Προς το περιεχόμενο

να πάρω τα παιδιά μου σε συναυλία ή όχι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε Νικο μην σπαζοκεφαλιαζεις αδικα...

 

Η λυση ειναι στη εξης ερωτηση που πρεπει να κανεις στον εαυτο σου:

 

"Αν ημουν σημερα ΕΓΩ 8-10 χρονων, πού θα ηθελα να με ειχε παει ο πατερας μου;;;'

 

Και ως δια μαγειας θα δεις οτι εχεις ετοιμη την απαντηση...

 

Να πας τα παιδια εκει που σου αρεσει εσενα... Μονο τοτε μετα απο αρκετα χρονια θα θυμουνται και θα λενε τα παιδια σου πως "ειχα παει με τον πατερα μου εκει και εκει, που του αρεσαν πολυ, κα μεγαλωσα με αυτη τη μουσικη...!"

 

 

Ολα τα αλλα ειναι φιλοσοφιες... Η μουσικη δεν ειναι μια, το ξερεις, ειναι πολλες...

 

Δειξε τους το φως, και μονα τους θα διαλεξουν αυτο που τους αρεσει

(Μην ξεχνας, οταν ησουν εσυ 8-10 χρονων δεν μπορουσες/ μπορουσα να κανεις/ ξερεις ουτε τα μισα που ξερουν σημερα αυτα τα παιδια ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Moυ αρεσει γενικα σε ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ χωρους (οπου ως γνωστον ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ) να....ΥΠΑΡΧΕΙ....ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ.... ;)  (και οχι μονο ΚΑΠΝΟΣ)...αλλα θα μου πεις αυτο δεν γινεται σε ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ στο ΚΑΦΡΙΣΤΑΝ που ζουμε...θα γινει σε συναυλια?

 

Την προηγουμενη εβδομαδα αναγκαστηκαμε να παμε στο Πηλιο για ενα γαμο και πηραμε και τον μπεμπη μαζι και 2 μερες τρωγαμε στο δωματιο του ξενοδοχειου μια και δεν υπηρχε ουτε ΕΝΑ μερος που να μην ηταν τιγκα στον καπνο... :-\

 

Offtopic mode on:

Για το Πήλιο έχεις δίκιο, αλλά στο Βόλο πλέον οι περισσότεροι δέχτηκαν το μέτρο καθότι τον τελευταίο καιρό έπεφταν τα πρόστιμα βροχή (κι ως γνωστόν οι Βολιώτες είναι/είμαστε τσίπηδες ;D , συν ότι τους έχουν γονατίσει οικονομικά), οπότε εξαφάνισαν σαν καλά παιδάκια τα τασάκια από τους περισσότερους εσωτερικούς χώρους.

 

Αν βέβαια ψηφίσουν και βγάλουν το Μπέο δήμαρχο (οι άλλοι, όχι εγώ ;D ), τέτοιες αβροφροσύνες θα σταματήσουν μεμιάς, και όχι μόνο τσιγάρο, αλλά και τρίφυλλα θα καπνίζουν φόρα παρτίδα. 8)

 

Και συμφωνώ 1000% με τον όρο ΚΑΦΡΙΣΤΑΝ, όχι μόνο ως προς το τσιγάρο, αλλά και για άλλες ωραίες συνήθειες που έχουμε σαν λαός.

 

Offtopic mode off/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά στο Βόλο πλέον οι περισσότεροι δέχτηκαν το μέτρο καθότι τον τελευταίο καιρό έπεφταν τα πρόστιμα βροχή

 

Eτσι νομιζαμε και εμεις αλλα οταν θελησαμε να παμε στα ΚΑΛΑ τσιπουραδικα ,οχι αυτα στην παραλια,ΟΛΑ ηταν...τεκεδες....τελικα καταληξαμε στην παραλια να τρωμε ΕΞΩ κατω απο..σομπα.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι νομιζαμε και εμεις αλλα οταν θελησαμε να παμε στα ΚΑΛΑ τσιπουραδικα ,οχι αυτα στην παραλια,ΟΛΑ ηταν...τεκεδες....τελικα καταληξαμε στην παραλια να τρωμε ΕΞΩ κατω απο..σομπα.....

Φυσικό κι επόμενο, γιατί τα εμπορικά (= παραλιακά) και όχι τα καλά (= διάσπαρτα στην πόλη) τσιπουράδικα είναι που μαζεύουν το πολύ χρήμα, οπότε εκεί πέφτουν και τα προστίματα. Εξ' ανάγκης έχουν συμμορφωθεί, όχι επειδή έγιναν ξαφνικά άνθρωποι. Κλασική περίπτωση και γενικός κανόνας παντού στη χώρα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτα για υπνο μεχρι τις 19.00 ;D...και πηγαινε τα στον BRUCE SPRINGSTEEN το καλοκαιρι για να σε ΕΥΓΝΩΜΟΝΟΥΝ για παντα.. ;D

 

Offtopic:Τελικά θα έρθει το boss στην Ελλάδα;Υποτίθεται ότι η πληροφορία προήλθε από το Κροατικό fan page του Springsteen.

 

Σχετικά με το θέμα, συμφωνώ απολύτως με τον RayDTutto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ζητούμενο για μένα είναι (να θέλουνε) να με πάρουνε στη δική τους συναυλία.

 

Να τη καμαρώσω έτσι (στον ελεύθερο χρόνο από την κανονική της δουλειά ;D ή το πτυχίο της) και κάνω stagediving στα 60 μου.

width=583 height=600http://1.bp.blogspot.com/-VDxLvT_TeeI/UqkO7mtriGI/AAAAAAAAKOk/9NsjHuoBu9E/s1600/-0121+-+Copy.jpg[/img]

 

Κι ας μην πιάσει κανένας τον παππού που πέφτει.... ;D ;D

 

Μια ζωή την έχουμε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δυστυχώς η έλειψη χρόνου μου τα έχει κάνει όλα σκατούλες...

 

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ θέλουν να πάνε και μου το λένε συνέχεια. Προφανώς τους λέω ότι σε συναυλία των KoRn (αν έρθουν ποτέ) ΔΕ θα τους πάω, εκτός να πλησιάζουν τα 2 μέτρα ύψος! :D

 

Αλλά θέλουν, τα ίδια, ΠΟΛΥ να πάνε σε μία "ροκ" συναυλία. Για αυτό και η ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η έλειψη χρόνου μου τα έχει κάνει όλα σκατούλες...

 

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ θέλουν να πάνε και μου το λένε συνέχεια. Προφανώς τους λέω ότι σε συναυλία των KoRn (αν έρθουν ποτέ) ΔΕ θα τους πάω, εκτός να πλησιάζουν τα 2 μέτρα ύψος! :D

 

Αλλά θέλουν, τα ίδια, ΠΟΛΥ να πάνε σε μία "ροκ" συναυλία. Για αυτό και η ερώτηση.

 

Να τα παρεις και να πατε! Οπου μπορεις!

Και εγω σαν πατερας, φυσικα και τα σκεφτομαι ολα...

 

Αλλα απο την αλλη, οι συνθηκες στις συναυλιες το 80 ηταν καλυτερα τοτε απο τωρα;

 

Αυτο που ξεχναμε ολοι μας οταν μεγαλωνουμε, ειναι οτι ξεχναμε πως καποτε ειμασταν και εμεις παιδια...

Αν προσπαθησουμε να σκεφτουμε εστω και για λιγο με το μυαλο ενος παιδιου, τοτε θα καταλαβεις πως οσο προβληματιζεσαι και δε ξερεις πού και ποτε να τα παρεις σε συναυλια, τοσο μπορει να καλλιεργεις και απωθημενα...(λεμε τωρα)

 

Μην ψαχνεις να βρεις το holy grail! Στην τελικη, ροκ συναυλια θα ειναι!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ζητούμενο για μένα είναι (να θέλουνε) να με πάρουνε στη δική τους συναυλία.

 

Να τη καμαρώσω έτσι (στον ελεύθερο χρόνο από την κανονική της δουλειά ;D ή το πτυχίο της) και κάνω stagediving στα 60 μου.

width=583 height=600http://1.bp.blogspot.com/-VDxLvT_TeeI/UqkO7mtriGI/AAAAAAAAKOk/9NsjHuoBu9E/s1600/-0121+-+Copy.jpg[/img]

 

Κι ας μην πιάσει κανένας τον παππού που πέφτει.... ;D ;D

 

Μια ζωή την έχουμε.

offtopic: Ποια ειναι η καλλιτεχνης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου