Προς το περιεχόμενο

Fender pickup 57/62 είναι RW/RP στη μεσαία θέση?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους, περνάω στο ψητό άμεσα:

 

Βγαίνει ο fender pickup 57/62 με RW/RP για μεσαία θέση? ή οποιοσδήποτε από το σετ κάνει για middle? θα έχω hum στις θέσεις 2-4 αν συνδιαστεί με έναν Texas Special neck και έναν Dimarzio bridge. THX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνει ο fender pickup 57/62 με RW/RP για μεσαία θέση?

 

οχι.

 

θα έχω hum στις θέσεις 2-4 αν συνδιαστεί με έναν Texas Special neck και έναν Dimarzio bridge.

 

με τον ΤS ναι θα εχεις με τον DM αν ειναι humbucker φυσικα δεν θα εχεις μια και ενας απο τους δυο coil του θα ειναι rw/rp με τον 57/62

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx SF,  αλλα καντο μου λιγο πιο κατανοητο, θα εχω θεμα  στη θεση 2? Να τον αγορασω και να τον συνδεσω ή οχι? Ο DM ειναι ο dp402, διπλος σε μεγεθος μονου.  Φανταζομαι δεν θα εχω θορυβο λογω του DM, αλλα θα εχω ηχο στρατ στη 2?  Με την ευκαιρια να ρωτησω αν τον βαλω middle σε tele με SM STL-1 & STR-1 εκει μαλλον δεν θα συνεργαστει με εναν απο τους δυο ετσι δεν ειναι? Sorry  για τα πολλα ερωτηματα. THX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις θεμα  ???

 

Αν μια λεπτομερεια σαν και αυτη (σιγα τα αυγα αν δεν ειναι hum canceling τοσα χρονια δεν ηταν χωρις κανενα προβλημα για χιλιαδες κιθαριστες) ειναι θεμα για εσενα φυσικα και δεν θα σου κανει.

 

Ηχο strat στη θεση 2 θα εχεις,οσο τουλαχιστον σου επιτρεπει ο διπλος στη γεφυρα (δεν ειναι το ιδιο με τον μονο)

 

αν τον βαλω middle σε tele με SM STL-1 & STR-1

 

παλι δεν θα ειναι hum canceling με καποιον απο τους 2 ,καλα εκει θα ειχες θεμα με οποιονδηποτε μαγνητη και να βαλεις μια και οι STL-1 & STR-1 ειναι rw/rp μεταξυ τους,επισης συνηθως οι SD βγαινουν out of phase με τους Fender μαγνητες οποτε θα πρεπει να βαλεις τα καλωδια αναποδα (το ασπρο στη γειωση και το μαυρο στο live)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις θεμα  ???

 

(σιγα τα αυγα αν δεν ειναι hum canceling τοσα χρονια δεν ηταν χωρις κανενα προβλημα για χιλιαδες κιθαριστες)

 

 

Μ' αυτό μου λύθηκαν όλες οι απορίες  :)  Είχα την εντύπωση ότι θα 'πρεπε απαραίτητα να είναι ο μεσαίος μαγνητης RW/RP, για να συνεργάζεται καλά με τους άλλους. Το hum δεν μου είναι προβλημα (λίγο με νοιάζει). Στην tele ήδη έχω τοποθετήση Texas Special middle ( τον έβγαλα απο τη Στρατ) κολλώντας ανάποδα τα καλώδια και παίζει υπεροχα. Μόλις πάρω τον 57/62 ίσως τον κάνω τράμπα με τον TS της tele και τον ξαναβάλω στη Strat. Σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου