Προς το περιεχόμενο

Rondo για πιανο


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο άκουσμα στα αυτιά μου, χωρίς να χρειάζεται να το κατατάξω σαν rondo ή κάτι άλλο. Πραγματικά μου άρεσε πολύ, με ταξίδεψε σε άλλες εποχές.

 

Φαντάζομαι είναι παιγμένο/γραμμένο με κάποια βιβλιοθήκη πιάνου (vst); Θα ήθελα να μας πεις για τον ήχο και τις ρυθμίσεις που χρησιμοποίησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cyclops, σ'ευχαριστω φιλε μου.

 

Ειναι παιγμενο με εναν απο τους ηχους πιανου που ερχονται με το τελευταιο logic. Ειναι ενα steinway αν δεν κανω λαθος.

 

Δεν εκανα καποια ιδιαιτερη ρυθμιση. Υπαρχει και ενα reverb επισης, το οποιο ειναι παλι μεσα απο το logic (αιθουσα ενος κονσερβατοριου).

 

Τελος εχω φτιαξει ενα μικρο mastering preset το οποιο περιεχει μικρη δοση stereo imager και λιγο compression, το οποιο χρησιμοποιησα και εδω.

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία πράγματα. Ελπίζω να ακούσουμε κι άλλα πληκτροφόρα και πιανιστικά από σένα. Το keyboards forum πρέπει να πάρει λίγο τα πάνω του έχω την εντύπωση. Μας έχουν πάρει παραμάζωμα οι φίλοι μας οι εξάχορδοι όσον αφορά τα κλιπάκια. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόριε, δεν ξέρω για Ρόντες και Ροτόντες ;D, άλλοι είναι πιο ειδικοί και στη τελική δεν παίζει και ρόλο, αλλά όπως σου έχω ξαναπεί, όσες φορές ξεφεύγεις απ τα βλουζζ, με ξαφνιάζεις ευχάριστα.

Αν με επιτρέπεις, να σε συμβουλεύσω επίσης, πως όσο πιο πολύ πειραματίζεσαι με μουσικά είδη, τόσο καλύτερη αντίληψη περί τη μουσική και την απόδοση τελικά στο αγαπημένο σου είδος θα έχεις. Βλέπεις η συμβουλή που σου δίνω- και παρότι, δεν έχω τις παικτικές σου ικανότητες και γνώσεις - προέρχεται απ την γεωργία, που λέει πως η μονοκαλλιέργεια εξαντλεί το χωράφι, ενώ η αμειψισπορά το αναζοωγονεί και το κάνει να ανθίζει  ;D ;D

Νομίζω πως λειτουργείς σωστά, συνέχισε και θα πας μπροστά σε ότι κι αν ακολουθήσεις, τουλάχιστον, σαν άνθρωπος ;D ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου