Προς το περιεχόμενο

Tascam us-366 VS Scarlet 2i4


spyraras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά, δεν με ενδιαφέρουν τα inputs outputs καλο να εχει κανα 2 line και κανα 2 mics αλλα μεχρι εκει, πλήκτρα παίζω. Αυτό που θελω είναι η καλή ποιότητα του ήχου σε αυτό το price range. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες και 2 line και 2 mic ταυτόχρονα, συνολικά δηλαδή 4 Inputs πρέπει να κοιτάξεις για κάτι άλλο. Μια καλή λύση στα ίδια περίπου λεφτά με την 2i4 είναι η Native instruments Komplete6.

http://technosound.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3501

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες και 2 line και 2 mic ταυτόχρονα, συνολικά δηλαδή 4 Inputs πρέπει να κοιτάξεις για κάτι άλλο. Μια καλή λύση στα ίδια περίπου λεφτά με την 2i4 είναι η Native instruments Komplete6.

http://technosound.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3501

 

Για την τάσκαμ τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H focusrite έχει και midi i/o και pad -10db. Δεν γνωρίζω τις κάρτες αλλά μου φαίνεται πιο συμφέρουσα επιλογή αν και πιο ακριβή. Τι θες να κουμπώνεις επάνω ταυτόχρονα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω θελω να συνδεω το πισι με το midi μου και να παιζω απλά θελω την καλύτερη ποιότητα ήχου. Η τασκαμ που εχει κονβερτορες 192 khz δεν ειναι η πιο καλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 366 δεν έχει midi, επίσης δεν έχει νόημα να πας πάνω από 48khz (πόσο μάλλον 192!) αφού διαφορά δε θα ακούσεις παρά μόνο θα έχεις ένα αρχείο διπλάσιου μεγέθους. Τώρα αν θες μόνο midi, δε ξέρω αν θα μπορούσες να κοιτάξεις κάτι πιο φθηνό αποκλειστικά για midi. Δε χρειάζεσαι ούτε είσοδο μικροφώνου ούτε ηλεκτρικής κιθάρας απ'οτι κατάλαβα. Περίμενε να ακούσεις και τη γνώμη κάποιου πιο έμπειρου γιατί και εγώ είμαι αρχάριος, δε γνωρίζω πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το πισι παιρνει το σημα μιντι απο το usb που του καρφωνω, άσχετο με την κάρτα, δεν είναι απαραίτητο το midi λοιπον. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ πολύ :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το πισι παιρνει το σημα μιντι απο το usb που του καρφωνω, άσχετο με την κάρτα, δεν είναι απαραίτητο το midi λοιπον. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ πολύ :).

 

Σωστά! ;D

Τότε όμως την κάρτα για τι χρήση την θες; ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου