Προς το περιεχόμενο

SP Guitars οπως λεμε handmade!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω το λεω...θα μας τρελανουν οι ασιατες..... ;D οταν λεμε custom πρεπει να εννοουμε κατι τετοιο....και μιας και ειναι ινδονησια ειναι αρκετα φθηνο.....

 

 

Erikson Rudy Πριν από 1 έτος

it cost me around $1000 with all the spare parts together..

 

και ενα τουρ στο...εργαστηριο:

http://www.youtube.com/watch?v=P3g_0usidDw

 

https://www.facebook.com/pages/SP-GUITARS/24789801886?fref=ts

 

https://www.facebook.com/aris.spguitars?fref=ts

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αν παιζει οντως στο χιλιαρικο να την εχεις εδω με τετοια ποιοτητα κια τετοιο εξοπλισμο μιλαμε για ΤΗΝ ευκαιρια....

 

εχει παρει κανενας απο εκει ωστε να μας πει λεπτομεριες???

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αν παιζει οντως στο χιλιαρικο να την εχεις εδω με τετοια ποιοτητα κια τετοιο εξοπλισμο μιλαμε για ΤΗΝ ευκαιρια....

 

 

 

Ναι...; Δεν θα το 'λεγα και ευκαιρία. Γιατί... (κρίνοντας από τον κατάλογο του Θωμά) υπάρχουν πάνω από 100 μοντέλα Gibson που φτιάχνονται στην Αμερική (όχι, στην Ινδονησία) και κοστίζουν λιγότερο (έως το μισό, περίπου).

 

Δεν μιλάω ούτε για ποιότητα κατασκευής ή τίποτα παρόμοιο. Μιλάω αυστηρά με... οικονομοτεχνικά κριτήρια.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν ξέρω....και εγώ για ινδονησία 1000 δεν τα έδινα...κανα 500ρικο μπορεί.... :P

 

 

Για να μην παρεξηγούμαι, έχω παίξει ινδονησιακές G&L και μπορώ να πω ότι... σπέρνουν και ΕΛΑΧΙΣΤΑ υστερούν από τις αμερικάνες αδερφές τους. Και το λέω γιατί τις έπαιξα δίπλα-δίπλα, ένα ολόκληρο πρωινό μαζί... με τον μαγαζάτορα που τις εισάγει ( Κύπρο) και τα συμπεράσματά μας ήταν παρόμοια. Αλλά το χιλιάρικο την σήμερον ημέρα το ζυγίζεις 2 φορές, άρα ζορίζουν τα πράγματα...

 

 

Από την άλλη, αν το αξίζει ΓΙΑ ΣΕΝΑ, δεν υπάρχει τίποτα κακό σ'αυτό. Go for it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μου συγκρίνεις αυτό το υπεροργανο με τα Gibsonακια είναι σαν να παραδέχεσαι ότι καλύτερο όργανο είναι αυτό με την καλύτερη διαφήμιση....(...και έτσι άρχισε ο καβγάς)... ;D

 

Πέρα από την πλάκα. Έχω μια epi lespaul Korea και βάζει κάτω πολλές αμερικανες studio και standard. Δεν τσιμπαω με τα brands πλέον.

Η prs όμως είναι κάτι σαν φετίχ για μένα. Επιτομή στο φινίρισμα, πολυμορφικος ήχος, vintage τρεμολο και μπράτσο να κατεβαινεις και μετά το 14 ταστο :P... Αλλά 3000 ευρώ με την καμία...

1000 όμως???? Και με piezo? Έτσι αλλάζει το πραμα

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μια χειροποιητη απο απω ανατολη....παραγγελια...

δεν φτιαχνει πλεον ο τυπος , δεν ξερω γιατι .

με split στους μαγνητες και αλλα καλα.

αααα και στη μιση τιμη  ;)

;D

S5001669.thumb.jpg.a1f4cc6b6bc4218933f74bf1636bebbc.jpg

S5001662.thumb.jpg.0a4f8f75ff9096cffc27dba939cd3227.jpg

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια συγνωμη που επεμβαινω κιολας αλλα δεν μπορω να καταλαβω 1 πραγμα...Πως ειναι δυνατον μια epi les paul mik να "βαζει κατω" αμερικανες standar ? Δλδ χωρις να θελω να την "πω" στον φιλο kkmspm που τον συμπαθω κιολας αλλα αυτο το εχω δει γραμμενο και απο πολλους αλλους και το θεωρω την επιτομη της βλακειας.Και εμενα το αγαπημενο μου οργανο που δεν το αλλαζω με τιποτα ειναι ενα της ταξεως των 300+ ευρω δεν μπορω να πω ομως οτι η strat deluxe μου ειναι ισα και ομοια και να τις βαλω στο ιδιο καλουπι,αλλα ΟΥΤΕ και να πω οτι "αααα η deluxe ειναι κατα 20% καλυτερη"...Απλως δεν στεκει...Το ενα εχει 300 το αλλο 2000.

 

Επαναλαμβανω οτι δεν κατακρινω καποιον συγκεκριμενα προς αποφυγην παρεξηγησεως,και σορρυ για το οφ τοπικ αλλα θα απαντησω και σε αυτο πιο μετα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αφορμη σου έδωσε η δικιά μου επιτομή της βλακειας 8) αν μένεις Αθήνα μπορούμε να βρεθούμε να κάνεις ένα τεστντράιβ ;) να σου λυθούν οι απορίες...ενημερωτικά την είχα πληρώσει πολύ ακριβά πίσω στο μακρινό 98 και σαφώς στα λεφτά αυτά μπορούσα να είχα αγοράσει Gibson όπως μου ελςγαν Όλοι εκτός από το χέρι μου και τα αυτιά μου...το ότι την έχω τόσα χρόνια, της έχω αλλάξει τα ταστα και ακόμα δεν έχω βρει Gibson studio καλύτερη από το επιφωνακι, λέει πολλά. Βέβαια έχω αλλάξει μαγνήτες(jb/jazz) και έχω κάνει τα απαραίτητα σπλιταρισματα....

 

Τώρα αν μιλάμε για custom οκ..πάω πάσο αλλά και πάλι θα προτιμούσα prs...

 

Δεν ειπα οτι ειναι η καλύτερη κιθάρα στον κόσμο...ότι καλύτερη από στούντιο και κάποιες στάνταρ είπα. Τόσο αδύνατο σου φαίνεται?

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου