Προς το περιεχόμενο

Joyo JW-01 Digital Wireless


teospir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μεγάλη διαφορά Μίλτο στο Τbone και στο Joyo είναι ότι το 2ο είναι ψηφιακό το οποίο αυτομάτως το κάνει σε πολλά πράγματα καλύτερο από το 1ο, που είναι φθηνό αναλογικό! Φυσικά υπάρχουν και πανάκριβα αναλογικά που τα σπάνε! Απλά αν είναι να πάρει κάποιος φθηνό wireless καλύτερα να πάρει ψηφιακό! Και για να μη γίνει παρεξήγηση, γίνεται φηφιακά η μετάδοση του σήματος από τον πομπό στο δέκτη, δεν γίνεται ψηφιακούρα το σήμα σου! Κάποια στιγμή θα σου φέρω το Brace DWG1000 (ψηφιακό κι αυτό, το είχα πάρει 160 από Thomann, τώρα δεν το βρίσκεις, έκλεισε η εταιρία) να το δοκιμάσεις και θα καταλάβεις τι εννοώ :)

 

Όντως ότι πληρώνεις παίρνεις...υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια αλλά θέλουν χρόνο και χαμένο χρήμα μέχρι να τις ανακαλύψεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους.Ημουν κάτοχος του συγκεκριμενου wireless κ μαλιστα αν καποιος το είχε δεί και πρόσφατα εδω στίς αγγελίες...το δικό μου ήταν.Κατ αρχήν κατα την αποψη μου 9 στις 10 φορες "οτι πληρωνεις παιρνεις" ε αυτη η περιπτωση ανηκει στις 9 κ οχι στη μια.τι εννοω...οτι αν καποιος νομιζει οτι θα βγαλει αποτελεσμα με το συγκεκριμενο wireless παρεμφερες με καποιο ακριβοτερο του των 200-300 euros (shure ας πουμε) τοτε ειναι γελασμενος...στα λεφτα του ομως ειναι τιμιο...δεν κανει κατι παραπανω απ οσο λεει η τιμη του.πιστοτητα μεταδωσης σηματος θα ελεγα....8/10 σε σχεση με το καλωδιο...μεγαλυτερος (αλλα οχι μεγαλος) θορυβος σε σχεση με το καλωδιο αλλα εκει που υστερει πραγματικα ειναι οι δυναμικες...εκει θα του εβαζα 6/10 σε σχεση με το καλωδιο...Ενα αλλο μειονεκτημα κατα τη γνωμη μου ειναι οτι εχει ενσωματωμενες τις μπαταριες ειναι κλεισμενο φιξαριστα και δεν ξερω ποση εγγυηση εχει.Το λεω αυτο γιατι οταν μετα απο κανα χρονο καλης χρησης η μπαταριες τα παιξουν...θα πρεπει με καποιο τροπο να το ανοιξεις να τις αλλαξεις...(δεν θυμαμαι τι ακριβως μπαταρια ειχε μεσα.ψαχνοντας σε κανενα φορουμ θα το βρεις αλλα μονο ετσι γιατι το manual που εχει μεσα ειναι ενα χαρτακι σαν αυτα που εχουν στα μπισκοτακια με την ευχη στα κινεζικα εστιατορια....)

Αποψη μου....ιδανικο για προβα στο στουντιο η για χρηση στο σπιτι αλλα πατατα για live...

 

(στα θετικα του...εχει λιγο μεγαλυτερη εμβελεια απο ενα 3μ καλωδιο!!!το πουλησα κατευθειαν κ πηρα με λιγα παραπανω χρηματα το loopstation rc-20 μπου χα χα χα χα!)

 

Αυτα...ελπιζω να βοηθησα.

 

 

 

για την εμβελεια πλακα εκανα....μετα τα 10 μετρα  αποσταση αρχιζει να πιανει ο ενισχυτης NASA...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου