Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΗΛΕΚΤΡΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ ΜΠΑΣΟΥ


BASSKILLER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερομαι να αγορασω ηλεκτροακουστικο μπασο,το μονο προβλημα ,πρεπει να ειναι ΑΡΙΣΤΕΡΟ ,εχεις κανεις ακουσει η καλυτερα αν εχει παιξει με ΤΑΚΑΜΙΝΕ η ORTEGA ?

Αναφερω αυτα τα δυο γιατι τα εχω βρει σε αριστερα.Αν ξερεις κανεις κατι αλλο θα ηθελα  να μου πειτε

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Ortega (το χω και στις αγγελιες του Noiz).

Με Τακαmine δεν εχω παιξει. Για το Ortega παντως εχω να πω οτι προκειται καταρχην για εξαιρετικης ποιοτητας κατασκευη οργανου. Βολικο στο παιξιμο παρα τον ογκο του σκαφους του και ο ηχος του ειναι βαθυς και ζεστος με εμφαση στα μπασα.

Το eq (Fishman) του ειναι απο τα καλυτερα που σου δινει και πριμα. Ζυγισμενο οργανο ειτε παιζεις καθιστος ειτε ορθιος. Πολυ καλη και η ταστιερα του επισης σωστη και ευκολοπαιχτη.

Ισως το καλυτερο ηλεκτρακουστικο στην κατηγορια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα ακουστικό της cort και μπορώ να πω πως είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό για τα χρήματα που έκανε (δε θυμάμαι πόσο, απλά θυμάμαι πως ήταν λίγα) και το συστήνω ανεπιφύλακτα. Το είχα πάρει πριν καμιά 10ριά χρόνια από το Λογοθέτη, αν δεν απατώμαι, τα φέρνει ακόμα.

Απλώς, το δικό μου είναι χωρίς cut, αυτά που βλέπω τώρα στο site της cort είναι όλα κομμένα.

http://www.cortguitars.com/en/series/acoustic-bass-series

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά τώρα που το σκέφτομαι, τα ακουστικά μπάσα (τουλάχιστον όσα έχω παίξει σε αυτή την κατηγορία) ΔΕΝ ακούγονται ΚΑΘΟΛΟΥ χωρίς ενίσχυση (το πολύ πολύ να μπορέσεις να παίξεις μαζι με 1 κιθάρα και να ψιλοακούγεσαι), απότε, είναι σημαντικότερο να στοχεύσεις σε καλά ηλεκτρικά, τα fishman που έχουν τα cort και ortega είναι μάλλον ό,τι καλύτερο μπορείς να βρεις σε αυτή την κατηγορία. Οπότε, μην το πολυψυρίζεις, κατά τη γνώμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου