Προς το περιεχόμενο

Dimitris Mentzelos & Prejudice Reborn - La Strada new music video


kkaravolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!

Με μεγάλη χαρά σας παρουσιάζουμε το ολοκαίνουργιο βιντεοκλίπ της συνεργασίας μας με τον Δημήτρη Μεντζέλο από τα Ημισκούμπρια, Dimitris Mentzelos & Prejudice Reborn για το τραγούδι "La Strada"!

Θα χαρώ πολύ να ακούσω τη γνώμη σας, και επίσης να ενημερώσω ότι μπορείτε να κατεβάσετε δωρεάν ολόκληρο το EP "Rock Rap Heavy" από το http://deltamee.prejudicereborn.com

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι του Μεντζέλου μου άρεσε. Το κομμάτι της μπάντας, κυρίως τα φωνητικά, τα βρήκα λίγο επαναλαμβανόμενα και όχι πολύ σχετικά, εκτός και αν δεν έπιασα το νόημα.

Ωραία παραγωγή, χωρίς εκπλήξεις, με την καλή και την κακή έννοια.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Το κομμάτι του Μεντζέλου μου άρεσε. Το κομμάτι της μπάντας, κυρίως τα φωνητικά, τα βρήκα λίγο επαναλαμβανόμενα και όχι πολύ σχετικά, εκτός και αν δεν έπιασα το νόημα.

Ωραία παραγωγή, χωρίς εκπλήξεις, με την καλή και την κακή έννοια.

 

Θα με ενδιέφερε να το αναπτύξεις λίγο περισσότερο, κυρίως το θέμα της παραγωγής, μιας και την έκανα εγώ και θα ήθελα να ξέρω τι θα μπορούσε να βελτιωθεί, τουλάχιστον στα αυτιά κάποιου που το ακούει πρώτη φορά μιας και εγώ το έχω ακούσει τόσες φορές που πλέον δεν καταλαβαίνω πολλές διαφορές χαχα.

Τα φωνητικά σε αυτές τις περιπτώσεις έτσι και αλλιώς είναι πιο λιτά, μιας και το κύριο βάρος πέφτει στο ραπ. Ο στίχος του ρεφρέν πάντως περιγράφει την κατάσταση που βρίσκεται ο πρωταγωνιστής - "άστεγος" (ιδιωματισμός round the bend - όταν δε μπορείς να δράσεις με λογικό τρόπο - http://dictionary.cambridge.org/dictionary/british/round-the-bend)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει θέμα "βελτίωσης" της παραγωγής. Από ηχητικής / τεχνικής απόψεως ήταν πολύ καλή. Εγώ μιλάω για παραγωγή, όχι ως sound engineering αλλά ως production, δλδ περισσότερο επιλογές ήχου, ιδέες, δυναμικές κτλ.

Αυτό που άκουσα ήταν απολύτως αναμενόμενο σε αυτό το στυλ και, αυτό, για μένα προσωπικά είναι αρνητικό. Θέλω να υπάρχει κάτι που θα ξεχωρίζει ένα κομμάτι από χιλιάδες άλλα.

Όσο για τα φωνητικά, έτσι είναι όπως το κατάλαβα, οπότε μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι δεν μου άρεσαν. :)

Καλή συνέχεια.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να υπάρχει κάτι που θα ξεχωρίζει ένα κομμάτι από χιλιάδες άλλα.

 

συμφωνώ πάντως χάρηκα και μόνο που άκουσα τον  μεντζέλο που τον ακούω από πιτσιρίκι.

Αφού είσαι ανοιχτός σε γνώμες να σου πω κάτι που με χάλασε αμέσως(γούστα είναι αυτά...) τι γίνεται με τα βιντεοκλιπ μπροστά από το βουνό- βράχο;;;; το είδαμε μία δύο τρεις .....τώρα το είδα πάλι και λέω ποοοοοοοοοοο .....όποιος τα αναλαμβάνει τα βίντεο ας σκεφτεί κάτι άλλο !!!κάνει ζημιά στις μπάντες αυτή η επανάληψη πιστεύω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου