Προς το περιεχόμενο

Decay Greed - Scar to the bone (1st official video clip)


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας παρουσιάζω το πρώτο μας επίσημο video clip!!! Καινούριο κομμάτι e-single που μπορείτε να κάνετε και download από τη σελίδα μας στο reverbnation (δείτε στα about του video για λεπτομέρειες)

Ακούω γνώμες!!!

;D

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραίο και σύγχρονο το μουσικό μέρος.

 

Ωραίο και το video (δεν μπαίνω σε τεχνικά θέματα, γούστα είναι αυτά π.χ. χρώματα κ.λ.π.).

 

Σαν παρατήρηση μόνο, ο ντάμμερ ....τον ήθελα πιο πορωμένο.....αλά black stone cherry.

(ξέρω ότι αν βαράει δυνατά είναι δύσκολο να ακούν οι άλλοι στο playback).

 

Συνολικά, πάρα πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια δουλεια!

ωραια εικονα και γρηγορο μονταζ τα καλυτερα δηλαδη :P

μου αρεσουν και τετοια story

 

το κομματι παροτι δεν ειναι του στυλ μου μου αρεσε!

εχει και πολυ ωραιο σολο :)

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο το κομμάτι και το βίντεο επίσης. Ωραία παραγωγή, όλα προσεγμένα και όπως πρέπει.

 

Η δική μου ένσταση βρίσκεται στο ύφος που παίζετε. Οι 9 στις 10 πλέον ελληνικές μπάντες παίζουν αυτό το είδος μοντέρνου σκληρού μεταλορόκ που νομίζω ότι έχει αρχίσει να καταντάει κουραστικό και για το ίδιο το κοινό του πια.

 

Απ' την άλλη, ο καθένας παίζει αυτό που του αρέσει και σε όποιον αρέσει. Εσείς το κάνετε και πολύ καλά απ' ό,τι φαίνεται.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραιότατο το κομμάτι και το βίντεο επίσης. Ωραία παραγωγή, όλα προσεγμένα και όπως πρέπει.

 

Η δική μου ένσταση βρίσκεται στο ύφος που παίζετε. Οι 9 στις 10 πλέον ελληνικές μπάντες παίζουν αυτό το είδος μοντέρνου σκληρού μεταλορόκ που νομίζω ότι έχει αρχίσει να καταντάει κουραστικό και για το ίδιο το κοινό του πια.

 

Απ' την άλλη, ο καθένας παίζει αυτό που του αρέσει και σε όποιον αρέσει. Εσείς το κάνετε και πολύ καλά απ' ό,τι φαίνεται.

 

Απόλυτη ταύτιση απόψεων με τον κ. JJ  ;D

 

Δεν είναι το στιλ μου, αλλά η δουλειά είναι καλή, προσεγμένη και φυσικά ο καθείς παίζει ότι του κάνει κέφι.

 

Τα μπράβο μου.

 

ΥΓ: Βρε Μανώλη που είσαι στο κλιπ, δεν σε είδα...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η δική μου ένσταση βρίσκεται στο ύφος που παίζετε. Οι 9 στις 10 πλέον ελληνικές μπάντες παίζουν αυτό το είδος μοντέρνου σκληρού μεταλορόκ που νομίζω ότι έχει αρχίσει να καταντάει κουραστικό και για το ίδιο το κοινό του πια.

 

Απ' την άλλη, ο καθένας παίζει αυτό που του αρέσει και σε όποιον αρέσει. Εσείς το κάνετε και πολύ καλά απ' ό,τι φαίνεται.

 

καποτε 9 στις 10 παιζανε η punk η blues η stoner η indie η.....

αυτο παντα συμβαινει και δεν το θεωρω καθολου κακο.

 

πραγματικα προσπαθω να καταλαβω αυτο σου το σχολιο.

δηλαδη πιστευεις οτι ειναι καλο να αλλαξουν ειδος? και εαν ναι τι να παιξουν για να μην κουραζουν αλλο?

 

ακομα και εσυ λες αφου σας αρεσει καλα κανετε και οτι το κανουν και καλα!

 

στην τελικη τα παιδια φαινονται συνηδιτοποιημενα στο τι κανουν και το γουσταρουν. οποτε τετοια σχολια μονο περιτα μπορω να τα θεωρησω!

 

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

πραγματικα προσπαθω να καταλαβω αυτο σου το σχολιο.

 

 

Απλά (αν ερμήνευσα σωστά τον Σπύρο) να βγούνε λίγο από τα «κουτάκια» αυτού του μουσικού στιλ- τουλάχιστον αυτό θα ήθελα να ακούσω εγώ που συμφώνησα μαζί του.

 

Ξέρεις... να μπει «κάτι» που να ξεφεύγει από την «πεπατημένη» αυτού του είδους, που το έχουμε ακούσει από πολλές άλλες μπάντες.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα προσπαθω να καταλαβω αυτο σου το σχολιο.

δηλαδη πιστευεις οτι ειναι καλο να αλλαξουν ειδος? και εαν ναι τι να παιξουν για να μην κουραζουν αλλο?

 

Σάκη, δεν υπάρχει κάποιο κρυμμένο νόημα σε αυτά που γράφω. Ούτε χρειάζεται να γίνει θέμα. Κατά την άποψή μου, το μουσικό είδος αυτό, έχει κορεστεί, ειδικά για τα δεδομένα της μικρής μας χώρας με το λίγο κοινό. Δεν δίνω οδηγίες προς κανέναν. Απλώς κάνω μια παρατήρηση που ενδεχομένως θα δώσει τροφή για σκέψη στον Μανώλη και τη μπάντα του ή σε όποιον άλλο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδος δεν το ακούω, παρ' όλα αυτά η δουλειά σας είναι πάρα πολύ καλή!

 

Το σόλο ήταν εξαιρετικό όπως επίσης και το βασικό riff. Μου άρεσε και η παραγωγή.

 

Μπράβο και καλή συνέχεια με το δίσκο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!!! Να σταθώ μόνο σε αυτό:

 

Η δική μου ένσταση βρίσκεται στο ύφος που παίζετε. Οι 9 στις 10 πλέον ελληνικές μπάντες παίζουν αυτό το είδος μοντέρνου σκληρού μεταλορόκ που νομίζω ότι έχει αρχίσει να καταντάει κουραστικό και για το ίδιο το κοινό του πια.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχουν τόσες πολλές μπάντες. Δυσκολευόμαστε να κάνουμε Live με μπάντες που ταιριάζουμε! Επίσης παίζουμε αυτό το είδος πολλά χρόνια από όταν δεν ήταν τόσο δημοφιλές στο ακροατήριο!!! Καταλαβαίνω όμως τι εννοείς βέβαια και συμφωνώ σε γενικές γραμμές!!!  ;)

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου