Προς το περιεχόμενο

Συγκρητικό Kemper Profiler με real


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω το ultra τσιμπισα με ενα χιλιαρικο και ειμαι καμπλε.για να το αξιοποιησω

και να πω οτι θελω κατι καλυτερο δεν νομιζω.βγαζω αυτο που θελω χωρις προβληματα.

να ναι καλα το axe fx 2 γιατι αλλιως ουτε καν.εκτος και αν πεσει λογω του XL

η δεν ξερω εγω τι, αλλα και παλι θα το σκεφτω.

καλοπαιχτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

και εγω το ultra τσιμπισα με ενα χιλιαρικο και ειμαι καμπλε.για να το αξιοποιησω

και να πω οτι θελω κατι καλυτερο δεν νομιζω.βγαζω αυτο που θελω χωρις προβληματα.

να ναι καλα το axe fx 2 γιατι αλλιως ουτε καν.εκτος και αν πεσει λογω του XL

η δεν ξερω εγω τι, αλλα και παλι θα το σκεφτω.

καλοπαιχτο!!

 

Α χαίρομαι που ακούω και άλλον κιθαρίστα να δηλώνει ακόμα ικανοποιημένος από το Ultra! ;D

 

Κι εγώ για το II πήγαινα,αλλά τα οικονομικά μου τελικά δεν μου επέτρεψαν!Αν κάποια στιγμή πέσει το ΙΙ αρκετά,βλέπουμε! :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα και το ultra και το kemper....το axe fx σκοτωνει στο να φτιαξεις βρωμικους ηχους αλλα στα καθαρα εχανε παρα πολυ....το κεμπερ λιγο λιγοτερο αλλα ποτε δεν θα σου δωσουν την φεντεριλα που θελεις η την βοξιλα οπως στο real thing...εκτος αν μπεις σε διαδικασιες να εχεις ενα transparent power amp και opened καμπινα για τους καθαρους ηχους,κλειστες για βρωμικους και παει λεγοντας...παλι σε εξοδα μπαινεις...πιστευω οτι και τα 2 μηχανηματα ειναι φτιαγμενα για στουντιο και live ,απευθειας ηχογραφηση και να παιζουν απο monitor speakers...δεν υπαρχει περιπτωση να μην βγαλεις ηχαρα αυτο ειναι ξεκαθαρο...αλλα κλεινοντας το κεμπερ και πηγαινοντας καπακι στον πλεξι μου οσο και τελειο να ηταν το πλεξι profile που ειχα ρυθμισει κατι με εκανε να ξεχωριζω το real thing...ισως και να ταν η ιδεα μου τι να πω...παντως και τα 2 μηχανηματα τα πουλησα γιατι δεν μ αρεσαν τα καθαρα τους....εχοντας παντως αλλαξει καμια 15αρια ενισχυτες εχω καταληξει στο εναν που να τα κανει ολα αν εχεις γκαφρα (πχ εγω εχω τον μαρκο 5 αν και παιζω σχεδον αποκλειστικα στο καθαρο του) η εναν με πολυ καλο καθαρο καναλι και πολλα πεταλια...εχουν βγει τρελες λυσεις πια μπορεις να φτιαξεις απιστευτο rig πανω σε ενα καθαρο καναλι...ασε που ετσι γινεσαι και πιο εμπειρος...ισως ειμαι old school τι να πω...

 

παντως μονο και μονο απο θεμα βαρους θα ξαναπαιρνα το κεμπερ...παναλαφρο και μαζι με  ενα magnum 44 electroharmonix το πας οπου θες να παιξεις....cool....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ή κακώς, για να πάρεις τον full ήχο από αυτά τα μηχανήματα θέλεις frfr ηχείο, για αυτό είναι φτιαγμένα και στο εξωτερικό κατα 70%-80% το χρησιμοποιούν με τέτοιο παρά με κιθαροκαμπίνα! Στην τελική η φεντερίλα και η βοξίλα βγαίνει με συγκεκριμένες καμπίνες, μεγάφωνα κλπ, άρα δε φταίει αυτό καθαυτό το μηχάνημα! Εξάλλου άμα φτιάξεις ένα profile ενός τέτοιου ενισχυτή και μετά το ακούσεις στο return του ίδιου ενισχυτή θα πάρεις ακριβώς τον ίδιο ήχο! Εγώ ας πούμε που δουλεύω το Kemper Powerhead με τη VHT Fat Bottom 2x12 δεν περιμένω να έχω καλά καθαρά, η καμπίνα έχει focused ήχο μιας και είναι κλείστή και τρελό low end! Στα γκάζια όμως δεν έχω ακούσει κάτι καλύτερο με τη καμπίνα αυτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλώς ή κακώς, για να πάρεις τον full ήχο από αυτά τα μηχανήματα θέλεις frfr ηχείο, για αυτό είναι φτιαγμένα και στο εξωτερικό κατα 70%-80% το χρησιμοποιούν με τέτοιο παρά με κιθαροκαμπίνα!

 

+100

 

Ελάχιστοι παίζουν από καμπίνες με κλασικό set up και το Axe Fx/Kemper σε ρόλο ενισχυτή.

 

Κι εγώ προτιμώ την frfr επιλογή,όσο λιγότεροι χρωματισμοί τόσο το καλύτερο! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+100

 

Ελάχιστοι παίζουν από καμπίνες με κλασικό set up και το Axe Fx/Kemper σε ρόλο ενισχυτή.

 

Κι εγώ προτιμώ την frfr επιλογή,όσο λιγότεροι χρωματισμοί τόσο το καλύτερο! :)

 

Kαι όχι μόνο αυτό...μπορείς να το πάρεις σαν floor monitor σε live και να ξέρεις πως κατά 90% αυτό που θα ακούς από το frfr το ίδιο θα ακούει και ο κόσμος, που είναι μεγάλο συν αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Kαι όχι μόνο αυτό...μπορείς να το πάρεις σαν floor monitor σε live και να ξέρεις πως κατά 90% αυτό που θα ακούς από το frfr το ίδιο θα ακούει και ο κόσμος, που είναι μεγάλο συν αυτό!

 

Όντως μεγάλο συν!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου