Προς το περιεχόμενο

υγρο για ταστιερα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.stewmac.com/shop/Finishing_supplies/Colors,_tints,_and_stains/Black_Fingerboard_Stain.html

 

δες μηπως και το εχει κανεις στην ΕΕ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι δεν στέλνουν Ευρώπη, πριν κανα μήνα που κοίταξα δεν το βρήκα κάπου σε ebay/amazon ούτε κατι παρόμοιο.

 

Βεβαια έχουμε καμια ιδέα για την σύνθεση του για να βρίσκαμε κατι παρόμοιο στην Ευρώπη;

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βρεις μονο αν καποιος εχει φερει απο Αμερικη, γιατι δεν στελνουν απο εκεί εδω για λογους ασφαλειας..Οποτε μονο απο σπόντα αν έχει μείνει σε κάποιον.

 

Όπως έγραψα παραπάνω αν γνωρίζαμε την σύνθεση του ίσως μπορουσαμε να βρουμε κάποιο υποκαταστατο του..

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει να κανει με τις ιδιοτητες του rosewood, θελει κατι με βαση το λαδι (λαδομπογια? - ίου) γιατι το "πίνει" ή το "ξερναει" αναλογα τις συνθηκες του περιβαλλοντος.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Στο παραπανω μπορει να κανω και λαθος αλλα μιλώντας με συμφορουμιτη χομπυστα που ασχολειται μου ειχε πει οτι δεν γινεται να βαφτει το rosewood οπως αντιστοιχα μου ειχε πει και ο Κακανιαρης που ειναι μετρ στα βαψιματα μουσικων οργανων.

 

Δεν ξερω περισσοτερα, απλα εμεινα στο οτι αν το ειπε ο Κακανιαρης παει να πει οτι δεν γινεται. Περισσοτερα δεν μου εξηγησε γιατι ειχε δουλεια..

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο του stewmac ειναι water based wood stain (θα το βρειτε σε ολα τα χρωματοπωλεια).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε είναι stain... κάνει !!! Τα stain (waterbased) χρώματα ουσιαστικά ποτίζουν τα ξύλα τα οποία δεν είναι βερνικωμένα !!! Τα βερνικώνουν μετά κρατώντας ουσιαστικά την απόχρωση που έχουμε δώσει !!! Το rosewood δεν είναι κανένα μαγικό ξύλο... είναι όπως τα άλλα και στην περίπτωση της ταστιέρας είναι απλά αβερνίκωτο... !

Το πολύ - πολύ να ξεβάψει - ξεθωριάσει με το πέρασμα του χρόνου και να επανέλθει στην τωρινή του κατάσταση (που δεν το νομίζω)... Στο κάτω - κάτω το ξαναπερνάς αν σου αρέσει !!!

Προσοχή... μερικές σταγόνες stain πάνω σε ένα σφουγγάρι αρκούν !

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Το έχω κάνει πολλές μα πολλές φορές !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου