Προς το περιεχόμενο

Μικρό πολυεφφε με μπαταρίες κι ακουστικά


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για ένα πολυεφφε κυρίως για να παίζω με ακουστικά και μπαταρίες λόγο οικογένεια κών υποχρεώσεων μικρά παιδιά κτλ.

Είδα τώρα τελευταία χωρίς όμως να τα έχω ακούσει ένα vox 1g και ένα τις digitech element to οποίο όμως δεν ξέρω κατά πόσο και αν παίρνει μπαταρίες.

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ κυρίως ένα pocket pod το οποίο έχει πολύ καλούς ήχους αλλά δεν έχει ένα διακόπτη που να αλλάζεις κανάλια δυστυχώς.  

Μετά από μια απογοήτευση που πήρα από ένα Pandora mini το οποίο με μπαταρίες ήταν άθλιο θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας εάν τα εχεται ακούσει για το vox kai to digitech ειδικά αν κάποιος τα έχει ακούσει με ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο OP είπε:

 

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ κυρίως ένα pocket pod το οποίο έχει πολύ καλούς ήχους αλλά δεν έχει ένα διακόπτη που να αλλάζεις κανάλια δυστυχώς. 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το zoom 50 καλο φαίνεται αλλα δεν βλεπω πουθενα εξοδο για ακουστηκα και αυτο για μενα ειναι το πιο βασικο απο ολα οπως και να παιρνει μπαταριες.

Δεν ξερω μαλλον θα παω προς vox γιατι και παλια ειχα την tonelab και μου αρεσε σαν πεταλιερα επισης ειναι σε πολυ καλη τιμη.

Το προβλημα μου τωρα ειναι οι ποιοτητα ηχου που θα εχει με τα ακουστηκα στο μικρο της vox

στην ιδια εξοδο που εχει για τον ενισχυτη χρησιμοποιει την ιδια εξοδο για τα ακουστηκα λετε να δημιουργεί καποιο προβλημα αυτο?

Το pocket pod απο την αλλη πραγματικα πολυ καλο αλλα δεν εχει ενα switch ρε γαμώτο και επισης δεν χαμηλωνει αρκετα η σταθμη της εντασης στο master volume και αυτο για μενα ειναι το μειον του.

Αλλα να τονισω κυριως με ενδιαφερει οι ποιοτητα στα ακουστηκα που θα εχει οχι μπροστα απο τον ενισχυτη μιας και εκει εχω τα πεταλακια μου...

 

Καποια αλλα που εχω δει ειναι το zoom g3 το οποιο αν το εβρισκα μεταχειρισμενο ισως το επαιρνα.

δεν ξερω καμια ιδεα να τσεκαρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτο μου αρεσε αλλα βγαινει απο την λιστα γιατι δεν παιρνει μπαταριες εκτος και αν δεν το γραφει το manual.

http://www.digitech.com/en-US/products/digitech-element

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατοχος ενος zoom g3x. ειναι ιδιο με το g3 μονο που εχει ενα πενταλ ενσωματομενο το οποιο το χρησιμοποιεις σαν wah, volume και σε αλλες ρυθμισεις. βεβαια και το g3 αν παρεις μπορεις αργοτερα να του βαλεις το πενταλ σαν εξωτερικο footswitch(εχει υποδοχη) και μαλιστα υπαρχουν συμβατα που μπορεις να βαλεις (δεν ειναι αναγκη να βαλεις της zoom). υπαρχει και thread εδω με γνωμες, εγω αρχικα δε το ειχα πολυψαξει αλλα εκατσα και το εμαθα, πραγματικα εχει πολλα πραγματα (δεν ειχα ποτε πεταλιερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου