Προς το περιεχόμενο

φυσημα στο Cubase LE 4!


panos1911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια!εχω προβλημα με το cubase!οταν παταω το ηχειακι και παω να γραψω μου βγαζει ενα φυσημα..! πως μπορω να το εξαφανησω? τι φταιει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πας να γράψεις ?

Πως πας να γράψεις ?

Γιατί πατάς το ηχειάκι ?

Ξέρεις τι είναι το ηχειάκι ?

Πως ακούς ?

Το φύσημα ηχογραφείται ?

 

Δώσε πληροφορίες βρε παιδί

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κιθαρα παω να γραψω! απο ενταση ειναι μια χαρα δεν peakarei! παταω το ηχειακι για ν ακοθς καποια εφε! το φυσημα ηχογραφειτε κ πολυ εντονα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα ειναι τσεκαρισμενα! ειναι 48000! δεν ξερω τι παιζει παιδια!κατι στο cubase ειναι! δεν ειναι εξωτερικο! εξωτερικα τ εχω δοκιμασει ολα!δεν μπορω να βγαλω ακρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε τους drivers αν ειναι επιλεγμενοι οι ASIO. Επίσης ανέβασε λίγο το buffer. Αυτά τα δυο δε βγάζουν φύσιμα αλλά clicks. Επίσης δοκίμασε με μια αλλη κάρτα ήχου, με την onboard ας πούμε, ή δοκίμασε την lexicon σε άλλο σύστημα ή με άλλο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να ειναι κατι οπωσφηποτε απο το daw σου?Δεν ειναι αναγκη να peakαρει ,μπορει να εχεις τερμα την προενισχυση(το gain στην καρτα)  και να ενισχυει τον θρυβο και εσυ να παιζεις χαμηλα,επισης τσεκαρε μηπως θες και κανα DI box,ισως η παρουσια του διορθωσει το προβλημα.Επισης δοκιμασε να δεις αν ηχογραφειται θοορυβος χωρις να εχεις καρφωσει καποιο οργανο στην εισοδο ετσι ωστε να τσεκαρεις αν φταει η καρτα ηχου,δοκιμασε και να ηχογραφησεις σε 41 khz γιατι σε εμενα μια φορα για λογο που δεν εψαξα μου εκανε προβληματα στα 48

Μπορει και να μην εχεις καν υψηλο θορυβο και να σου φαινεται,για αυτο αν θες ανεβασε ενα μικρο κλιπακι να δωσεις και στα μελη να καταλαβουν τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου