Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για ηχογραφηση...


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!εχω μια πεταλιερα zoom g71ut...ενα interface behringer ucg 102...και ενα μικροφωνο με καρφι οχι usb.Στον υπολογιστη ηχογραφω με το cubase...ποιος ειναι κατα τη γνωμη σας ο καλυτερος δυνατος τροπος να ηχογραφησω ΦΩΝΗΤΙΚΑ με αυτα που εχω?

 

 

 

ΥΓ.Το μικροφωνο δεν εχει προενισχυση και ως εκ τουτου φτανει πολυ ψοφιο στο cubase

 

1.ειναι λυση να παρω ηχο απο το bypass της πεταλιερας και να το ενισχυσω με compressors  απο το cubase?

 

2.ειναι λυση να παρω ηχο απο το ucg 102 και να το τρεξω μεσω καποιου clean preset απο το guitar rig η τελοσπαντων κατι τετοιο?

 

3.ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΕΤΟ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΕΡΓΟ????????

 

 

Ευχαριστω.

 

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτα που εχεις το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις το μικροφωνο στο input της πεταλιερας που ΕΙΝΑΙ και προενισχυση και να γραψεις οπως γραφεις κιθαρα...μη περιμενεις βεβαια να κατεβει και ο...θεος με το αποτελεσμα που θα εχεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα ηδη αυτο και πραγματικα ο θεος ΔΕΝ κατεβηκε...(οποιαδηποτε ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ προταση αγορας για να γραψω φωνη καλοδεχουμενη)

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καρτα ηχου χρειαζεσαι με προενισχυση για να κανεις τη δουλεια σου σαν ανθρωπος.Υπαρχουν σε πολυ λογικες τιμες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μη βγαίνεις έξω μερικές μέρες...και είσαι εδώ:

 

http://athensproaudio.gr/computer-audio-gr/kartes-ixou/usb-el/lexicon-alpha-el.html

 

για να κανεις τη δουλεια σου σαν ανθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε LK φαινεται μια χαρα η προταση σου και θα το τσεκαρω.Thanks.Εχω ηδη στα χερια μου μια behringer  bca2000 ενος φιλου που κανονικα ειναι μανουλα γι αυτη τη δουλεια αλλα...η behringer δεν εχει βγαλει drivers για 64bit windows και ουτε προκειται και να βγαλει...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φιλε LK φαινεται μια χαρα η προταση σου και θα το τσεκαρω.Thanks.Εχω ηδη στα χερια μου μια behringer  bca2000 ενος φιλου που κανονικα ειναι μανουλα γι αυτη τη δουλεια αλλα...η behringer δεν εχει βγαλει drivers για 64bit windows και ουτε προκειται και να βγαλει...

 

Δούλεψέ την στα 32bit, δεν έγινε και τίποτα.

Η bca2000 είναι καλλίτερη από αυτή που σου πρότεινα , έιναι και πολύ καλή ως Midi controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

οποτε η λυση ειναι φορματ και εγκατασταση windows 7 32bit?

 

 

Μάλλον όχι.

 

Θα δουλέψει και στα 64bit windows, απλά θα μπουν οι drivers στον φάκελο Program Files (x86).

 

To δοκίμασες και δεν δούλεψε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη διαρκεια της εγκαταστασης των 32bit drivers εκανε autocancel...δεν γινοταν καν η εγκατασταση.μετα μπηκα και το εψαξα σε forum και ειδα οτι ολοι ειχαν το ιδιο θεμα με τα 64ρια.καποιοι μαλιστα εστειλαν και στο customer service της behringer και πηραν την απαντηση οτι λυπουνται αλλα "its not supported for 64bit..."

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου