Προς το περιεχόμενο

Συγκρητικό Kemper Profiler με real


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από θέμα συντήρησης τι κοστολόγιο υπάρχει?

 

Tώρα είδα την ερώτηση! Μετά τα 3 χρόνια της εγγύησης εννοείς; Αν εννοείς αυτό δεν το γνωρίζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας λόγος είναι αυτός.Ένας άλλος λόγος είναι ότι στο σπίτι τον ανοίγω ως το 1.5 και ξενερώνω.Του χρόνου μετακομίζω σε πολυκατοικία με τοίχους χαρτόνια,οπότε ούτε το 1.5 θα είναι εφικτό και τέλος,έχω την τύχη να έχω κλείσει αρκετά lives από Σεπτέμβρη και μετά,αλλά επειδή στα μαγαζιά που θα βρεθώ δεν υπάρχουν καμπίνες,θα πρέπει σταθερά να κουβαλάω 60 κιλά εξοπλισμού πέρα δώθε.

 

Δε σφάξανε! Κιθάρα-Axe Fx II-P.A-monitors και τέλος όλα αυτά.Σπίτι επίσης θα ηχογραφώ και θα κάνω practice μέσα από monitors και τελείωσε η ιστορία.

+1000

και πολυ καλα θα κανεις....

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

+1000

και πολυ καλα θα κανεις....

 

Κι εγώ έτσι θεωρώ.Σε μερικές μέρες θα το έχω στα χέρια μου!  :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tώρα είδα την ερώτηση! Μετά τα 3 χρόνια της εγγύησης εννοείς; Αν εννοείς αυτό δεν το γνωρίζω!

 

Δεν έχει ακουστεί τπτ για κανένα κατάλογο ανταλλακτικών ή κάτι τέτοιο παρόμοιο?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν έχει ακουστεί τπτ για κανένα κατάλογο ανταλλακτικών ή κάτι τέτοιο παρόμοιο?

 

Για να είσαι απόλυτα σίγουρος πού το στέλνεις,το Kemper το στέλνεις στα κεντρικά στη Γερμανία,ενώ το Axe Fx είναι πιο σύνθετο,καθώς ναι μεν υπάρχει υποκατάστημα στην Ολλανδία (τα κεντρικά είναι στην Αμερική),αλλά δεν ξέρω με ποια πολιτική λειτουργεί.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κάτι σχετικά με αυτο που ειπώθηκε παραπάνω για το οτι το κεμπερ παίρνει και τον ηχο θα καμπίνας .Βεβαίως και παίρνει μια φωτογραφία του ενίσχυτη που σαμπλαρεις including την καμπίνα ομως σου δινει την δυνατότητα το μηχάνημα αν θες να απενεργοποιησεις την καμπίνα και να το συνδέσεις σε real cab . Απλα αυτο ήθελα να πω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κάτι σχετικά με αυτο που ειπώθηκε παραπάνω για το οτι το κεμπερ παίρνει και τον ηχο θα καμπίνας .Βεβαίως και παίρνει μια φωτογραφία του ενίσχυτη που σαμπλαρεις including την καμπίνα ομως σου δινει την δυνατότητα το μηχάνημα αν θες να απενεργοποιησεις την καμπίνα και να το συνδέσεις σε real cab . Απλα αυτο ήθελα να πω !!!

 

Ναι το κάνει αυτό, αλλά επειδή το κάνει virtually, που ουσιαστικά δε διαχωρίζει ακριβώς την καμπίνα με τον ενισχυτή, τότε αυτό που παίρνεις με το cab off είναι ήχος κατάλληλος για καμπίνα αλλά ο ήχος ή η χροιά ας το πούμε έτσι έχει χρωματισμό από την καμπίνα που χρησιμοποιήθηκε κατά το profiling! Για αυτό το λόγο με cab off δεν ακούς μεγάλες διαφορές στα profile παίζοντας σε κιθαροκαμπίνα, τις οποίες θα άκουγες σε monitors ή frfr ηχεία με ολόκληρο το profile (απενεργοποιημένο το cab off δηλαδη)! Αυτό στο μέλλον θα αλλάξει όμως όπως έχει πει ο ίδιος ο Kemper, ο δημιουργός του μηχανήματος, δηλαδή θα υπάρχει πλήρης και κανονικός διαχωρισμός καμπίνας και ενισχυτή! Προς το παρόν η λύση για να παίζεις σε κιθαροκαμπίνα και να μην έχεις χρωματισμό από την καμπίνα που χρησιμοποιήθηκε στη δημιουργία του profile αλλά να έχεις καθαρό το ηχόχρωμα του ενισχυτή είναι τα DI/preamp profiles, κατευθείαν απο το send του ενισχυτή δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έτσι θεωρώ.Σε μερικές μέρες θα το έχω στα χέρια μου!  :)

 

για το XL λες;

 

http://www.g66.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=1333&Itemid=61

 

αν ναι θα περιμενω εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

για το XL λες;

 

http://www.g66.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=1333&Itemid=61

 

αν ναι θα περιμενω εντυπωσεις.

 

Χαχα πού τόοοοοσα λεφτά;  ;D

 

To ''ταπεινό'' Ultra θα πάρω,αλλά θα κάνω ενδελεχές review τον Ιούνιο,με full ανάλυση,clips με raw guitars και in the mix,pros/cons,κλπ.

 

Απλώς χρειάζομαι πολύ χρόνο για να το κάνω σωστά και δεν τον έχω τώρα! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου