Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ - παράπονα!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Πάντως ο προηγούμενος διανομέας ήταν απλά ΑΠΙΘΑΝΟΣ! Την πρώτη φορά που ήρθε μου χτύπησε το κουδούνι, γιατί δεν είχε που να βάλει ένα σχετικά μεγάλο δέμα και δεν ήθελε να το αφήσει έτσι. Αντι να βάλει ειδοποίηση, δοκίμασε πρώτα να χτυπήσει.

 

Την επόμενη φορά μου ήρθε με τα γράμματα του σπιτιου, αλλά στο στούντιο (όπου ήμουν). Μου λέει "εσύ δεν είσαι"? Το λέω ναι... και έτσι ανάλογα με το που ήμουν μου έφερνε τα γράμματα! Για τα μεγάλα του είπα, ότι αν τύχει και δεν είμαι (λόγω καλοκαιριού) να τα αφήνει στο mini market δίπλα, όπως και έγινε 1-2 φορές. Ερχόταν 2-3 φορές την εβδομάδα ανάλογα με τον όγκο δουλειάς.

 

Αν μπορεί αυτός, μπορούν και όλοι, αλλό που ο τύπος ήταν φαινόμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως ο προηγούμενος διανομέας ήταν απλά ΑΠΙΘΑΝΟΣ! Την πρώτη φορά που ήρθε μου χτύπησε το κουδούνι, γιατί δεν είχε που να βάλει ένα σχετικά μεγάλο δέμα και δεν ήθελε να το αφήσει έτσι. Αντι να βάλει ειδοποίηση, δοκίμασε πρώτα να χτυπήσει.

 

Την επόμενη φορά μου ήρθε με τα γράμματα του σπιτιου, αλλά στο στούντιο (όπου ήμουν). Μου λέει "εσύ δεν είσαι"? Το λέω ναι... και έτσι ανάλογα με το που ήμουν μου έφερνε τα γράμματα! Για τα μεγάλα του είπα, ότι αν τύχει και δεν είμαι (λόγω καλοκαιριού) να τα αφήνει στο mini market δίπλα, όπως και έγινε 1-2 φορές. Ερχόταν 2-3 φορές την εβδομάδα ανάλογα με τον όγκο δουλειάς.

 

Αν μπορεί αυτός, μπορούν και όλοι, αλλό που ο τύπος ήταν φαινόμενο!

 

επισης ο ταχυδρομος που εχει αναλαβει τη γειτονια μου,φερνει τα μικρα πακετακια στο σπιτι χτυπωντας κουδουνι ! στο ταχυδρομειο αλλαζουν τα πραγματα αφου οι περισσοτερες κυριες εκει ειναι το λιγοτερο αγενεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έχω την αίσθηση ότι στην περιοχή μας δεν μπαίνουν καν στον κόπο να πάρουν το δέμα μαζί τους, κατευθείαν βάζουν την ειδοποίηση και τράβα πάρ' το μόνος σου. Ποτέ, μα ποτέ, μα ποτέ όμως δεν έχω παραλάβει δέμα από ΕΛΤΑ, πάντα ειδοποίηση. Ευτυχώς οι κυρίες στα γραφεία είναι ευγενέστατες και εξυπηρετικές. Κοινώς ότι να 'ναι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

            Αν δειτε τους ρυθμους διανομης στην επαρχια, οι κατοικοι των Αθηνων οφειλουμε να λεμε και ευχαριστω για την εξυπηρετηση. Μπορω να σας διαβεβαιωσω οτι στην πολη της Κερκυρας ο ταχυδρομος ερχεται κατα βουληση, κυριολεκτικα οποια μερα του καπνισει.

        Φιλοι μου παντρευονταν στις 19 Ιουλιου στην Αθηνα και αποφασισαν να καλεσουν καποιους φιλους απο Κερκυρα. Εστειλαν στην Κερκυρα τα προσκλητηρια στις 20 Ιουνιου (ενα μηνα πριν το γαμο δηλαδη. Τα προσκλητηρια εφτασαν στα γραμματοκιβωτια των παραληπτων στις 6 Αυγουστου..............γαμου αποπερατωθεντος  ;D ;D ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έχω την αίσθηση ότι στην περιοχή μας δεν μπαίνουν καν στον κόπο να πάρουν το δέμα μαζί τους, κατευθείαν βάζουν την ειδοποίηση και τράβα πάρ' το μόνος σου.

Yeap.

Το ίδιο και για τα συστημένα.

Συγκεκριμένα στην γειτονιά μας δεν κατεβαίνει καν από το σκούτερ του.

Βάζει την ειδοποίηση στο γραμματοκιβώτιο και φεύγει.

Ειδοποίηση η οποία ισχύει από την επόμενη ημέρα (!!) και μετά τις 10:30-11:00.

Για να κάτσεις στην ουρά την μεθεπόμενη μέρα πριν πας δουλειά και να αγναντεύεις το απύθμενο άδειο βλέμμα των υπαλλήλων που κινούνται(?) σε ρυθμούς .......

Εχω όμως την τύχη να έχω γνωρίσει και εξαιρέσεις.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap.

Το ίδιο και για τα συστημένα.

Συγκεκριμένα στην γειτονιά μας δεν κατεβαίνει καν από το σκούτερ του.

Βάζει την ειδοποίηση στο γραμματοκιβώτιο και φεύγει.

Ειδοποίηση η οποία ισχύει από την επόμενη ημέρα (!!) και μετά τις 10:30-11:00.

 

Το να μην παραδίδεται δέμα ακόμη κι όταν τυχαίνει να είσαι σπίτι πρωί αλλά να έρχεται ταχυδρόμος μόνο με την ειδοποίηση το έχω ζήσει κι εγώ στο εξωτερικό, στο οποίο επίσης από όσο έχω δει εδώ και πολλά χρόνια είναι σχεδόν πάγια τακτική να μην είναι διαθέσιμο το συστημένο ή το δέμα σου αυθημερόν, αλλά από την επόμενη μέρα (υποθέτω για κάποιους λόγους σχετικά με τα logistics διακίνησης των δεμάτων & φακέλων μεταξύ κεντρικών και παραρτημάτων, τους οποίους δε τους βρίσκω και τόσο υπερβολικούς).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω σε χωριο οπου εχει καταστημα ΕΛΤΑ....μου χει τυχει, ο ταχυδρομος να με περνει τηλεφωνο σπιτι ,χωρις να με γνωριζει προσωπικα, να μου λεει πως εχω γραμμα...σκαω ταχυδρομειο και μου το δινει ετσι ουτε καν ταυτοτητα δε ζητησε!χεχε

εμεινα χαζος,φλου καταστασεις, και να πω πως ειναι μικρο χωριο αϊντα, αλλα δεν ειναι.

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ έχω την αίσθηση ότι στην περιοχή μας δεν μπαίνουν καν στον κόπο να πάρουν το δέμα μαζί τους, κατευθείαν βάζουν την ειδοποίηση και τράβα πάρ' το μόνος σου. Ποτέ, μα ποτέ, μα ποτέ όμως δεν έχω παραλάβει δέμα από ΕΛΤΑ, πάντα ειδοποίηση.

 

Έτσι είναι.

 

Δεν ξέρω τις λεπτομέρειες, αλλά το θεωρώ παρόμοια κατάσταση με αυτό που έμαθα ότι γίνεται απ'το '80 στα ΑΕΙ: διορίζεται κλητήρας σε κάποιο τμήμα, του οποίου η δουλειά είναι να διανέμει και να παραλαμβάνει τις αλληλογραφίες και τα δέματα. Στο πρώτο εξάμηνο, υποβάλλει γνωμάτευση γιατρού ότι έχει πρόβλημα με τη μέση το οποίο δημιουργήθηκε από τις συνθήκες δουλειάς και δεν πρέπει να σηκώνει βάρη και να κάνει αποστάσεις. Οπότε πλέον κάθεται στο γραφείο του και ειδοποιεί τηλεφωνικώς τους λοιπούς να παραλάβουν και αμα θες να στειλεις κάτι του το πας εσυ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, απλά μου φέρνει τα mail, όταν δεν δουλεύει το internet. ;D ;D ;D ;D ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;

 

Αραχτε παιδια.Ζουμε σε ενα κρατος υπο αποσυνθεση.Λογικη απορροια πολλων πραγματων.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαθια θρησκευόμενος μεχρι που φτανει η ωρα να με εξηπηρετησει μια συγκεκριμενη αγενεστατη θειτσα στο ταχυδρομείο...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου