Προς το περιεχόμενο

Χαλάνε οι μαγνήτες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί συνάδελφοι είχα πάει πριν μια εβδομάδα στο Νάκα για καλώδια. Λέω λοιπόν στο παλικάρι μιά και ήρθα δεν μου δίνεις μια από τις line 6 700 που έχεις στη βιτρίνα? Και τι μου λέει-δυστυχώς δεν παίζουν οι μαγνήτες!!!-στη μία καθόλου και στην άλλη μόνο 4 χορδές!! Μου είπε και κάτι κινέζικα για τους πιεζοηλεκτρικούς και άλλα εξωτικά. Είναι δυνατόν να είναι τόσο ευαίσθητοι οι συγκεκριμένοι μαγνήτες? Τι πρέπει να κάνεις δηλαδή γαι να χαλάσουν 2 από τις 6 χορδές? Χαλάνε γενικά οι μαγνήτες?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι είχα πάει πριν μια εβδομάδα στο Νάκα για καλώδια. Λέω λοιπόν στο παλικάρι μιά και ήρθα δεν μου δίνεις μια από τις line 6 700 που έχεις στη βιτρίνα? Και τι μου λέει-δυστυχώς δεν παίζουν οι μαγνήτες!!!-στη μία καθόλου και στην άλλη μόνο 4 χορδές!! Μου είπε και κάτι κινέζικα για τους πιεζοηλεκτρικούς και άλλα εξωτικά. Είναι δυνατόν να είναι τόσο ευαίσθητοι οι συγκεκριμένοι μαγνήτες? Τι πρέπει να κάνεις δηλαδή γαι να χαλάσουν 2 από τις 6 χορδές? Χαλάνε γενικά οι μαγνήτες?

 

Δεν είναι μαγνήτες, είναι κρύσταλλοι.

 

Και ναι, 'χαλάνε' δυστυχώς εύκολα, ακόμα και αν κάποιος είναι λίγο απρόσεκτος με τις αλλαγές χορδών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως θα πρόσεξες μάλλον οι κιθάρες line6 δεν έχουν μαγνήτες όπως οι κοινές κιθάρες(που μπορείς να τους δεις δηλαδή) οπότε παίζει κάτι άλλο και αυτή την απορία μου την έλυσε ο Abraxas!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ξέρω πολύ καλά (έχω πάιξει και με τα 3 μοντέλλα της) απλά δεν ήξερα ότι είναι τόσο ευαίσθητες κάτι που αποτρέπει μάλλον την αγορά της

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ξέρω πολύ καλά (έχω πάιξει και με τα 3 μοντέλλα της) απλά δεν ήξερα ότι είναι τόσο ευαίσθητες κάτι που αποτρέπει μάλλον την αγορά της

 

Δεν είναι ευαίσθητες, αυτό μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε ηλεκτρακουστική με πιεζοηλεκτρικούς κρυστάλλους στη γέφυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι είχα πάει πριν μια εβδομάδα στο Νάκα για καλώδια. Λέω λοιπόν στο παλικάρι μιά και ήρθα δεν μου δίνεις μια από τις line 6 700 που έχεις στη βιτρίνα? Και τι μου λέει-δυστυχώς δεν παίζουν οι μαγνήτες!!!-στη μία καθόλου και στην άλλη μόνο 4 χορδές!! Μου είπε και κάτι κινέζικα για τους πιεζοηλεκτρικούς και άλλα εξωτικά. Είναι δυνατόν να είναι τόσο ευαίσθητοι οι συγκεκριμένοι μαγνήτες? Τι πρέπει να κάνεις δηλαδή γαι να χαλάσουν 2 από τις 6 χορδές? Χαλάνε γενικά οι μαγνήτες?

 

Δεν είναι μαγνήτες' date=' είναι κρύσταλλοι.

 

Και ναι, 'χαλάνε' δυστυχώς εύκολα, ακόμα και αν κάποιος είναι λίγο απρόσεκτος με τις αλλαγές χορδών.[/quote']

 

Μόλις έπεσαν άλλο ένα σκαλί στα μάτια μου οι κιθάρες της Line6 :roll:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου