Προς το περιεχόμενο

Επιλογη booster και μερικα αλλα....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΩΩΩ !!! Καλα παμε αλλου με τον ΕVH ( χρηματικος εννοω ) πληροφοριακα ενθουσιαστηκε και ενας φιλος και ρωταει αν βγαινει o Jet City σε ποιο πολλα βατ

Ευχαριστω μου εφτιαξες την μερα με αυτον τον ενισχυτη :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΩΩΩ !!! Καλα παμε αλλου με τον ΕVH ( χρηματικος εννοω ) πληροφοριακα ενθουσιαστηκε και ενας φιλος και ρωταει αν βγαινει o Jet City σε ποιο πολλα βατ

Ευχαριστω μου εφτιαξες την μερα με αυτον τον ενισχυτη :) :)

 

Βγαινει σε 50 και 100

Not bad, eh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο jca22h ειναι εντελος αλλος ενισχυτης απο τον jca50/100. Δεν ειναι απλα πιο λιγα watt. Εχει διαφορετικο ηχο. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι χειροτερος η καλυτερος. Δεν τους εχω ακουσει. Τι τα θελει τα περισσοτερα watt??? αν τα θελει για headroom τοτε απο οσο ξερω ουτε ο 50αρης εχει αρκετο για live.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο jca22h ειναι εντελος αλλος ενισχυτης απο τον jca50/100. Δεν ειναι απλα πιο λιγα watt. Εχει διαφορετικο ηχο. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι χειροτερος η καλυτερος. Δεν τους εχω ακουσει. Τι τα θελει τα περισσοτερα watt??? αν τα θελει για headroom τοτε απο οσο ξερω ουτε ο 50αρης εχει αρκετο για live.

Απ τα πιο επικά ποστ...ειναι άλλος ενισχυτής, εχει διαφορετικό ήχο αλλά δεν τους έχω ακούσει κιόλας....Και headroom για live(μιλάς χωρις mic και στο Monsters of Rock μαλλον δεν φτανουν) τα 50W Full Tube δεν φτάνουν...Είσαι ΘΕΟΣ...Προσκυνώ τα επιχειρήματά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο jca22h ειναι εντελος αλλος ενισχυτης απο τον jca50/100. Δεν ειναι απλα πιο λιγα watt. Εχει διαφορετικο ηχο. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι χειροτερος η καλυτερος. Δεν τους εχω ακουσει. Τι τα θελει τα περισσοτερα watt??? αν τα θελει για headroom τοτε απο οσο ξερω ουτε ο 50αρης εχει αρκετο για live.

 

kkmspm, τί ακριβώς μας λες; Τί συγκρίνεις (και γιατί συμβουλεύεις) όταν λες ότι δεν έχεις ακούσει; Μήπως θες να διατυπώσεις λίγο καλύτερα τις σκέψεις σου; Μήπως δε καταλάβαμε κάτι;

 

 

Υ.Γ: Satanas, αυτή θα ήταν μια passable διατύπωση και όχι η δική σου. ::)

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Jca22h (τον οποιο εχω παιξει αρκετα) εχει εντελως αλλο κυκλωμα απο οτι ο jca50 καθως και αλλες τελικες. Ως εκ τουτου ειναι αναμενομενο να εχει αρκετα διαφορετικο ηχο. Απλα ξεκαθαρισα οτι ο 50αρης δεν ειναι μεγαλυτερη εκδοση του 22 οποτε η γνωση μου σταματαει στον μικρο και δεν μπορω να προτεινω (μιας και δεν τον εχω ακουσει) τον 50αρη.

Τωρα για το headroom, ο 22 απλα δεν εχει. Εχει 2 καναλια το ενα crunch και το αλλο overdrive. Δεν εχει καθαρα. Καθαρα θα παιξει μονο σε εντασεις δωματιου με το gain στο 1. Για live πχ δεν μπορεις να παιξεις καθαρα και να τον εχεις για monitor. Τωρα αν βαλεις μικροφωνο μπροστα και τον ακους απο τo pa ειναι ασχετο με τον ενισχυτη.  Ο φιλος που εχει τον 22 εχει αλλαξει μια προενισχυτρια με 12at7 και κερδισε αρκετο headroom αλλα αυτο για καποιους αποτελει mod και φανταζομαι δεν ενδιαφερει αμεσα τον operator.Με γνωστο μου που εχει δοκιμασει τον 50αρη μου ειπε πως και ο 50αρης ειναι της ιδιας λογικης. Δεν εχει "καθαρο" καναλι οποτε και αυτος δεν θα παιξει καθαρα (σαν monitor) σε live.

 

Οποιαδηποτε διευκρινηση θελετε ρωτηστε....τα ειρωνικα post δεν πιστευω οτι μου αξιζουν. Ουτε εξυπνος το επαιξα, ουτε εχω αμεσο κερδος απο τη συζητηση. Την εμπειρια μου / γνωση μου μοιραζομαι μηπως και βοηθησει τον operator....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν σε ειρωνεύτηκα...

Ο ειρμός σου όμως μαζί με τα επιχειρήματα σου απο λάθος τοποθετηση των λεξεων (θα πω εγώ) αλληλοαναιρούσε το ένα το άλλο...

Τώρα για αυτο το passable(που ομολογώ δεν το πολυκαταλαβα) και την κρίση των moderator με βάση το nickname μου πολύ το απολαμβάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] την κρίση των moderator με βάση το nickname μου πολύ το απολαμβάνω...

 

Το nickname σου τώρα ποιός το έβαλε στη κουβέντα (και τί ακριβώς απολαβάνεις); Εγώ απλά σχολίασα ότι ο τρόπος σου ήταν αχρειάστα δηκτικός.

 

Ο kkmspm δευτερολόγησε, εξηγήθηκε, νομίζω ότι τα βρήκαμε.  8)

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το nickname σου τώρα ποιός το έβαλε στη κουβέντα (και τί ακριβώς απολαβάνεις); Εγώ απλά σχολίασα ότι ο τρόπος σου ήταν αχρειάστα δηκτικός.

 

Ο kkmspm δευτερολόγησε, εξηγήθηκε, νομίζω ότι τα βρήκαμε.  8)

Δεν είχαμε να χωρίσουμε και κάτι....αν είναι δυνατόν

Κι εγώ έδωσα τη δική μου προς εκείνον εξήγηση...

Και φυσικά με δόση χιούμορ και όχι ειρωνείας.

Τα υπόλοιπα περι nick etc etc ας τ αφήσουμε....

Thank you.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως μετα το overdrive-distortion! Το συγκεκριμενο δεν δινει πολυ γκαζι! Δινει ογκο στο ηδη υπαρχον γκαζι σου!

 

Χωρίς να ιδιαίτερη εμπειρία από boost, το EP boost είναι ένα κλικ ( κλακ κτλ ) πιο πάνω από το mooer και ομοίως δίνει πολύ ωραίο όγκο. ( μετά το όποιο od/dist/fuzz ) βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου