Προς το περιεχόμενο

Απορία για ελληνικούς ρυθμούς σε roland fantom σειράς x


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα roland fantom x7. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει εάν για τη συγκεκριμένη σειρά υπάρχουν ελληνικοί ρυθμοί και ήχοι υπό οποιαδήποτε μορφή; Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμοί με την κλασσική έννοια του "παίζω στα μπάσα τις συγχορδίες και βγαίνει συνοδεία" δεν γίνεται, και γενικά δεν αφορά τα workstations αλλά τα arrangers.

 

Av τώρα θέλεις ρυθμούς με την έννοια της λούπας, για να φτιάξεις δικά σου κομμάτια, τότε οποιοδήποτε συμβατό sample cd με ανατολίτικες λούπες σου κάνει, και το ίδιο ισχύει και για sample cds με ήχους, το sampler που διαθέτουν τα καλά workstation είναι το κλειδί για απεριόριστους ήχους, αξιοποίησέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ iliasdt

Πες μας τι θέλεις να κάνεις, τι ζητάς από το όργανο.

 

Σε ρωτησε ο καταλληλος ανθρωπος οσο αφορα τα roland μπορεις να κανεις καταθεση ψυχης  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

@foxxx

Καλά... έγραψες  ;D ;D ;D

Με κάνεις και κοκκινίζω.

 

Σοβαρά τώρα, ο καθένας από εσάς μπορεί να απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οχι και "ο καθένας από εσάς μπορεί να απαντήσει." Εσυ εισαι expert στα Roland, εγω στα Moog, ο Foxxxxx στα Yamaha και παει λεγοντας...manicure.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε... η αληθεια να λεγετε ειτε με roland ειτε ακομα και χωρις roland μας εχεις βοηθησει(σε εχουμε βομβαδισει απειρως ακομα και με τηλεφωνα και μηνυματα εχεις δεν εχεις δουλεια πολες φορες και εσυ μας ανεχεσαι ;D )εγω ειμαι δικαιος η τουλαχιστον προσπαθω να ειμαι και την αληθεια την λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι εάν κυκλοφορούν ελληνικοί ρυθμοί για το όργανο αυτό, που να μπορώ να χρησιμοποιήσω σε live κτλ., για ένα σύνηθες λαικό ρεπερτόριο.(Μέχρι τώρα δεν με είχε απασχολήσει το θέμα, αλλά λόγω των καιρών που ζούμε δυστυχώς τα πλήκτρα είναι αναγκασμένα να αντικαθιστούν τουλάχιστον τους ντράμερ και τους μπασίστες... :(....) Πιθανόν αυτό που έθεσε ο @manosx με τις λούπες και τα samples να είναι αυτό που χρειάζομαι, αλλά εγώ είχα μείνει με την εντύπωση ότι θα ήταν δυνατό αυτό που ανέφερε πρώτο:"παίζω στα μπάσα τις συγχορδίες και βγαίνει συνοδεία".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου