε κινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν έχεις monitoring προγράμματα στον υπολογιστή (για να βλέπεις θερμοκρασίες μνήμες κτλ.) κλείστα. Αυξάνουν πολύ τα dpc και δεν μπορεί να δουλέψει σωστά η κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks σε ολους. Αυτο που ψαχνω ειναι το firewire 400 ειναι το 4 pin το 6 ή το 9??? Εχω την εντυπωση οτι ειναι το 6 αλλα ρωταω για να μην γινει λαθος και ξαναπαιρνω μετα. Το pc μου εχει το ιδιο ακριβως με την καρτα. Επισης sgian ξερεις που μπορω να βρω το manual??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου