Προς το περιεχόμενο

Eyecam - "All Rights Deserved" New album


eyecam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Πριν από λίγο καιρό κυκλοφόρησε το νέο μου άλμπουμ με τίτλο "All Rights Deserved".

Πρόκειται για ένα ορχηστρικό ταξίδι 12 κομματιών σε ύφος oρχηστρικού hip hop με electro, ambient και folk στοιχεία.

Μπορείτε να το κατεβάσετε και να το ακούσετε δωρεάν από τη σελίδα http://eyecam.bandcamp.com

 

Ευχαριστώ για την ακρόαση  :)

 

Eyecam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι έκανες αυτό που όλοι έχουμε σκεφτεί να κάνουμε την πρώτη φορά που καθίσαμε απέναντι από πρόγραμμα που χειρίζεται λούπες - αλλά δεν το κάναμε :) :) :).

 

Έκανες όμως και κάτι παραπάνω, εκείνη την ειδική υπέρβαση που καθιστά το έτοιμο ηχητικό υλικό υποχείριο των μουσικών σου ιδεών και επιδιώξεων. Είναι πολύ δύσκολο να γράψει κανείς έστω και ένα ινστρουμένταλ... πόσο μάλλον όλα αυτά, και πόσο μάλλον να μπορούν να λειτουργήσουν πέρα από τον συνήθη στίβο που προβλέπει η κοινωνία για την ινστρουμένταλ μουσική (δηλ. να είναι soundtrack κάποιας κινούμενης ή ακίνητης εικόνας).

 

Το αποτέλεσμα, κερδίζει άνετα τον τίτλο του καλύτερου δίσκου που έχω ακούσει εδώ και αρκετό καιρό, από τον συγκεκριμένο μουσικό χώρο, τουλάχιστον. Προσεκτικές μίξεις, άριστη οργάνωση των θεμάτων, προγραμματικοί τίτλοι, λίγος σουρεαλισμός, αλλά και στόχευση σε αμιγώς μελωδικό περιεχόμενο. Έχω να ακούσω τόσο καλό δίσκο σε αυτό το ύφος, από το το Wundeland των Pyrolator (στη δεκαετία του '80), με το Wunderland να κερδίζει στα σημεία, αλλά όχι πάντα.

 

Εξαιρετική παρέα το άλμπουμ σου.. δε βλέπω την ώρα να το απολαύσω στην επόμενη μεγάλη βόλτα με το αυτοκίνητο.. όχι ότι έχει σταματήσει να παίζει βέβαια εδώ και κανά δίωρο.

 

Συγχαρητήρια

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεκτικές μίξεις, άριστη οργάνωση των θεμάτων, προγραμματικοί τίτλοι, λίγος σουρεαλισμός, αλλά και στόχευση σε αμιγώς μελωδικό περιεχόμενο.

Συμφωνώ και εγώ στα του Τρόλευ. Είναι τόσο εμφανή όλα αυτά που ξεχνάς την "απλοϊκή" δομή της σύνθεσης

Συγχαρητήρια

Yes sir ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό!

Τόσο απλό, χωρίς να είναι καθόλου απλό.

Τα πάντα βρίσκονται στη θέση τους, ο κάθε ήχος, η κάθε μικρή ηχητική λεπτομέρεια, οι μελωδικές γραμμές συμπληρώνουν η μία την άλλη....

 

Big thumbs up!!  8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό!

Τόσο απλό, χωρίς να είναι καθόλου απλό.

Τα πάντα βρίσκονται στη θέση τους, ο κάθε ήχος, η κάθε μικρή ηχητική λεπτομέρεια, οι μελωδικές γραμμές συμπληρώνουν η μία την άλλη....

 

Big thumbs up!!  8)

 

+1000

 

Πράγματι εξαιρετικό! Μπράβο σου!  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός. Συγχαρητήρια. Μου θύμισες την Amiga μου.

(Αρχίζω και επαναλαμβάνομαι αλλά) θα ήθελα λίγο παραπάνω κομπρεσάρισμα στο τελικό προϊόν.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι,

 

σας ευχαριστώ για τα πολύ καλά σας λόγια. Η αλήθεια είναι ότι ετοίμαζα περίπου δυο χρόνια το συγκεκριμένο υλικό οπότε είναι κάτι παραπάνω από σημαντικό για μένα να αρέσει στον κόσμο.

Αυτό που συνειδητοποίησα κι εγώ είναι ότι δεν έχει σημασία αν δουλεύεις με κιθάρα, κουαρτέτο εγχόρδων ή υπολογιστή, σημασία έχει να κάνεις εκείνη την υπέρβαση που χρειάζεται για να γίνουν οι νότες μουσική.

Να επισημάνω μόνο ότι μπορείτε να κατεβάσετε το άλμπουμ βάζοντας 0,00 στην τιμή. Δε χρειάζεται να κάνετε δωρεά για να το κατεβάσετε.

Ελπίζω να σας συντροφεύσει αυτό το καλοκαίρι γιατί, για να είμαι ειλικρινής, γράφτηκε για να ακούγεται καλοκαίρι.

 

Καλό σας βράδυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας!

 

Μόλις παρέλαβα το άλμπουμ μου τυπωμένο σε cd. Όποιος θέλει να το αγοράσει, η τιμή είναι 5 ευρώ + ταχυδρομικά (όχι πάνω από 2 ευρώ).

 

Στείλτε μου τα στοιχεία σας μέσω πμ.

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν το είχα προσέξει όταν βγήκε σα νέο, αλλά η μουσική είναι εκπληκτική, αν κι εγώ δεν ακούω τέτοιο είδος και συνήθως μου φαίνεται επαναλαμβανόμενη τέτοια μουσική.

 

Τώρα, μία γρήγορη ερώτηση:

 

γιατί ΠΜ και όχι δημοσίως;

 

Να φανταστώ ότι ο τρόπος αγοράς είναι μέσω αντικαταβολής, σωστά; Άρα μόνο την διεύθυνση θες;

 

Λέω τώρα... μήπως δε θες να βγάλεις προς τα έξω το πως να αγοράσει κανείς το αλμπουμ, που είναι κρίμα... :)

 

Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου