Προς το περιεχόμενο

splitting the signal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς μπορώ να κάνω split το σήμα της κιθάρας ώστε να στέλνεται ταυτόχρονα σε > 1 ενισχυτές (και να έχω π.χ. βρώμικο κ καθαρό ήχο ταυτόχρονα (και όχι εναλλάξ όπως με line selectors π.χ.)). Εννοείται ότι δε θέλω το σήμα να έχει απώλειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κανα λινκ...? γιατί χρειάζεται πετάλι για τη δουλειά αυτή (δεν είναι κάτι που θέλω να το ελέγχω live...) ? δε μπορεί να γίνει π.χ. με απλό βύσμα μιας εισόδου και 2 εξόδων (δεν είμαι σίγουρος βέβαια τι γίνεται με την ποιότητα του σήματος σε αυτή την περίπτωση). Και κάτι άλλο... ο line selector είχα την εντύπωση ότι επιλέγει κάθε φορά ένα από τα σήματα εξόδου... μπορεί να τα ενεργοποιήσει όλα ταυτόχρονα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορεί να γίνει π.χ. με απλό βύσμα μιας εισόδου και 2 εξόδων (δεν είμαι σίγουρος βέβαια τι γίνεται με την ποιότητα του σήματος σε αυτή την περίπτωση).

εννοώ κάτι σαν κι αυτό

380763.jpg

 

δεν κάνω δουλειά μ'αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορεί να γίνει π.χ. με απλό βύσμα μιας εισόδου και 2 εξόδων (δεν είμαι σίγουρος βέβαια τι γίνεται με την ποιότητα του σήματος σε αυτή την περίπτωση).

εννοώ κάτι σαν κι αυτό

380763.jpg

 

δεν κάνω δουλειά μ'αυτό;

 

Δεν εννοείς κάτι σαν αυτό αλλά κάτι σαν... το ανάποδο αυτού! :wink:

 

Και όχι, δεν κάνεις δουλειά με κάτι τέτοιο, χρειάζεται ένας buffer στο σημείο της διακλάδωσης (hint: όλα τα πετάλια με 'στέρεο' έξοδο έχουν buffer).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοείς κάτι σαν αυτό αλλά κάτι σαν... το ανάποδο αυτού! :wink:

Και όχι' date=' δεν κάνεις δουλειά με κάτι τέτοιο, χρειάζεται ένας buffer στο σημείο της διακλάδωσης (hint: όλα τα πετάλια με 'στέρεο' έξοδο έχουν buffer).[/quote']

κατάλαβα... :wink: επομένως έχουμε να προτείνουμε κάτι σαν αυτό που λες (με buffer κλπ), αλλά χωρίς πολλά πολλά (δε με νοιάζει το switching...)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοείς κάτι σαν αυτό αλλά κάτι σαν... το ανάποδο αυτού! :wink:

Και όχι' date=' δεν κάνεις δουλειά με κάτι τέτοιο, χρειάζεται ένας buffer στο σημείο της διακλάδωσης (hint: όλα τα πετάλια με 'στέρεο' έξοδο έχουν buffer).[/quote']

κατάλαβα... :wink: επομένως έχουμε να προτείνουμε κάτι σαν αυτό που λες (με buffer κλπ), αλλά χωρίς πολλά πολλά (δε με νοιάζει το switching...)?

 

Ρίξε μια ματιά στον Thomann για να πάρεις μια ιδέα τι παίζεται. Κοίτα για ABY boxes.

 

Υπάρχουν πολλά, σε διάφορες ποιότητες και τιμές...

 

Επίσης κάποιος από τους DIY gurus του φόρουμ είμαι σίγουρος ότι μπορεί να σε βοηθήσει (φτιάχνοντάς σου ένα, εννοώ, πιθανότατα πολύ καλύτερης ποιότητας από τα ετοιματζίδικα :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου