Προς το περιεχόμενο

Bullying-Ένα κοινωνικό φαινόμενο σε έξαρση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Ανθρωπος με την Μοναδικη Λαμψη προς το παρόν σε εχει στο μυαλό του samy paraga και εφαρμοζει την παλαιότερη συμβουλή σου σε ενα κομμάτι που ειναι στην διαδικασια του post-production, να μην χρησιμοποιει πολλες μπουρουπουπού αξίες στο μπασο.

 

Το καλοκαιρι στην μπυροποσια ειχα βαρυ χερι , το ειχες δει, τωρα ειμαι ντεφορμε και προσπαθω να ανακτησω την φορμα μου.

 

Ειμαι κατά της βιας ομως και ας συμβαλλουμε ολοι ετσι ωστε να μην τραυματίζονται ψυχές.

 

Κακως πας να μου προσαψεις τον τιτλο του βαρυτερου χεριου στο φορουμ, υπαρχουν και πιο δυνατοι εδω μεσα, πιο νεοι, πιο φρεσκοι , τους ξερω, τους φοβαμαι αλλα αν πανε να με δειρουν ειναι στη φυση μου να αντιστέκομαι.

 

Εχω την αισθηση οτι βαινουμε σε πιο βιαιες εποχές, φαινομενα σαν το bullying θα διογκώνονται οπως θα διογκώνονται ολα τα κοινωνικά προβλήματα.

 

Ακομα και η οικονομικη κρίση προέρχεται απο την γενικότερη κρίση θεσμών και αξιών η οποία υποκινείται, υποθάλπτεται, προπαγανδίζεται έτσι ώστε να αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της ανθρώπινης ζωής.

 

Ετσι η πλειοψηφία των ανθρώπων ελέγχεται καλύτερα πάντα για όφελος των λίγων άπληστων.

 

Αυτο ειναι ο μηχανισμος της βιας , η βια σε μια συγχρονη εποχη που έχει να δείξει τοσα επιτεύγματα, θα μπορούσε να εξαλειφθεί πολύ εύκολα, ομως εμεις οι ολιγάρχες θελουμε να υπάρχει.

 

Πρεπει να την αντιμετωπίσουμε, πρεπει να συμβιβαστούμε με την ιδέα της, ειναι στα πλαίσια της ομαλής επιβίωσης μας σε μια κοινωνία με περιτύλιγμα πολιτισμού και τεχνολογικού οργασμού, αλλα με περιεχόμενο ζούγκλας.

 

Σε μισω gdevelek. ακομα δεν εχω ξεπερασει το οτι με ειπες κακομοίρη, εχει φωλιασει μεσα μου το μισος για εσενα. Γιατί το έκανες αυτο? ΓΙΑΤΙΙΙΙ??????

 

Neeq, παρολο που ειμαι φανατικος gamer απο μικρη ηλικία και υποστηρικτής των πολλών θετικών στοιχειων των video games (αντανακλαστικα, αποφασιστικότητα στην επιλυση προβλημάτων, αυτοπεποίθηση και πολλά άλλα), αναγνωρίζω και τα πολλά αρνητικά που ενδεχεται να επηρεάσουν  την ψυχή και την προσωπικότητα των παιδιών αλλα και των ενηλίκων (ψυχοσωματικά σύνδρομα, αποξένωση, τάσεις βίας κλπ)

 

Το βλεπω και στον εαυτό μου, δεν χρειάζεται παντα να το επιβεβαιώσω με έρευνες.

 

Ωρες ωρες μετα απο πολύ battlefield, μου ρχεται να μπω με ενα αυτοματο στο noiz και να σας καθαρίσω όλους ρε, μονο τον atreu θα αφησω να ζησει για να εξιστορισει στους αλλους τι εγινε! (αυτο για πλάκα για να μην παρεξηγουμαι, πιστευω οτι η ενασχοληση με βιαια video games σε ανθρωπο που εχει και την ανάλογη προδιάθεση λογω αλλων παραγόντων μπορει να ειναι επικινδυνος συνδυασμός και να τον εξωθήσει σε βιαιες πράξεις και συμπεριφορές υπο καποιες συνθήκες)

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άσε τις γλυκές ιστορίες άνθρωπα με τη μοναδική λάμψη και τη σιδερένια γροθιά και πες ειλικρινά πως σε εξιτάρει η ιδέα ενός σαδιστή μπούλη που κατέληξε νάναι μαζοχιστής ομοσέχουαλ εν δυνάμει εραστής σου και να σου προσφέρει τριαντάφυλλα.

Να λέγονται αυτά τα πράγματα, έτσε? ;D ;D ;D

 

Τι θα γενεί ωρέ άνθρωπα, θα με γράψεις αυτό το πιανάκι που σε ζήτησα, ή θα περάσω απ το σμπίτις και θα σε τσακίσω στο μπούλινγκ με την ατσαλένια μου τεχνική στη συγγραφή ποιήσης? ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν στο εγραψα, να συναντηθουμε μια μερα να στο γραψω αμα θελεις, θα σε καλουσα αλλα γινεται χαμος εδω , δεν θα μας αφησουν να δουλεψουμε , αμα εχεις χωρο και διαθεση παρε με να ερθω μη την μηχανη να το κανουμε επιτοπου.

Συγχωρεσε με.

Οποτε θες, να ερθω εκει να το ακουσουμε ξανα , να μου λες τι θελεις να σου παιξω να το γραψουμε , κανα απογευμα η σαββατοκυριακο, στειλε μηνυμα και βασανισε με οσο θες, στη διαθεση σου.

 

Και ναι , με εξιταρει η ιδέα, ΜΕ ΕΞΙΤΑΡΕΙ , το παραδέχομαι.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν στο εγραψα, να συναντηθουμε μια μερα να στο γραψω αμα θελεις, θα σε καλουσα αλλα γινεται χαμος εδω , δεν θα μας αφησουν να δουλεψουμε , αμα εχεις χωρο και διαθεση παρε με να ερθω μη την μηχανη να το κανουμε επιτοπου.

Συγχωρεσε με.

Οποτε θες, να ερθω εκει να το ακουσουμε ξανα , να μου λες τι θελεις να σου παιξω να το γραψουμε , κανα απογευμα η σαββατοκυριακο, στειλε μηνυμα και βασανισε με οσο θες, στη διαθεση σου.

 

Και ναι , με εξιταρει η ιδέα, ΜΕ ΕΞΙΤΑΡΕΙ , το παραδέχομαι.

 

 

Atreu,  πες αλεύρι, στο έφαγα το τεκνό λαίμαι, έλα με το κουμπάρο του Τρόλλει να με κάνετε παράπονα  ;D ;D ;D

 

Άνθρωπα με τη μοναδική λάμψη, θα σε βασανίσω λαίμαι σεκλερά και χώρο έχω και όργανα σεχουαλικά δια να κορέσουμε τη δείψα μας έχω,όλα θα γενούν όπως πρέπει και θα σκάσουν οι ζουλιάρες οι μπούλες όλες  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα, αμα κολλησουμε πουθενα, τυπωσε και εναν κυκλο των πεμπτων, μην χαθουμε στα ακορντα, να εχουμε εναν τυφλοσουρτη, οχι τον 2-5-1. τον πρωτο.

αμα παλι δεν τα καταφερουμε, θα αναγκαστουμε να το δωσουμε στο Nikola, και αμα δεν τα καταφερει και αυτος, τοτε φιλε, θα εχουμε προβλημα.

 

Μονο η Αντονελλα μας μενει μετα.

 

Στειλε μηνυμα ,

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου