Προς το περιεχόμενο

Αγορα μετασχηματιστη για Alesis Micron


scouter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν απο καποιες μερες μου καηκε ο μετασχηματιστης για το micron. Θεωρωντας το κατι απλο για να λυθει πηρα το συνθ μαζι με το μετασχηματιστη σε εναν ηλεκτρολογο στη γειτονια μου και του λεω δωσε μου κατι τετοιο για να δουλεψει. ο τυπος λοιπον μου ειπε οτι δεν βγαινουν πια τεοιοι μετασχηματιστες και να το ψαξω στο ιντερνετ. Το τροφοδοτικο το βρηκα στο βρετανικο αμαζον αλλα επειδη δεν ειναι καιρος για ναα πληρωνουμε παραλογα μεταφορικα μηπως εχετε καποια προταση που να ρωτησω σε Αθηνα.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο το βρηκες στο Amazon UK? Οι περισσοτερες αγορες ανω των 30 ευρω στο Amazon UK δεν εχουν μεταφορικα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

H "ιδιοτροπία "τους είναι ότι η έξοδός τους (9V - αν δεν κάνω λάθος) είναι σε εναλλασσόμενο ρεύμα (AC).

 

Τα ίδια έχω και εγώ με το miniak το Akai.

 

Δεν στην εδώ αντιπροσωπία της Alesis .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.co.uk/Alesis-Micron-replacement-supply-adaptor/dp/B0053F6XMQ

αυτο βρηκα, και μου βγαζει 10£ μεταφορικα οποτε συνολο βγαινει πανω απο 30€, χωρις να μου λεει πουθενα κατι για δωρεαν μεταφορικα... Ισχυει οντως  :o?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια έχω και εγώ με το miniak το Akai.

Φυσικα, αφου το Miniak ειναι ενα "repackaged" Alesis Micron. 8)

 

αυτο βρηκα, και μου βγαζει 10£ μεταφορικα οποτε συνολο βγαινει πανω απο 30€, χωρις να μου λεει πουθενα κατι για δωρεαν μεταφορικα... Ισχυει οντως  :o?

Ο μετασχηματιστης που βλεπεις κοστιζει γυρω στα 19€, οποτε πληρωνεις μεταφορικα.

Αλλα ακομα κι αν κοστιζε πανω απο 30 ευρω, παλι θα ειχε μεταφορικα, γιατι οπως βλεπεις στην σελιδα γραφει "Dispatched from and sold by Digidave", δηλαδη πωλειται απο αλλο καταστημα μεσω Amazon UK και οχι απο το ιδιο το Amazon UK.

Τα προϊοντα που πουλαει το Amazon UK γραφουν "Dispatched from and sold by Amazon.co.uk" και οσα γραφουν διπλα στην τιμη "This item Delivered FREE in the UK with Super Saver Delivery" μπορουν να αποσταλουν στην Ελλαδα χωρις μεταφορικα, αρκει η αξια τους να ειναι πανω απο 25£ (περιπου 30€).

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ το ξανατονίζω , για να το προσέξει ο OP.

 

Θέλει transformer με output 9V AC (εναλλασσόμενο ρεύμα).

Με DC (συνεχές ρεύμα) δεν θα  δουλέψει (θα ανάψει το sytnh- αλλά ΔΕΝ θα παίζει).

Δεν καταλαβαίνω γιατί η ένδειξη στην φώτο στο amazon, είναι "θαμπή".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου