Προς το περιεχόμενο

EPIPHONE LES PAUL ULTRA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα παιδια θα θελα την αποψη σας πανω στην συγκεκριμενη κιθαρα,προσοχη για να μην σας μπερδευω κ ολας πανω ultra η ultra 1 η ultra I  οπως το θελετε οχι στα επομενα ultra μοντελα γιατι ειμαι αναμεσα στο να αγορασω μια standard epiphone του 2003 η την συγκεκριμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλόχα,

 

Ουσιώδεις διαφορές είναι:

 

α) το βάρος λόγω κατασκευής, οι Ultra είναι σκαμμένες εσωτερικά σε μεγάλο βαθμό:

lp+ultra+chamber.jpg

 

β) το κοίλωμα για τη μπυροκοιλιά:

ultrabodycontour.jpg

 

Από κει και πέρα, νομίζω ότι τότε είχαν τους Alnico Classic μαγνήτες, που εμένα μου άρεσαν πολύ περισσότερο από αυτούς της Standard.

 

Ωραία κιθάρα (είχα δοκιμάσει μια cherry burst πάνω σε Koch) αλλά ήταν σα παιχνίδι στα χέρια μου...νομίζω κιόλας ότι τότε τις προωθούσαν για γυναίκες...

 

 

Εξαρτάται τι σε βολεύει εσένα. Από ήχο θα πήγαινα για την Ultra αλλά από αίσθηση Les Paul για τη Standard.

 

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα μαλιστα ειχα ακουσει οτι ειχε και σκληροτερο ηχο η ουλτρα δεν ξερω αν ισχυει αυτο

 

Ναι, οι alnico classic έχουν πιο "σκληρό" hard rock ήχο.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου