Προς το περιεχόμενο

Dunlop Jimi Hendrix Fuzz Face Mini


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέο πεταλάκι, στο πνεύμα των ημερών:

 

 

hector-arcadius-albums-my-gear-picture62835-12-2013-3.jpg

 

 

 

 

hector-arcadius-albums-my-gear-picture62836-12-2013-4.jpg

 

 

 

hector-arcadius-albums-my-gear-picture62837-12-2013-5.jpg

 

Παίζω με μια Les Paul Studio με λίγο πιο hot από PAF μαγνήτες ('50s wiring) και δηλώνω... εντυπωσιασμένος! Οπωσδήποτε ένα από τα 2 πιο ευέλικτα πετάλια που έχουν περάσει από τα χέρια μου (και το άλλο είχε... 4 ποτενσιόμετρα και όχι 2, ό,τι και αν αυτό σημαίνει). Και μάλιστα τα κάνει όλα όσα κάνει και με τα 2 στο τέρμα. Αντιδρά εκπληκτικά καλά στις αλλαγές των controls της κιθάρας (στο volume της δικής μου θα τολμούσα να πω... εκνευριστικά καλά, σε μια stock Gibson που δοκίμασα στο μαγαζί, πολύ καλύτερα από οτιδήποτε άλλο) και μπορεί να σε πάρει από '60s blues-ιές, σε '70s rock-ιές μέχρι '90s sludge / stoner (ΜΟΝΟ ΤΟΥ!).

 

Πάνω που είπα πει ότι το pedalboard είχε τελειώσει, ένας φίλος έριξε την ερώτηση-κόλαφο: "Fuzz έχεις...;" Τώρα έχω.  8)

 

Highly recommended, boys!

 

 

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Man καλησπέρα...αν και πάει καιρός...από που το αγόρασες??Θέλω να παω να το δοκιμάσω και να το τσιμπήσω!!!!

 

Σε ευχαριστώ!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου