Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενο Multi-Effect


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια ή ποιες συσκευές multi-effect για κιθάρες / μπάσσα θεωρείτε καλές και για ποιον λόγο; Καταλαβαίνω ότι τόσο η Boss όσο και η Line 6 έχουν καλό όνομα, αλλά στερούμαι γνώσεων και κριτηρίων ώστε να συμπεράνω κάτι δίχως βοήθεια. Με οροφή τα 1000 ευρώ, ποια θα ήταν η επιλογή σας;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aν δε σε ενοχλεί το μεταχειρισμένο τότε θα πήγαινα για axe fx ultra (ίσως με λιγάκι παραπάνω).Αν και αυτό πιο πολύ αφορά αυτό που λέμε ''φέτες''.

 

Τώρα επειδή τα 1000 τα θεωρώ πάρα πολλά για multi effects processor (αυτά που τα έχουμε στο πάτωμα και πατάμε τα κουμπάκια ;D) μέχρι τα 500 εγώ θα πήγαινα,

αν έπαιζα πιο πολύ ροκ/μεταλ και δεν με ενδιέφερε τόσο η ποιότητα των εφέ αλλά η προσομοίωση των ενισχυτών,συν κάποια απλότητα στο interface, θα διάλεγα αυτήν που έχω και τώρα, την Digitech Rp1000.

 

Eιδάλλως την Boss Gt100.

 

Γενικά σε όποια γνωστή εταιρία και να ψάξεις το flagship της είναι εκέι γύρω στο 500άρικο. Μιλάω πάντα για πεταλιέρες.

 

Εγώ σε αυτές τις δύο είχα περιορίσει τις επιλογές μου πάντως μετά από αρκετή έρευνα αγοράς. Δεν ξέρω αν σε καλύπτω.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με budget στα 1000 ευρω οι επιλογες σου ειναι... σχεδον τα παντα εκτος μερικων hi-end μηχανηματων. Να φανταστω οτι σε ενδιαφερει χρηση με μπασο περισσοτερο? Θα το χρησιμοποιησεις κυριως σαν συλλογη διαφορων modulation/spatial effects πανω σε καθαρο ενισχυτη ή θες να εχεις μια πιο ολοκληρωμενη λυση με προενισχυσεις, modelling ενισχυτων για direct recording κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και τα λεφτα που διεθετεις ειναι πολλα....για πες μας τι ακριβως θες να κανεις? ειναι πολυ γενικη η ερωτηση σου....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και τα λεφτα που διεθετεις ειναι πολλα....για πες μας τι ακριβως θες να κανεις?

Τι να μας πει; Τάχει χάσει τελείως! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και τα λεφτα που διεθετεις ειναι πολλα....για πες μας τι ακριβως θες να κανεις? ειναι πολυ γενικη η ερωτηση σου....

 

Θέλω να παίζω μία νότα και να συνεχίζει να ακούγεται για σαρανταπέντε λεπτά.

Πόσο κάνει αυτό;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EH freeze - γύρω στα 120 καινούριο

 

Το είχα δει αυτό, αλλά δεν είναι multi-effect.

Ας επιστρέψουμε στο αρχικό ερώτημα.

 

10 ευρώ το λεπτό   ;D

 

Περίμενα να γράψει κάποιος, ότι για τόσα χρήματα θα έρχεται να μου παίζει ο ίδιος τη νότα για 45 λεπτά, ή ότι αν η νότα είναι ΛΑ θα μου κάνει σκόντο.

 

Η Axe δεν είναι σοβαρή εταιρεία, παρά το εξαιρετικό προϊόν της.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εγω δε θα εδινα τοσα λεφτα για πολυεφφε.. γυρω στα τρια κατασταρικα βρισκεις ενα σωρο πεταλιερες μεταχειρισμενες.. εγω να φανταστεις για πολυεφφε χρησιμοποιω ενα podxt (τα πουλησα και τα ξανααγορασα κανα δυο φορες) που το προτιμω απο αλλες πεταλιερες (η και απο τα επομενα pod) λογω φορητοτητας, απλοτητας και πολλων εφφε... βασικος παραγοντας ειναι το τι εφφε χρειαζεσαι, και το αν θελεις μορφη πεταλιερας ενσωματωμενης ..

 

το καλυτερο με διαφορα πολυεφφε θεωρειται το axe fx, αλλα για τα δικα μου γουστα δεν αξιζε τα λεφτα του (καθαρα προσωπικη γνωμη που εχει να κανει με το οτι οτιδηποτε ψηφιακο εχω δακιμασει μεχρι τωρα - συμπεριλαμβανομενου του axe fx - ηταν συμβιβασμος)..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου