Προς το περιεχόμενο

Fender Mustang 1966 & ο νομος των πιθανοτητων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα απεκτησα την επισυναπτομενη κουκλιτσα απο τον συμφορουμιτη και αγαπητο φιλο Αργυρη....(μου κοστισε  2 μπυρες και ενα κοτοπουλο με τσαϊ...του οποιου την συνταγη ακομα οφειλω... ;D)

 

Ο κυριος λογος που την πηρα ειναι οτι γενικα εχω μανια να μαζευω κιθαρες της ιδιας χρονολογιας με τη γεννηση μου (1966).... ;D,εχω επισης μια tele & μερικα obsolete σκαφακια της πλακας απο το 66)

 

Η κιθαρα βεβαια σκοτωνει ετσι κι αλλοιως αλλα δεν ηταν ο ηχος της και το τρομερο vibe της ο μονος λογος που την πηρα...

 

Και παμε τωρα στον νομο των πιθανοτητων.... ;D...

 

Προχθες που εβγαλα το μπρατσο για να κανω λιγο shimming....και κοιτωντας το neck heel στο οποιο αναγραφεται η ημ/νια κατασκευης...ειδα την ΑΚΡΙΒΗ ημ/νια γεννησης μου!!

 

Ρε μπας και πρεπει να παιξω κανα ΛΟΤΤΟ?

vintage_fender_mustang_1966_2.jpg.5c251c61ed1339e76a30c7f274a980bb.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν είναι και τόσο μικρή η πιθανότητα όσο νομίζεις, 1/365. Αν θεωρήσουμε προφανώς ότι δεν γεννήθηκες σε κάποια ημέρα αργίας, αρα δούλευαν εκείνη την ημέρα, η πιθανότητα μεγαλώνει ελαφρώς.

 

Για το λόττο είναι 1/ εικοσικάτι εκατομμύρια.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Νίκο σταματήστε να ποστάρετε ψαγμένες κιθάρες...όλο σε καταναλωτικούς πειρασμούς με βάζετε τον άχρηστο.

 

ΥΓ:Ότι και να λέτε από ανασφάλεια κάποια τζιβάτα γονίδια τα έχετε...jazzmaster και mustang είναι σήματα κατατεθέν των θολοκουλτουριάρηδων.  8)

 

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθες που εβγαλα το μπρατσο για να κανω λιγο shimming....και κοιτωντας το neck heel στο οποιο αναγραφεται η ημ/νια κατασκευης...ειδα την ΑΚΡΙΒΗ ημ/νια γεννησης μου!!

shame.gif

2013_05_24_174944.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε γιορτάζει ο Αϊ λάιτ;  ;D

Δεν μπορω να σου πω εδω γιατι μας διαβαζουν και παιδια. Παντως, η απαντηση τελειωνει σε ".....ανημερα". ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλόπαιχτη φίλε.Ασε έχει και χειρότερα .Εμένα με τραβούσε η αστυνομία γιατί υπήρχε και ένας άλλος με το ίδιο όνομα- επίθετο -και όνομα πατρός με μένα χωρίς να τον ξέρω.Είδα και έπαθα μέχρι να βγάλω άκρη.Δε γίνονται αυτά.Κούκλα η κιθάρα.Αυτό το παλαιωμένο headstock με χαζεύει.Απο ήχο τι λέει? vintagila?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις φυσικά ότι δεν πρέπει να την πουλήσεις ποτέ έτσι;

 

Πέρα από την πλάκα, σκέφτομαι την καταπληκτική διαδρομή ενός οργάνου που πέρασε επί πενήντα χρόνια από ένας θεός ξέρει πόσα χέρια μέχρι να καταλήξει σε αυτά ενός ανθρώπου με τον οποίο γεννήθηκαν την ίδια μέρα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανατριχιασα!!!

Ξέρεις φυσικά ότι δεν πρέπει να την πουλήσεις ποτέ έτσι;

 

Πέρα από την πλάκα, σκέφτομαι την καταπληκτική διαδρομή ενός οργάνου που πέρασε επί πενήντα χρόνια από ένας θεός ξέρει πόσα χέρια μέχρι να καταλήξει σε αυτά ενός ανθρώπου με τον οποίο γεννήθηκαν την ίδια μέρα.

 

Αυτο ακριβως σκεφτομουν και πιστευω και εγω! Σε θεωρω πολυ τυχερο Superfunk!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα απεκτησα την επισυναπτομενη κουκλιτσα απο τον συμφορουμιτη και αγαπητο φιλο Αργυρη....(μου κοστισε  2 μπυρες και ενα κοτοπουλο με τσαϊ...του οποιου την συνταγη ακομα οφειλω... ;D)

 

 

 

Μια χαρά σε βρίσκω,την άλλη φορά να κανονίσεις κανένα κάρβουνο με τπτ κοψίδια,που ξέρεις μπορεί να κάτσει κανένας ενισχυτής  ;D ;D ;D

 

Πέρα από την πλάκα καλόπαιχτη η κούκλα  :)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου