Προς το περιεχόμενο

ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ MIDI CONTROLLER


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους στο φόρουμ.Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να συγχαρώ όλους τους admin  και μη για τα φώτα τους..Ασχολούμαι με το Fruity Loops και θα ήθελα να αγοράσω ένα Midi Keyboard ετσι ώστε να μπορώ οι νότες που παίζω να περνιούνται αυτόματα μέσα στο πρόγραμμα και να μη τις περνάω μια μια απο το piano roll.Διάβασα αρκετά παρόμοια θέματα απο άλλα παιδιά αλλά πάλι δεν με κάλυψαν.Θα ήθελα να έχει 49 πλήκτρα και κοιτάω για να πάρω της Alesis  http://www.thomann.de/gr/alesis_qx49.htm

..Θα κάνει την δουλειά μου?Έχετε να μου αντιπροτείνετε κάποιο άλλο? Να προσθέσω οτι η κάρτα ήχου μου είναι η Terratec aureon 5.1 ( http://www.terratec.net/en/products/AUREON_5.1_PCI_1988.html ) και το PC

intel pentium 3 ghz

2 gb ram

Windows 7

Δεν ξέρω αν παίζουν σχέση αυτά απλά τα παραθέτω για περισσότερες πληροφορίες..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να μην υπάρχει καθυστέρηση ανάμεσα στις νότες που θα παίζεις και τον ήχο που ακούγεται, πράγμα απαραίτητο για να γράφεις σωστά, χρειάζεσαι μια κάρτα ήχου με ASIO drivers. Για ψάξου με την κάρτα σου, εν ανάγκη και με τους ASIO4ALL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.Αλλά δεν καταλαβαίνω τι θές να πείς..Δηλαδή με αυτήν την κάρτα θα έχω καθυστέρηση ήχου απο την ώρα που πατάω μέχρι να ακουστεί?? Αυτα τα asio4all  μπορείς να μου πείς λίγο τι είναι γιατί δεν γνωρίζω? Πάντως το midi καλή επιλογή δεν είναι manosx?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκανες και το παραγγειλες, όπως και να έχει θα σου χρησιμεψει, όταν θα το δοκιμάζεις αν παρατηρήσεις την καθυστέρηση που σου είπα άνοιξε ένα καινουργιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου