Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με tweeter?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παιδιά,

 

χρησιμοποιω τα studio monitor tascam vlx-5 καμια 10ετια περιπου χωρις κανενα πρόβλημα.

Δυστυχώς σήμερα ψάχνωντας στο logic Pro X τους ήχους ενισχυτών κιθάρας πάτησα κατι απο λάθος και για 4-5 δευτερολεπτα ακουγα ένα πανικό από χιόνια μαζί με την λούπα απο τα drums που έπαιζε απο πίσω! Το logic εκλεισε. Ολα εδειχναν κανονικά αλλά οταν ξαναδοκίμασα την τύχη μου με τους ενισχυτές άκουγα εντελώς άθλιο ήχο. Έβαλα το itunes να παιξει άκουγα χιόνια στα ψιλά παρόλο που τα χαμηλά μείναν ανεπηρέαστα. Αυτη τη στιγμή ακούω πάλι το ίδιο τραγούδι χωρίς χιόνια 8) ::)!! Τι συνέβει μπορεί καποιος να μου πει?

 

Ανταλακτικά (τουιτερ αν χρειαστει) για τα συγκεκριμένα μονιτορ μπορώ να βρω?

 

 

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδιά απάντηση δεν πήρα στο προηγούμενο ποστ αλλά τουλάχιστον τα ηχεία μου δουλεύουν κανονικά χωρίς κανένα θόρυβο ;D, οπότε το θέμα ηχεία κλείνει. Το πρόβλημα έχει μείνει μόνο στο Logic οταν βάζω την κιθάρα πάνω στην κάρτα ήχου και παίζω με  ήχους ενισχυτών του logic. Στους περισσότερους ήχους έχω θόρυβο ενώ πιο πριν δεν είχα. τι συμβαίνει μπορεί κανείς να βοηθήσει;

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου