Προς το περιεχόμενο

Επιλογή λαμπάτου ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δλδ ας υποθέσουμε ότι κάποιος παίζει με έναν fender blues junior ,με τα σχετικά χαρακτηριστικά του μονοκάναλος κλπ και έχει, ανάμεσα στον ενισχυτή και το όργανο , ένα πετάλι distortion έστω αυτό που προτείνανε τα παιδιά ,ένα blackstar ..

Θα μπορεί να βγάζει εναν τουλάχιστον αξιοπρεπή distorted ήχο ,σχεδόν παρόμοιο με το drive κανάλι ενός άλλου ενισχυτή ? ???

Σόρρυ άν γίνομαι κάπως κουραστικός απλώς είμαι ακόμη "νέος" στο θέμα των λαμπάτων ενισχυτών και θέλω τουλάχιστον αυτο που θα πάρω να πιάσει λίγο τόπο να μη πάνε τσάμπα τα φράγκα,τα οποία βγαίνουν και πολύ δύσκολα σήμερα ..  :P

[/quote

Σχεδόν τον ήχο ενός ενισχυτή.....αν σε καλύπτει αυτό.....κατά την άποψη μου ΔΕΝ θα πάρεις τον ήχο μιας καλής προενίσχυσης ενισχυτή από πετάλι  (στο hard rock territory  τουλάχιστον)....αυτό το "Σχεδόν" μας έχει αρρωστήσει  και αλλάζουμε συνέχεια εξοπλισμούς :Ρ

Φιλικά πάντα προς όλους και πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη.....Καλό ψάξιμο  και ΑΚΟΥΣΜΑ πάνω από όλα, μην βιαστείς να κάνεις οποιαδήποτε κίνηση ακόμα και αν ενθουσιαστείς.....let the Force be with you

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου