Προς το περιεχόμενο

Help με λαμπατο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στη παρεα, πηρα σημερα μεταχειρισμενο ενα jcm 900 2x12. Στο σπιτι του παιδιου που τον πηρα ακουγοταν πολυ κομπλε. Οταν τον εφερα σπιτι τον ανοιξα για λιγο και ηταν επισης οκ. Το μονο που παρατηρησα ηταν οτι εκανε λιγο θορηβο οταν ηταν ανοιχτος και με ανοιχτο το stand by χωρις να εχω την κιθαρα πανω και με το volume των καναλιων κλειστο αλλα με το master volume στο 2-3 . Πριν τον κλεισω κατεβασα τα volume του (master και των καναλιων) στο μηδεν. Οταν εκλεισα το stand by εκανε ενα θορυβο(μου θυμισε οταν πεφτει η ασφαλεια στο γενικο του σπιτιου). Μετα απο ωρα που τον ανοιξα.. δεν ακουγεται. Πρεπει να βαλω τα volume στο 10 για να ακουσω εναν χαμηλο ασχημο ηχο σαν να  βαζεις distortion πεταλι σε DI χωρις προενισχση. Μπορει καποιος να πει καμια ιδεα για το τι φταει και πως θα μπορουσε να λυθει? Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οθορυβος κατα το κλεισιμο δεν ειναι τιποτα.Οταν ειχα εναν vht ο οποιος ειχε και standby διακοπτη και on-off εκλεινα το onoff και δεν ακουγοταν τιποτα.Εαν εκλεινα το standby εκανε αυτον τον <<γδουπο>>.Ο θορυβος ομως οταν ειναι στο standby δεν εππρεπε να υπαρχει,εκτος και ειναι onoff .Παντως καλο ειναι να ελεγξεις γενικως τις λαμπες και τα bias μηπως θςλουν ρυθμιση.Κατι αλλο δεν μουερχεται στο μυλο καθως μονο ενας λαμπατος περασε απο τα χερια μου..Περιμενε και τους ποιο γνωστες......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου