Προς το περιεχόμενο

Emma's wedding


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην εγκλωβιζεσαι συναισθηματικά στους ανεκλπήρωτους η πληγωμένους έρωτες.

Ειναι χρήσιμοι μόνο για έμπνευση σε καλλιτέχνες σαν εσένα.

 

Για τιποτε άλλο

 

Ασε το δεντρο και πεσε με τα μουτρα στο δάσος των εκατοντάδων χιλιάδων ελεύθερων γυναικών στην πρωτεύουσα που τώρα με την άνοιξη οι ορμόνες τους τις καθιστούν έτοιμες για όλα. χαχαχα ;D ;D

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@ Johnny.T

Γεωργιε σ'ευχαριστω πολυ.

Να σου πω την αληθεια σκεφτηκα να το κανω ολο ακουστικο αλλα τ'αφησα παει

οπως μου εβγαινε.

εσεις οι σρεντερ

Μ'αυτο μου ελιωσες την ψυχολογια. ;D

Δε σρενταρω ποτε κι ο λογος ειναι οτι δεν μπορω.

Οτι ακουγεται ειναι το ενα και μοναδικο πραγμα που παιζω παντα,ειτε στην ακουστικη ειτε στην ηλεκτρικη κι αυτο λιγακι πνιμενο για να μη φαινεται το χυμαδιο.

Περισσοτερο το feel ηθελα να βγει καπως ετσι.

Να 'σαι καλα αδερφε!

μην εγκλωβιζεσαι συναισθηματικά στους ανεκλπήρωτους η πληγωμένους έρωτες.  

Εχεις δικιο αλλα μου ειναι δυσκολο.

Ασε το δεντρο και πεσε με τα μουτρα στο δάσος των εκατοντάδων χιλιάδων ελεύθερων γυναικών στην πρωτεύουσα που τώρα με την άνοιξη οι ορμόνες τους τις καθιστούν έτοιμες για όλα. χαχαχα ;D ;D

Σωστα τα λες αλλα τις μισες τις εχει καπαρο ο σερ(ενας ειναι ο σερ).

Θα πεις μενουν αλλες τοσες. ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλά, όταν λέω εγώ (και πολλοί άλλοι) ότι είσαι παικταράς, εσύ λέγε ότι θες....Το άκούσαμε 8 και τέταρτο το πρωί, μαζί με την γυναίκα μου πίνοντας καφέ, τα παιδιά κοιμόταν. Έ λοιπόν της άρεσε πολύ, αφού ζήτησε να το ξανακούσει :o, παρόλο που δεν ακούει "τέτοια" μουσική. Απ' τα καλύτερα κοπλιμέντα για την μουσική σου  ;D. Στα αυτιά μου ακούστηκε, σαν ο πρώην, στα "ήσυχα"  μέρη να διακατέχεται από μια ηττοπάθεια και στα "βαρβάτα" από ένα γ@μ0στ@υρ!δ! για τον επικείμενο γάμο, με άλλον, της Emma!! ::)  Με λίγα λόγια, το άσμα μου έβγαλε εικόνες.... Στα 2:30 και 3:10 στην ακουστική, ύμνος στον Paco?    Ή φωνή, που είναι? ;) 8)        Υ.Γ.  Ωραίο μπάσο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργη, ξεκινάμε από το ότι το κομμάτι είναι διαμάντι, εντ δατς ε φακτ!

 

Αλλά νομίζω κι εγώ ότι μετά το σημείο που μπαίνουν τα τύμπανα παίρνει απότομα άλλο ύφος. Ίσως θα έπρεπε να το πας λίγο πιο χαλαρά.

Το ίδιο ισχύει και για το peak στο 2:02.

Γενικά θα το προτιμούσα με μια πιο ομαλή εξέλιξη π.χ. μια κλιμάκωση του τύπου:

ακουστικό –> ηλεκτρικό σόλο/θέμα χωρίς drive –> σόλο με γκάζια –> το ξέσπασμα του 2:02 -> εκτόνωση πάλι σε ήπιο/ακουστικό –> φινάλε.

 

Βεβαίως, το πώς θα το προτιμούσα εγώ ουδέ μία σχέση έχει με την πραγματικότητα (σου) και ξέρουμε όλοι την παλιά ινδική παροιμία για τις γνώμες... :)

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο τι διαμάντι είναι αυτό...Μπράβο!

 

Η ακουστική εισαγωγή με το σόλο είναι φανταστική! Μετά μπαίνει ωραία το κουπλέ, απλό και λιτό. Πολύ μου άρεσε επίσης η γέφυρα στο 2:02.

 

Οι μελωδίες που έχεις στα θέματά σου είναι πολύ ωραίες και εύκολα σου μένουν στο μυαλό και τις σιγοτραγουδάς.

 

Το σόλο εξαίρετο κι αυτό! Απλά θα προτιμούσα να παιχτεί όλο με την ηλεκτρική και να μην γίνεται η αλλαγή με την ακουστική. Εσύ είσαι όμως ο δημιουργός οπότε η γνώμη μου περισσεύει.  ;)

 

Και πάλι μπράβο Γιώργο!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τα έσπασε πάλι το αγόρι μας  8)

 

Άμα ο άνθρωπας είναι hardrockας το βαράει καλά το κούτσουρο  ;D

 

ΥΓ: Βρε κρύβεις κάνα μπάσο στο σπίτι και δεν μου το έχεις δείξει;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύρ Γιώργο έβγαλες λύπη λέμε τώρα... που συνάδει με τον τίτλο, δεν το θεωρώ και τόσο εύκολο αυτό, για την ακρίβεια σε θέματα instrumental που πρέπει να ''μιλήσεις'' με την μουσική σου μόνο και να πεις την ιστορία σου  και να διεγείρεις τα συναισθήματα των άλλων, εσύ έσκισες!!

 

Μπράβο λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άτιμαι γυναίκαι, τι τραβάν για σας τ' αγόρια ;D

Το άσθμα σαν ιδέα είναι πανέμορφο, αλλά στην υλοποίησή του με μπερδεύει. Ξεκινάει με όμορφη ακουστική, μετά μπαίνουν τύμπανα- που δεν με ακούγονται και ότι καλύτερο-ηλεκτρικές που χαρντροκίζουν, μετά ξανά υπέροχο ακουστικό σόλο, ξαναχώνεται η ηλεκτρική με ωραία γκάζια, στο τέλος έπιασα τον εαυτό μου να θέλω να ακούσω την ηλεκτρική να στριγκλίζει, ξέρεις με μικροφωνισμούς κλπ, για τη ρουφιάνα την Έμμα που παντρεύτηκε άλλον, αλλά δεν στρίγκλισε ;D

 

 

Άντε μπρε Τζιμπούρ, βάλε εκεί τους συνπότες σου να σε γράψουν κανά μπάσσο, ο άλλος ο ακαμάτης να σε σιάξει λίγο τα τούμπανα και καμιά παραγωγή- ενορχήστρωση φουζιονάτη, να κάνετε κανά πλατινένιο τεμάχιον  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου