Προς το περιεχόμενο

Ποιός είναι ο golden-eared Noizάς;


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω θα ελεγα jazzmaster!

Aπο τις παραδοσιακές κιθάρες (αν και Fenderικός) πρέπει να έχω παίξει Jazzmaster μια φορά στη ζωή μου (και αυτό για 2-3 λεπτά) και ποτέ μου Jaguar. Άρα!

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για να μην κουράζω την ομήγυρη.

Η κιθάρα ήταν μια φτηνή (κορεάτικη;) Blade Texas κάτι - που είχα αγοράσει με 275€ - είχε απίστευτα λεπτό μπράτσο με μεγάλο rad που προσωπικά απεχθάνομαι, έπρεπε (για να παίξει) να ρίξω άλλα 80€ ταστοδουλιά, άλλα 15€ για αλλάγή 5θέσιου που τα έιχε φτύσει, κατά τ' άλλα stock. Για να ρυθμίσω το truss-rod το οποίο θύμιζε το τόξο του Οδυσσέα έπρεπε να κάνω ασκήσεις ενδυνάμωσης μυών. Όταν είχα ανοίξει το pickguard "γκρίθια" ξύλου κυκλοφορούσαν εντός των cavities, οι δε βίδες των ελατήρίων του vibrato είχαν τοποθετηθει στραβά μ' αποτέλεσμα να βγαίνουν εντός του υποδοχέα του neck μαγνήτη.

Λοιπόν όσοι άκουσαν άλλο από bridge μονοπήνιο strat ήχο, κερδίζουν κάτι ανάλογο του "βατόμουρου" για τα βραβεία των ηθοποιών.  ;D

Σας ευχαριστώ για τη συμμετοχή σας.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Η κιθάρα ήταν μια φτηνή (κορεάτικη;) Blade Texas

Λοιπόν όσοι άκουσαν άλλο από bridge μονοπήνιο strat ήχο, κερδίζουν κάτι ανάλογο του "βατόμουρου" για τα βραβεία των ηθοποιών.  ;D

 

 

Ουστ και αμάν- αμάν... Μια μέρα να το παίζουμε Πουαρό για μια Blade  ??? >:(

 

ΥΓ: Βατόμουρο  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου