Προς το περιεχόμενο

Engl Ενισχυτές-Namm 2014-Νέος Invader-Engl rack


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν λέω, έχουν την γοητεία και τον χαβαλέ τους τα τέρατα 100+ Watt αλλά για την κρεββατοκάμαρα (εμένα τουλάχιστον) μου φαίνονται ψιλοανούσιοι-εως-και-γελοίοι, ειδικά αν κάθονται πάνω σε καμμιά 12αρα καμπίνα και περισσεύουν μισό μέτρο δεξιά-αριστερά  ;D

 

Καλά, από άποψη χώρου είναι ένα θέμα, σίγουρα. Έχω δεί διαμερίσματα μικρότερα από ορισμένα rigs. Αλλά τι να κάνεις αν θες 700 κανάλια με 800 ρυθμίσεις; Μην μπούμε στην διαδικασία του τι να τα κάνεις, τα θές γιατί έτσι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν λέω, έχουν την γοητεία και τον χαβαλέ τους τα τέρατα 100+ Watt αλλά για την κρεββατοκάμαρα (εμένα τουλάχιστον) μου φαίνονται ψιλοανούσιοι-εως-και-γελοίοι, ειδικά αν κάθονται πάνω σε καμμιά 12αρα καμπίνα και περισσεύουν μισό μέτρο δεξιά-αριστερά  ;D

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t31/134397_103449883148215_1291233151_o.jpg?lvh=1 πως σου φαίνεται αυτή?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, από άποψη χώρου είναι ένα θέμα, σίγουρα. Έχω δεί διαμερίσματα μικρότερα από ορισμένα rigs. Αλλά τι να κάνεις αν θες 700 κανάλια με 800 ρυθμίσεις; Μην μπούμε στην διαδικασία του τι να τα κάνεις, τα θές γιατί έτσι.

 

Θα είμαι ειλικρινής μαζί σου  :)

 

Είχα πολλά κτήνη 100+ Watt στην κατοχή μου. Τα είχα σετάρει με τεράστιες καμπίνες στο spare/play room στο σπίτι μου, και έπρεπε να πάω να παίξω κιθάρα εκεί μέσα (για ευνόητους λόγους με 2 μωρά)... Ε, ξεβολευόμουνα από την καναπεδάρα μου, πήγαινα και έπαιζα για 10-20 λεπτά, γούσταρα αλλά βαριόμουνα.

 

Τώρα παίζω από την καναπεδάρα μου με τον Tubemeister 18 head σε 12άρα καμπίνα ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ, δεν ξεβολεύομαι, δεν προσβάλλω την αισθητική του χώρου και της συζύγου μου και την έχω καταβρεί... :) Κλάτς το βύσμα της κιθάρας,-τσάκ-τσάκ 2 πεταλάκια, παίζουμε όσο παίζουμε, γουστάρουμε, αύριο πάλι.

 

Που καταλήγω? ότι καλός-χρυσός ο ήχος, αλλά μπαίνουν κάπου-κάπως-κάποτε και οι @#$τάνες οι προτεραιότητες όπου και αναθεωρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που καταλήγω? ότι καλός-χρυσός ο ήχος, αλλά μπαίνουν κάπου-κάπως-κάποτε και οι @#$τάνες οι προτεραιότητες όπου και αναθεωρείς.

 

Γι' αυτό κι εγώ θέλω να τσιμπήσω έναν μικρό για το σαλόνι, ούτε καν σε καμπίνα, cab simulated output στο στερεοφωνικό. Μεταξύ δουλειάς στο laptop και διαφημίσεων στην τηλεόραση ρίχνεις και μια πενιά. :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γι' αυτό κι εγώ θέλω να τσιμπήσω έναν μικρό για το σαλόνι, ούτε καν σε καμπίνα, cab simulated output στο στερεοφωνικό. Μεταξύ δουλειάς στο laptop και διαφημίσεων στην τηλεόραση ρίχνεις και μια πενιά. :)

 

Θα ήθελα κι εγώ ένα τέτοιο τερατάκι,αν και το budget που πάει για metalοκίθαρο! :)

 

Να παίζεις τώρα με τον JVM 205h στις 2-3 το πρωί που με πιάνει σε εντάσεις ψιθύρου ,δε λέει... 8)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Να παίζεις τώρα με τον JVM 205h στις 2-3 το πρωί που με πιάνει σε εντάσεις ψιθύρου ,δε λέει... 8)

 

Συγνωμη κιολας,αλλα εκεινη την ωρα ποιος ενισχυτης λεει (εκτος απο προενισχυτης ακουστικων)?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συγνωμη κιολας,αλλα εκεινη την ωρα ποιος ενισχυτης λεει (εκτος απο προενισχυτης ακουστικων)?  ;D

 

Οποιοσδήποτε έχει emulated output!  ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεεε αμα σου ερθει...ειναι κατι σαν το ΣΕΞ...οτι ωρα και να ειναι η πενια πρεπει να πεσει!!!!

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεεε αμα σου ερθει...ειναι κατι σαν το ΣΕΞ...οτι ωρα και να ειναι η πενια πρεπει να πεσει!!!!

 

Βέβαια σε αντίθεση με το σεξ καλύτερα να είσαι μόνος σου. ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου