Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush -''Dog without a bone''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Δεν ξέρω... δεν ξέρω... κάτι με προβληματίζει με αυτό το κομμάτι...

 

Λες να είναι ανάδρομος ο... κύκλος των 5ων;  ;D

 

Εν ολίγοις η καλή μέρα φάνηκε από τα «τούτι» στην εισαγωγή- yeaaaahhh  8)

 

Τα υπόλοιπα εξελίχθηκαν με τον παλιό, καλό, παραδοσιακό τρόπο αλά Mr Papadopoulos  ;D 

 

 

ΥΓ:Μάστορα δεν βλέπω την ώρα που θα κατέβεις να τα παίξεις εδώ εις τα νότια  ;)

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα θα μπορούσε να συμπεριλαμβανόνταν σε δίσκο ενός από τα μεγάλα ονόματα του είδους. Χωρίς πλάκα.....    Έχεις πολύ δεμένη μπάντα Σταύρο, πόσο καιρό παίζετε μαζί; Αν θες πες μας μερικά πράγματα για τα "παιδιά" που την απαρτίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο αναμένεται σεισμός πολλών Ρίχτερ με την κυκλοφορία του νέου άλμπουμ!  ;)

 

Φοβερό κι αυτό το κομμάτι, με ενέργεια, παλιοροκάδικο attitude και όπως πάντα εξαίρετα παιξίματα και ήχο.

 

Μπράβο και πάλι μπράβο!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτο!!

Ναι σε ολα!!  

 

 

ΥΣ. για δείτε, μια τελευταία φορά, τη θέση που εχει το όνομα του album στο καταπληκτικό εξώφυλλο σας - μήπως να εκμεταλευτειτε τον κενό χώρο της photo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλα για τα σχολια φιλοι ροκαδες... :)

 

@cigaret13...

Παιζουμε μαζι απ τον Φεβρουαριο του 2012.

Το καλοκαιρι  του  13 ηχογραφησαμε το πρωτο αλμπουμ και σε κανα μηνα θα ναι ετοιμο  το 2ο.

Ξεκινησαμε με διασκευες κλασσικου ροκ.Απο το Σεπτεμβριο εχουμε σταματησει τα λαιβ(ευτυχως προλαβαμε να κανουμε καμια 30ρια στην γυρω περιοχη)και βρισκομαστε αραια μονο για ηχογραφησεις.Σταματησαμε γιατι δεν μας επιτρεπεται να  παιζουμε ο ενας δασκαλος,ο αλλος πυροσβεστης και ο αλλος Μηχανικος του ΟΑΕΔ...Ελπιζω να βρουμε  ακρη συντομα... :-\

 

Τις κιθαρες τις μοιραζομαστε με τον Παναγιωτη  Ζαμπουρλη και τυμπανα παιζει ο  Λαζαρος Σιμιτσης με τον  οποιο γνωριζομαστε και παιζουμε μαζι τουλαχιστον 20 χρονια εστω και με διαλειμματα χρονων...Μπασο επαιζε μεχρι προτινος  ο  Πανος  Καραθανασης,ενας πολυ  εμπειρος μουσικος αλλα δυστυχως φευγει για Σουηδια,πηγε  ηδη,και εχω αναλαβει  το μπασο για τις ηχογραφησεις.

 

Δεν  ξερω τι  αλλο να  γραψω παρα μονο το  οτι μας αρεσει η ροκια και  περναμε καλα.

 

Δε μπορω να μην  γραψω οτι εδω και  μηνες ημαστε μπαντα του ''καφε και  ηχογραφηση'' και αυτο εχει τα  καλα του αλλα κυριως τα κακα του....

 

Σταύρο αναμένεται σεισμός πολλών Ρίχτερ με την κυκλοφορία του νέου άλμπουμ!  ;)

 

Φοβερό κι αυτό το κομμάτι, με ενέργεια, παλιοροκάδικο attitude και όπως πάντα εξαίρετα παιξίματα και ήχο.

 

Να σαι παντα καλα Δημητρη!

Ως παραγωγος -μη χεso-τετοιο attitude επιδιωκω γι αυτη τη  δουλεια.. :)

 

Πρωτο!!

Ναι σε ολα!! 

 

 

ΥΣ. για δείτε, μια τελευταία φορά, τη θέση που εχει το όνομα του album στο καταπληκτικό εξώφυλλο σας - μήπως να εμεταλευτειτε τον κενό χώρο της photo?

Σωστος!

Αυτο ειναι δειγμα για προμο,θα διορθωθει απλα αυτο εχω προς το  παρον και  αυτο  εβαλα στα βιντεο τα οποια πιθανοτατα θα κατεβουν και  ξαναανεβουν αποτο Youtube..

 

@S3ntinel σ ευχαριστουμε!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Τι να πει κανεις ,και αυτο οπως και τα αλλα σας τραγουδια ,είναι σε ενα υψηλο επιπεδο συνθεσης παραγωγης παιξιματος και παει λεγοντας.Δηλ τι κακο να βρει κανεις .

  Ζορικο αλητικο καλοπαιγμενο hard rock.Παντα οταν σας ακουω ,ετσι αμυδρα μου φερνεται στο μυαλο Aerosmith δεκαετιας 70,κατα καποιο τροπο,α και αρκετα παραλαγμενο southern .     

    Σε αυτο πχ πηγε το μαυλο μου στο i know little απο skynyrd,ετσι η εισαγωγη αν και δεν εχει καμια σχεση ,εκει με πηγε.

    Το μεγαλο θεμα ειναι πως με τοσες υποχρεωσεις θα μπορεσετε να προμοταρετε το υλικο.Δηλ αν σας καθοταν μια ευκαιρια εξω ,κανα λαιβ ενα μινι τουρ ,τι θα κανατε?Τεσπα οπως και να'χει μπραβο ρε σεις ,keep on rocking for a free world.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφακι μου εισαι σε μεγαλες φορμες γι'αυτο γραφε!

Απο τα 2-3 δειγματα που εχεις βαλει,τουτο το αλμπουμ θα ειναι με διαφορα καλυτερο-για τα γουστα μου μιλαω παντα-απο το πρωτο.

Νοτια σκληρη ρ'ν'ρ κομματαρα με φοβερη-φοβερη ομως-αλλαγη και μαματο ρεφρεν.

Ασε τα καλα,τα κακα και τα τετοια και μαθε μπαλιτσα-βιμπρατο :P ;D :-*-αγορι μου.

Να βαρατε οπως και να 'χει,να γουσταρετε κι ας ειναι και μονο στα "εντος",να γουσταρουμε κι εμεις.

Και που'σαι,εκτος απο καφεδες πιετε και καμμια μπυρα,ακομα δεν υπαρχει ασυμβιβαστο γι'αυτο.

Μπραβο αδερφια,ΜΠΡΑΒΟ!

ΥΓ.Στο ειχα πει και απ'την πρωτη φορα που τον ακουσα τον ανθρωπο αλλα δεν πειραζει να επαναλαβομε.Τι ντραμισταρας ειν'αυτος ρε Πατρινε?Σπαει κοκκαλα.

Για τους υπολοιπους της μπαντας τα εχουμε ξαναπαλιπει. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου