Προς το περιεχόμενο

να πάρω τα παιδιά μου σε συναυλία ή όχι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Τα παιδιά μου είναι 10 και 8 χρονών. Γουστάρουν διάφορα τραγούδια και πολύ ροκ, και λίγο μέταλ κατά τόπους...

 

Θα ήθελα (και αυτά θέλουν) ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να τα πάω σε κάποια συναυλία, αλλά rockwave και τέτοια, μου φαίνεται δε παίζει ρε παιδί μου. Πολύ χαμός στις τελευταίες μπάντες, πολύ ταλαιπωρία, πολύ ήλιος, κλπ.

 

Ή μήπως υπέρβάλλω και να τα πάω μία μέρα, μέχρι τις 20:00 (πχ) και να τελειώνουμε έτσι; Για 2-3 ώρες πχ...

 

Ή κάπου αλλού; Κανένα Θέατρο βράχων κι εγώ δε ξέρω τι άλλο.

 

Καμμιά ιδέα; Καμμιά εμπειρία από το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μέχρι τις 20:00

 

Ζεις στην ΕΛΛΑΔΑ,συναυλια πριν της 22.00 δεν εχει γινει ΠΟΤΕ....

 

Στο Βερολινο που οι ανθρωποι ειναι πολιτισμενοι και τα live ξεκινανε γυρω στις 19.00...(ενω κανεις ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ σε κλειστους χωρους) εχω δει πολλους γονεις με τα παιδια τους σε πολλες συναυλιες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ζεις στην ΕΛΛΑΔΑ,συναυλια πριν της 22.00 δεν εχει γινει ΠΟΤΕ....

To Rockwave ξεκινάει νωρίς πάντως... ή παλαιότερα αυτό έκανε τέλος πάντων...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει ειναι εξοχη...πλακα θα εχει αν αντεχουν το περπατημα....και παλι ομως αν ο Headliner ειναι ο Prince και οι Metallica  και αυτα προλαβουνε να δουνε το πολυ τον Μitsos-Kitsos and the Portaria Blues Band..δεν θα χαλαστουνε??  ;D...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει ειναι εξοχη...πλακα θα εχει αν αντεχουν το περπατημα....και παλι ομως αν ο Headliner ειναι ο Prince και οι Metallica  και αυτα προλαβουνε να δουνε το πολυ τον Μitsos-Kitsos and the Portaria Blues Band..δεν θα χαλαστουνε??  ;D...

8 χρονώνε σου είπε ότι είναι...ο Μitsos-Kitsos and the Portaria Blues Band είναι θεοί για αυτά....ξεκόλλα ;D ;D.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μα αυτό φοβάμαι... :-/

 

Ας πούμε (όσο ξενέρωτο και νά'ναι) όταν ήρθαν οι Scorpions φέτος στην Αθήνα, στο Λυκαβητό, λέω "ΕΚΕΙ θα τους πάω" και μετά βλέπω ότι είναι ακουστικό πρόγραμμα και λέω "ρε φούστη... εεε όχι"... Κάτι τέτοια θα ήταν καλό (ή όταν είχαν έρθει οι Radiohead, παλι στο ίδιο θέατρο)...

 

Μάραθε: Μπα... μια χαρά ξέρουν και καταλαβαίνουν και με ρωτάνε "πόσες χιλιάδες κόσμο έχουν συνήθως οι συναυλίες του "ταδε"; αααα... μόνο τόσες;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάραθε: Μπα... μια χαρά ξέρουν και καταλαβαίνουν και με ρωτάνε "πόσες χιλιάδες κόσμο έχουν συνήθως οι συναυλίες του "ταδε"; αααα... μόνο τόσες;"

τάκανες σα τα μούτρα σου τα παιδιά.... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτα για υπνο μεχρι τις 19.00 ;D...και πηγαινε τα στον BRUCE SPRINGSTEEN το καλοκαιρι για να σε ΕΥΓΝΩΜΟΝΟΥΝ για παντα.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το Rockwave ξεκινάει κατα τις 5 συνηθως, και είναι καλή περίπτωση, γιατι δεν είναι ανάγκη να εισαι μπροστα στο χαμό. Ισως αν ρωτήσεις για καποια διευκολυνση λόγω παιδιων, μπορεις να κανεις ενα πακέτο για τις πλαινες θέσεις, όπου θα ειστε μακριά από τον κόσμο, θα βλέπετε μια χαρά τη σκηνή και θα καθεστε κιολας αν θελήσετε (και θα ειστε και κοντα στις καντίνες ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδιά μου είναι 10 και 8 χρονών. Γουστάρουν διάφορα τραγούδια και πολύ ροκ, και λίγο μέταλ κατά τόπους...

 

Θα ήθελα (και αυτά θέλουν) ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να τα πάω σε κάποια συναυλία,

Μείνε στο "θα ήθελα" και άσε τα άλλα τα σάπια. ;)

Είναι μικρά και δεν έχουν να πάρουν τίποτα από μια συναυλία ροκ στο Ελλαδιστάν ή οπουδήποτε αλλού for that matter. Το κάνεις για σένα.

 

Άστα να πάνε τουλάχιστον 13-14 και να υπάρχει κάποια αυτοσυντήρηση και μετά....

 

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου