Προς το περιεχόμενο

Ήχος από εξωτερική κάρτα ήχου στα ηχεία του laptop?


cartman14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αν είναι πολύ basic αυτό που ρωτάω αλλά μόλις τώρα ξεκινάω να ασχολούμαι με DAWs.

 

Γίνεται ο ήχος από την εξωτερική κάρτα να βγαίνει στα ενσωματωμένα ηχεία του laptop αντί για το line out ή το headphones out της κάρτας; Αν είναι εφικτό θα με βόλευε γιατί δεν έχω ξεχωριστά speakers αυτή τη στιγμή για να συνδέσω και έτσι προς το παρόν χρησιμοποιώ μόνο τα ακουστικά μου.

 

Η usb κάρτα που έχω είναι η Lexicon Alpha σε Windows 7 μέσω των δικών της Alpha drivers.

Αν η σχετική ρύθμιση δεν γίνεται στα γενικά settings αλλά μέσα από το εκάστοτε software, να πω ότι στο laptop είναι εγκατεστημένα αυτή τη στιγμή τα Guitar Rig 5 και Amplitube 3 και σε standalone versions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγώ νομίζω πως όχι, μόνο με πατέντα μπορείς. Μπορείς να συνδέσεις την έξοδο της lexicon στο line in του laptop με καλώδιο (αν έχει line in) και να ρυθμίσεις από τα windows να ακούγεται από τα ηχεία το σήμα που παίρνει από το line in.

WWW.FREAKOUT.GR Dangerous Web Radio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το asio4all ίσως να μπορούσες να το κάνεις αλλά θα έχεις μεγάλο latency.

Άλλο τρόπο εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω και νομίζω ότι δεν υπάρχει, χωρίς να είμαι απόλυτος.

 

WWW.FREAKOUT.GR Dangerous Web Radio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου