Προς το περιεχόμενο

Μonitor ηχείο για Live!


ManosSouranakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν κολλάω στις μάρκες... Καμμία σχέση. Απλά μου έχουν προτείνει το συγκεκριμένο. Υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή που θα μπορούσα να κάνω? διαβάζω και reviews σίγουρα και για το συγκεκριμένο EV αναφέρονται σε προβλήματα στην κατασκευή,όλο πλαστικούρα και ότι ο ´ηχος δεν έιναι τόοοοοσο καλός όσο λένε.

 

Πρόταση δε μπορώ να σου κάνω αλλά δοκίμασα το συγκεκριμένο με το Kemper Profiler μου (μιας και είναι FRFR) και δεν ξετρελάθηκα (δεν έχω μεγάλη εμπειρία από αυτά βέβαια), το μόνο που μου άρεσε ήταν τα eq presets που είχε από πίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@waterfall

εσυ ρε μεγαλε παρε behringer. η διαφωνια σου κανει μπαμ οτι ειναι απλα για να διαφωνησεις. ξερεις και εσυ οτι η Behringer ειναι τραγικη.( ναι η κονσολα που εβαλες ειναι καλυτερη απ τις xenyx. και χειροτερη απο μια soundcraft, yamaha, allen, mackie στα ιδια λεφτα. )

 

@ManosSouranakis

 

σωθηκες απ τα reviews. συμφωνα με τα reviews δεν ειναι να αγορασεις τιποτα.

 

δε θες να χει καλο ηχο. θες να μην εχει κακο ηχο και μαπα ενισχυτη που οταν ζεσταθει θα κοψει. αν θες καλο ηχο παρε ξυλινο παθητικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ηχείο ενδέχεται να το χρησιμοποιήσω και ως κύριο ηχείο μετέπειτα... Γιαυτό σκεφτόμουν για active. Δεν είμαι κολλημένος με τα electrovoice απλά μου φάνηκαν καλά όπως τα διάβασα και με αυτά που συζητάω δεξιά και αριστερά... Εαν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση εννοείται θα την τσεκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος σου ειπε οτι η κονσολα αυτη ειναι μονο για στουντιο? Συνδεεις ενα απλο USB stick και απλα γραφεις πολυκαναλα σε 24bit/48kHz WAV format. Τοσο απλα, ειτε εισαι σε στουντιο ειτε σε live. Ειναι δε και αυτη 12καναλη οπως και η ZED12fx.

 

Δεν είπα ότι κάνει μόνο για στούντιο, αλλά κυρίως για εκεί προορίζεται.

Πόσο νομίζεις ενδιαφέρει τον op να γράφει πολυκάναλα τις ζωντανές εμφανίσεις του τρίου του?

 

Αν υποθέσουμε λοιπόν πως τη θέλουμε μόνο για live χρήση μπάντας , εσύ ακόμα προτιμάς την behringer από την allen heath? (12κάναλη με 4 Mic pre και 1 aux αντί 6 mic pre και 3 aux)

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@waterfall

εσυ ρε μεγαλε παρε behringer. η διαφωνια σου κανει μπαμ οτι ειναι απλα για να διαφωνησεις. ξερεις και εσυ οτι η Behringer ειναι τραγικη.

Το μονο τραγικο εδω ειναι η μηδενιστικη σου "αποψη" ("η behringer δεν κανει για τιποτα") για μια εταιρεια σαν την Behringer. Ειναι προφανες οτι εχεις δει Behringer προιον μονο σε φωτογραφιες.

 

@ManosSouranakis

σωθηκες απ τα reviews. συμφωνα με τα reviews δεν ειναι να αγορασεις τιποτα.

Καλα σου λεει. Τι τα θες τα reviews? Οτι θες να ρωτας κατευθειαν τον...Μνημονιακο απο πανω. ;D

 

Πόσο νομίζεις ενδιαφέρει τον op να γράφει πολυκάναλα τις ζωντανές εμφανίσεις του τρίου του?

Δεν ξερω, ρωτα τον. Μπορει να τον ενδιαφερει, μπορει και οχι. Εγω απλα του προτεινα να τσεκαρει και μια αλλη κονσολα, το τι θα αγορασει στο τελος ειναι δικο του θεμα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω να σε απογοητευσουν τα ev. και κολλημενος να σουν, δεν ειναι κακο. κακο ειναι να σε με καμια behringer :P.

 

+1 jbl

 

http://www.thomann.de/gr/jbl_jrx_212_m.htm

 

και απ οτι φενεται ειναι ξυλινο. απλα θες και ενισχυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο τραγικο εδω ειναι η μηδενιστικη σου "αποψη" ("η behringer δεν κανει για τιποτα") για μια εταιρεια σαν την Behringer. Ειναι προφανες οτι εχεις δει Behringer προιον μονο σε φωτογραφιες.

 

xenyx και eurolive. να δοκιμασω τα "καλυτερα"? γιατι ?

 

τον...Μνημονιακο

 

δεν σε προσέβαλα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου