Προς το περιεχόμενο

Ποιός είναι ο golden-eared Noizάς;


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

το πήγα για διπλό και over αλλά η αλήθεια είναι πως πιο πολύ μοιάζει με JB παρά με EMG. Τωρα για το floyd, έπαιξα και σκόρερ...

 

Εγώ πάντως (Gibson SG) πρέπει να έχω πάει κουβά  :D

 

ΥΓ: Κύριοι μην ξεχνάτε ότι ο Sir θέλει την μάρκα της κιθάρας. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και μενα για στρατ με μονούς μου ακουγεται. Παιζεις με τον bridge. Στο δευτερο σολο χώνεις και τον neck περιοδικά ή βρηκες sweet spot με το tone σου. Το προηγουμενο μεσημερι ειχες παρει κλασσικα, σαντουιτς με μαρουλι και macchiato χωρις ζαχαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μιλάς και για τις 2 κιθάρες; Αρ - Δεξ; ;D

Προσωπικά το μόνο που είμαι σε θέση να πω είναι πως παίζεις με τον bridge.

 

Η παραμόρφωση είναι τόσο έντονη που εγω δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά. Ξέρω κάποια πετάλια που είτε Les Paul είτε Ukalele τους βάλεις μπροστά, ένα και το αυτό ακούγονται. Οπότε αν μας έλεγες και την υπόλοιπη αλυσίδα... ;D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα για les paulοειδή μου ακούγεται (καμιά gibson lp studio ή κάτι τέτοιο).Μου φαίνεται αρκετά ''γεμάτος'' για μονός.Βέβαια με το eq και το tone μπορείς να φέρεις κοντά πολύ διαφορετικά όργανα και ειδικά και με dist και εφέ... :-\ Θα βοηθούσε όντως πάντως να ξέραμε και την υπόλοιπη αλυσίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαύρη Gibson Explorer '58 Korina.

 

Την πήρες σε ανταλλαγή μια βραδιά που έκανε λίγο ψύχρα, έδωσες μια χλιαρή άμστελ για αυτήν (άξιζε όμως). Από την μάνα της natural χρώμα, την ξανάβαψες όμως γιατί έπεσε κατά λάθος λίγη άμστελ και την διάβρωσε. Επίσης άλλαξες όλα τα ηλεκτρικά με τριφασικά και αντικατέστησες τους μαγνήτες με εξαρτήματα γερμανικού δονητή, γι' αυτό γαμάει (ηχητικά).

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την πήρες σε ανταλλαγή μια βραδιά που έκανε λίγο ψύχρα, έδωσες μια χλιαρή άμστελ για αυτήν (άξιζε όμως).

 

Δεν ειναι amstel, ειναι heineken, ειναι σαφες απο το κλιπ πως ειναι μια heineken (το ποτηρι μισοαδειο).

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου