Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα (τακι) με Bugera 333XL (οχι Infinium)


diablo00097

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Bugera 333XL (οχι Infinium) μου κανει τα γνωστα χρουστου χρουτσου σαν τα χιονια στο ραδιοφωνο, οπως εχουν πει και αλλοι φιλοι. Λογικα ειναι το γνωστο προβλημα με τις ψυκτρες. Θα ηθελα να μου πειτε ενα μαστορα-doctor στην Αθηνα (με p.m. or sms στο 6948586722) που να μπορω να τον παω να τον φτιαχω... thanx a lot!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Bugera 333XL (οχι Infinium) μου κανει τα γνωστα χρουστου χρουτσου σαν τα χιονια στο ραδιοφωνο, οπως εχουν πει και αλλοι φιλοι.

 

Το κάνει όταν γυρίζεις τα ρυθμιστικά του μόνο ή πάντοτε?

Στην 1η περίπτωση θέλουν καθάρισμα τα pots, στη 2η θέλουν αλλαγή κάποιες (ή κάποια) λάμπες.

Ένας καλός τεχνικός θα τσεκάρει και τα δυο καθώς και ό,τι άλλο παρεμφερές(π.χ. το αρχικό biasing δεν είναι πάντα σωστό...).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)αν ειχε θεμα με τις ψυκτρες(πρωτη φορα το ακουω γραμμενο με αυτο το τροπο,μαλλον θ'αναφερεσαι στο καλωδιο τροφοδοσιας...)θα "εμενε" τελειως...

 

2)Δοκιμασε αλλο καλωδιο κιθαρας και αλλη κιθαρα...

 

3)Δοκιμασε να κανεις τον ενισχυτη απο 120-60 βαττ(αν δε ξερεις μη κανεις τιποτα!!!ρωτα πως γινεται)

 

4)Προσπαθησε να ηχογραφησεις το θορυβο που εχει...αλλο το χρουτσου χρουτσου αλλο τα χιονια...μπορει να οφειλονται σε διαφορετικα προβληματακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου