Προς το περιεχόμενο

Επιλογη booster και μερικα αλλα....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

με προλαβες oblivion ;D

 

Απο τους bugera μαρεσει ο 333xl (ο 6262 δεν ειναι του γουστου μου) αλλα σαν ηχο προτιμω τον jca22h (θεμα γουστου καθαρα). Μαρεσουν οι el84 σαν χρωμα και η διαυγεια του μικρου jetcity ειναι κορυφαια. Ο ακομπρεσσαριστος χαρακτηρας του θυμιζει καπως το μεσαιο καναλι του 333 με περισσοτερο gain. Αν ειχε live με καθαρα το menu σιγουρα θα προτιμουσα τον 333 αλλα μονο κεφαλι γιατι ειναι ασηκωτος.Στο σπιτι δεν βρησκω λογο να τον προτιμησω.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ευχαριστω πολυ ολους αν και ξεφεβγουμε οικονομικα η γνωμη σας γι' αυτον ??

https://www.skroutz.gr/s/5025608/Peavey-Valveking-Micro-head.html?from=drop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με προλαβες oblivion ;D

 

Απο τους bugera μαρεσει ο 333xl (ο 6262 δεν ειναι του γουστου μου) αλλα σαν ηχο προτιμω τον jca22h (θεμα γουστου καθαρα). Μαρεσουν οι el84 σαν χρωμα και η διαυγεια του μικρου jetcity ειναι κορυφαια. Ο ακομπρεσσαριστος χαρακτηρας του θυμιζει καπως το μεσαιο καναλι του 333 με περισσοτερο gain. Αν ειχε live με καθαρα το menu σιγουρα θα προτιμουσα τον 333 αλλα μονο κεφαλι γιατι ειναι ασηκωτος.Στο σπιτι δεν βρησκω λογο να τον προτιμησω.

 

Ο 333xl ειναι κλωνος του Peavey Triple XXXii (αρα τους JSX που ειχα μεχρι προσφατα) που φοραει EL34 αρα ναι , δεν εχει καμια σχεση με 6L6 . Αλλα ναι , με τις EL34 εχεις ποικιλια ηχοχρωματων. Μα για live και προβες γι 'αυτο ειμαι υπερ των κεφαλων (γιατι το παιρνεις μαζι και εχεις παντα (σχεδον) τον ηχο σου).

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μάλλον εννοείς...γιατί τα clean booster σαν το EP μετά δίνουν volume όχι όγκο ;)

 

 

δεν είναι εντελώς clean.. . τερμάτησε το Ep και θα δεις  :P

Γενικά έχω προσέξει ότι σου δίνει τρελές αρμονικές αναλόγως πόσο του δίνεις, έχεις και ανάλογα αποτελέσματα  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι εντελώς clean.. . τερμάτησε το Ep και θα δεις  :P

Γενικά έχω προσέξει ότι σου δίνει τρελές αρμονικές αναλόγως πόσο του δίνεις, έχεις και ανάλογα αποτελέσματα  8)

Θεωρητικά αν τα εσωτερικά κουμπάκια είναι στο off είναι clean boost.

Διαφορά στον ήχο κάνει σίγουρα, όπως και άλλα boost (που έχουν eq ή άλλες μικρορυθμίσεις).

Αν το βάλεις ακόμα και στη μέση και το δοκιμάσεις πριν-μετά θα καταλάβεις τι εννοώ.

Δουλεύει τελείως διαφορετικά.Αν το θες για να ''γεμίζει'' ο ήχος και να είναι πιο ''fat'' (χωρίς να σου αλλάζει ρυθμίσεις eq) τότε θα πρέπει να το έχεις πριν τα dist-od.

Προσωπικά έχω 2 γιαυτό το λόγο, ένα πριν και ένα μετά (+ ένα od πριν) αλλά γούστα είναι αυτά  :)

Εξαιρετικό πετάλι by the way... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά αν τα εσωτερικά κουμπάκια είναι στο off είναι clean boost.

Διαφορά στον ήχο κάνει σίγουρα, όπως και άλλα boost (που έχουν eq ή άλλες μικρορυθμίσεις).

Αν το βάλεις ακόμα και στη μέση και το δοκιμάσεις πριν-μετά θα καταλάβεις τι εννοώ.

Δουλεύει τελείως διαφορετικά.Αν το θες για να ''γεμίζει'' ο ήχος και να είναι πιο ''fat'' (χωρίς να σου αλλάζει ρυθμίσεις eq) τότε θα πρέπει να το έχεις πριν τα dist-od.

Προσωπικά έχω 2 γιαυτό το λόγο, ένα πριν και ένα μετά (+ ένα od πριν) αλλά γούστα είναι αυτά  :)

Εξαιρετικό πετάλι by the way... :)

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου