Προς το περιεχόμενο

Emma's wedding


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@ cigaret13 Φωτη,ευχαριστω πολυ,να δωσεις τις ευχαριστιες και στη συζυγο.

Χαιρομαι που σας αρεσε,η φωνη θα ελθει αν και οποτε ;D,προσπαθω να βελτιωθω.

 

@Haris Χαρη μου εχεις δικιο σε πολλα απ'αυτα που λες.

Καποιες φορες ακουω ενα κομματι και λεω"αυτο πρεπει να αλλαξει,εκεινο δεν ειναι καλο" κλπ.

Αλλες παλι το αφηνω κι οπως με παει.Καπως ετσι εγινε μ'αυτο εδω.

Η αρχικη σκεψη ηταν να γινει ολο ακουστικο αλλα με πηγαινε πιο ηλεκτρικα και το εκανα ετσι.

Αν λαβεις υποψιν και το οτι δεν το κατεχω και πολυ ως συνθετης,δεν ξερω βασικους κανονες και κανω οτι μου κατεβει.......καταλαβαινεις.

Σε μερσω πολυ!

 

@pipityri Καλημερα και σε σενα και να 'σαι καλα.

 

@ geodimitri Δημητριε χαιρομαι που σ'αρεσε κι ευχαριστω.

Ασφαλως και δεν περισσευει η γνωμη σου,το αντιθετο λαμβανεται σοβαρα υποψιν οπως και ολες οι παρατηρησεις γιατι βοηθουν.

 

@Ογκολιθας Thanks buddy.

Πραγματι ειμαι χαρντκορας,δεν το αρνουμαι.Bad Brains κι ετσι. ;D

Το μπασσο ειναι gregg bennett rl3 εξαχορδο,ωραιο μπασακι θα το δεις κι απο κοντα. ;D ;D

 

Mεγαλο θενκ γιου sotiroubas(με τιμας με τα λογια σου),συντροφα Σαμ(πλατινα με φουζιον τυμπανα δεν προκειται να δουμε στον αιωνα τον απαντα ;D) και hyperpanos(νασ'καλα φιλε,εισαι κι εσυ μελωδακης ;D).

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εmma,δακρυα και ιδρωτας...

 

Φιλε...το πονημα ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Οτι καλυτερο εχω ακουσει απο σενα.

Εδω εισαι.Σ αυτο το στυλ.

Δεν χρειαζεται η  παραμικρη παρατηρηση οταν αυτο που  ακουγεται βγαζει αβιαστο συναισθημα.

 

Αμα το χε γραψει ο Peter Green...Αλλα το γραψε ο Γιωργος και το ακουμε λιγοι και τυχεροι.

 

Παντα πιστευα οτι εισαι ενα ευαισθητο αγορι..

 

Παω για τριτο ακουσμα με καφε και τσιγαρο στο μπαλκονι.

 

Συγχαρητηρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Εγγλεζος

Τι να πω τωρα,το ευχαριστω ειναι λιγο.

Και μονο που με βαζεις στην ιδια προταση με τον Green,με κανεις και πρασινιζω. ;D

Να 'σαι καλα αδερφε! :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαίρετο!

 

Έχω να παρατηρήσω δε ότι μοιάζει μουσικά σε αυτό: http://www.noiz.gr/index.php?topic=187095.0 ενώ το κοινό όνομα του τίτλου με βάζει σε πονηρές σκέψεις ως προς το ποια είναι η Emma, ποιον παντρεύτηκε και πότε και γιατί ακόμα σε βασανίζει δημιουργικά.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα instrumental κομματι.

Ευχαριστουμε.

 

Εμείς ευχαριστούμε συνονόματε, που το ακούμε!  ;D

 

Ωραία παιξίματα, ιδέες και θέματα.

Δεν με ξένισε το πως μπαίνει μετά το κομμάτι γιατί και οι ακουστικές στην αρχή έχουν θα έλεγα ένα (hard) rock ύφος.

 

Στην αλλαγή του 2ου λεπτού ίσως να θέλει το μπάσο λίγο συμμάζεμα (με compressor), υπάρχουν κάποια ενοχλητικά peaks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο και ατμοσφαιρικό blues-fusion (αν στέκει ο όρος) συνονόματε. Και πολύ ωραίες οι ακουστικές κιθάρες και στην αρχή και στην μέση. Κάπου στο σόλο μπλέκονται λίγο η ηλεκτρική με την ακουστική σε ένα σημείο και δημιουργείται λίγο σύγχυση αλλά σε αυτό μπορεί να φταίνε και τα άθλια ηχεία του λαπτοπ μου. Εύγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλες παλι το αφηνω κι οπως με παει.Καπως ετσι εγινε μ'αυτο εδω.

Η αρχικη σκεψη ηταν να γινει ολο ακουστικο αλλα με πηγαινε πιο ηλεκτρικα και το εκανα ετσι.

 

Και πολύ καλά έκανες. Εσύ γράφεις, εμείς λέμε πώς θα το κάναμε εμείς. Σαν το ανέκδοτο με τους κιθαρίστες και τη λάμπα! ;D

 

Αν λαβεις υποψιν και το οτι δεν το κατεχω και πολυ ως συνθετης,δεν ξερω βασικους κανονες και κανω οτι μου κατεβει.......καταλαβαινεις.

 

Άντε πάλι! Μια χαρά το κατέχεις, και αυτά που σου κατεβαίνουν είναι εξαιρετικά. Όλο τα ίδια θα λέμε; ;D  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι τώρα μπορώ να γράψω κι εγώ ένα σχόλιο για το κομμάτι.

 

Για τα γούστα μου είναι Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Ο, και εξηγούμαι (γιατί θα μου αρχίσεις πάλι τα "είσαι φίλος και μου τα λες όλα καλά").

 

Το πρώτο είναι η δημιουργία της συναισθηματικής έντασης και ο χειρισμός της, που εμένα προσωπικά με "έστειλε στο διάολο και πάλι πίσω".

Έγραψε μέσα μου ρε παιδί μου κάτι, που έχει να κάνει και με το κομμάτι, αλλά πιο πολύ με το πώς είναι παιγμένο κάθε μέρος του.

 

Το δε σόλο, είναι .... "όταν ο Vai συνάντησε τον Al Di Meola με σένα οικοδεσπότη".

 

Από κει και πέρα να ξαναματαπώ πάλι ;D ;D, ότι έχεις την πολύ σπάνια ικανότητα, να γράφεις εκπληκτικά θέματα (με μεγάλο "συναισθηματικό βάρος", με ουσία), θέματα που μένουν στο αυτί, χρησιμοποιώντας τα ελάχιστα "εργαλεία" (δύο νότες, ένα "σήκωμα", κλπ).

 

Κάνεις οτιδήποτε μπορεί να είναι συνηθισμένο και χιλιοακουσμένο να ακουστεί διαφορετικά, ενδιαφέρον, γεμάτο πάθος και νόημα.

Κι αυτό γιατί βάζεις στο κάθε πράγμα που παίζεις το προσωπικό σου "μπαχαρικό", είναι πάντα εκεί, και το κάνει διαφορετικό, νόστιμο, ασυνήθιστο!

Με δύο νότες μου "τίναξες τα μυαλά στον αέρα".

 

 

Αν η Έμμα ήξερε .... ίσως να μην..... ποιός ξέρει?

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου